Çamaşır suyuna alternatif doğal dezenfektan

isabel

La Vie En Rose
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
5 Mart 2012
17.042
15.607
45
camasir-suyu-lekesi.jpg

Biz kadınların temizlik hayatında çamaşır suyunun önemini ve kullanımını bilmeyeniniz yoktur.Öyle ki çamaşır suyu olmadan bir temizlik asla düşünemeyiz.Bütün kirlerden,mikroplardan çamaşır suyu ile arınırız ancak...

Ama gel gelelim çamaşır suyunun insana, çevreye ve canlılara ne kadar zarar verdiğini artık bilmeyen yok. Bu ‘öldürücü sıvı'nın bir alternatifi var aslında. Hepimizin ecza dolabında bulunan ‘oksijenli su'. Genelde sağlık amaçlı kullanılan oksijenli su (hidrojen peroksit) doğaya oksijen ve su şeklinde parçalanarak karışıyor. İnsana, doğaya zarar vermiyor, tüm temizlik alanlarında da çamaşır suyunun yerini tutuyor.

Peki oksijenli su ile nereleri temizleyebiliriz diye sorarsanız,çamaşır suyunu kullandığınız her alanda diyebiliriz...
  • Klozetleri, seramik yüzeyleri, duş ve banyo küvetlerini OKSİJENLİ SU İLE dezenfekte edebilirsiniz.
  • Bulaşık deterjanınıza birkaç damla ekleyerek ekstra temizlik sağlayabilirsiniz...
  • Büyük soğuk su dolu bir kaba birkaç kaşık ekleyerek sebze ve meyvelerinizi ilaç artıklarından temizleyebilir hem de tazeliklerini korumalarına yardımcı olursunuz.
  • Çamaşır suyunun yerine kullanabilirsiniz ancak bölgesel lekeleri çıkarmak için uyguladığınızda renklerin solmasını engellemek için hemen su ile yıkamalısınız.
  • Diş fırçanızı temizlemek için kullanabilir, az miktarda karbonat ile karıştırdığınızda macun hâline getirerek dişlerinizi kuvvetlendirmek, beyazlatmak ve yine ağızda oluşan aftları iyileştirmek için faydalanabilirsiniz.
  • Spreyli bir kabın içine koyarak mutfağınızda tezgâh üstünü, kesme tahtalarını, ocakları, buzdolabını, blender ve mikserleri temizleyebilirsiniz. Bir ölçü oksijenli suyu 10 ölçü su ile karıştırıp büyük bir kabın içinde oyuncakları yıkayabilirsiniz.
  • Bir ölçü oksijenli suya dört ölçü su karıştırarak camlarınızı iz bırakmadan temizleyebilirsiniz.
 

woaini

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2013
25
0
WOW ben hep sirke kullaniyordum cok guzel oldu bunlari ogrendigim, coook tesekkurler