1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Çalışan kadınların cinsel hayatı sönük

Konusu 'Cinsellik +18' forumundadır ve yaren_76 tarafından 24 Mart 2007 başlatılmıştır.

  24 Mart 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 1. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.070
  Beğenildi:
  29
  Ödül Puanları:
  348
  Çalışan kadınların cinsel hayatı sönük

  Normalin üzerinde mesai yapan hırslı meslek sahipleri ve yöneticiler, çocuklarını, özel ve cinsel yaşamlarını ihmal ediyor. Harvard Bussiness Review dergisinde yayımlanan araştırmaya göre; büyük şirketlerdeki meslek sahipleri, günde 10 saatlik çalışmayı bile yarım gün çalışıyormuş gibi algılıyor. Söz konusu şirketlerde çalışan ve çok para kazananların yüzde 45'i işlerine aşırı derecede zaman ayırıyor.

  İş eşe engel oluyor

  Mesleklerine yeni başlayanlar için bu çalışma biçimi haftada en az 60 saat olurken, birçok meslek sahibi 100 saat ve üzerinde mesai yapıyor. Yüksek mevkilerdeki bu insanlar nadiren tatil yapıyor ve bunların yarısı yılda 10 günden az tatile çıkıyor. Araştırmaya katılan kadın ve erkekler, işlerinin eşleriyle güçlü bir ilişki kurmalarını engellediğini söylüyor. Büyük şirketlerde çalışanların yüzde 45'i, günde 12 saatten fazla çalıştıktan sonra eve döndüklerinde 'eşleriyle bir çift laf edecek takati bile kendilerinde bulamadıklarını' belirtirken; sürekli seyahat eden ve akşam programlarına katılanlar ise işlerinin 'tatmin edici bir cinsel yaşamı imkansız kıldığını' belirtiyor.
   
 2. 6 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 3. edakrxsxk

  edakrxsxk Aktif Üye Üye

  Katılım:
  28 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  371
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Harvard Bussiness Review dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, normalin üzerinde mesai yapan hırslı meslek sahipleri ve yöneticiler, özel yaşamlarını ve çocuklarını ihmal ediyor.

  Büyük şirketlerdeki meslek sahipleri arasında yapılan araştırma, bu insanların günde 10 saatlik çalışmayı bile yarım gün çalışıyormuş gibi algıladıklarını gösterdi. [​IMG]

  Söz konusu şirketlerde çalışan ve çok para kazananların yüzde 45'i işlerine aşırı derecede zaman ayırıyor. Mesleklerine yeni başlayanlar için bu çalışma biçimi haftada en az 60 saat olurken, birçok meslek sahibi 100 saat ve üzerinde mesai yapıyor.

  'Güçlü bir ilişki kurmayı engelliyor'
  Yüksek mevkilerdeki bu insanlar nadiren tatil yapıyor ve bunların yarısı yılda 10 günden az tatile çıkıyor. Araştırmaya katılan kadın ve erkek meslek sahipleri, işlerinin eşleriyle güçlü bir ilişki kurmalarını engellediğini söylediler. Büyük şirketlerde çalışanların yüzde 45'i, günde 12 saatten fazla çalıştıktan sonra eve döndüklerinde 'eşleriyle bir çift laf edecek takati bile kendilerinde bulamadıklarını' söylediler.

  Sürekli seyahat eden ve akşam programlarına katılan aynı orandaki meslek sahibi, işlerinin 'tatmin edici bir cinsel yaşamı imkansız kıldığını' belirttiler. Bu kişilere işlerinin çocuklarıyla ilişkisi üzerindeki etkisi sorulduğunda ise yine üzücü bir sonuç ortaya çıktı.

  İşkolikler, uzun saatler çalışmaları yüzünden çocuklarının çok uzun süre televizyon karşısında vakit geçirdiklerini, abur cubur yediklerini ve disiplinsiz olduklarını söylediler.