Canevim Dizisi Hakkında Düşünceleriniz Yaza Damgasını Vuracak gibi duruyor

specialforce

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
24 Şubat 2019
Mesajlar
3
Emoji Skoru
0
Yapımcılığını Kırgın Çiçekler, Kanatsız Kuşlar gibi başarılı işlere imza atan Koliba Film’in üstlendiği Canevim yaz aylarında ATV ekranlarını kasıp kavuracak gibi görünüyor. Çekimleri tüm hızıyla devam eden dizinin oyuncu kadrosu da karakterleri de çok merak ediliyor. Peki Canevim dizisinde kim kimdir? İşte tüm detaylar…

ATV’nin yeni yaz dizisi Canevim’in senaryosunu Filiz Alpgezmen, Eylem Akın ve Murat Can Tura’nın kaleme alırken, dizinin yönetmen koltuğunda Adnan Güler oturuyor.

Başrollerini Biran Damla Yılmaz, Aras Aydın ve Özgür Çevik’in paylaştığı dizinin kadrosunda Simge Selçuk, Nihan Büyükağaç, Zuhal Gencer Erkaya, Rıza Akın, Burcu Tuna, Ezgi Şenler, Bedia Ener, Münire Apaydın ve Ömrüm Nur Çamçakallı gibi oldukça başarılı isimler de yer alıyor.
Canevim Müjgan kimdir Canevim Ezgi Şenler Fotoğrafları Kaç YaşındaDram türünde olacak dizide hayatın tüm zorluklarına bir arada göğüs geren, birbirlerine sıkıca bağlanmış bir ailenin hikayesini ele alınıyor. Detay vermemiz gerekirse de Canevim’in tam olarak konusu şu; Maraz Ömer isimli kimsesiz bir genç adam ile Ceylan isimli fakir bir kızın aşkını izleyeceğimiz dizide evlenmek için çalışmaya karar veren iki genç ne yazık ki ayrı düşecek. Ömer şantiyede çalışmak için Kars’a giderken, Ceylan da evlere temizliğe gitmeye başlayacak. Ancak Ceylan’ın temizliğe gittiği evlerin birinde evin şımarık oğlu Taylan’ın tacizine uğrayınca hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

Dizide Biran Damla Yılmaz Ceylan karakterine de hayat verirken, partneri Aras Aydın ise Maraz Ömer karakterini canlandıracak. Peki diğer karakterlere hangi oyuncular hayat verecek? Canevim dizisinde kim kimi canlandırıyor?


Canevim Biran Damla Yılmaz kimdir? (Ceylan)
1997 yılında Gebze’de doğan Biran Damla Yılmaz küçük yaşlarda ajansa yazılmış ve oyuncu olmak istemiştir. Setlere esas olarak 14-15 yaşında giren Yılmaz birkaç yapımda yer aldı. Son olarak ATV ekranlarında yayınlanan Kırgın Çiçekler adlı dizide canlandırdığı Eylül karakteri yıldızı parlayan güzel oyuncu yaz aylarında da Canevim dizisinde Ceylan karakteriyle karşımıza çıkacak.
Biran Damla Yılmaz’ın canlandıracağı Ceylan, akıllı güçlü ve güzel bir kızdır. Fakir bir ailenin kızı olan Ceylan’ın en büyük isteği sevdiği adamla yani Maraz Ömer’le evlenmektir. Ömer’in yokluğunda başına kötü şeyler gelen ceylan tüm bunlara rağmen hayata tutunmaya devam edecektir.


Canevim Aras Aydın kimdir? (Maraz Ömer)
1989 yılında Eskişehir’de doğan Aras Aydın, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunudur. Kiraz Mevsimi adlı dizide canlandırdığı Emre karakteriyle tanınan Aydın, sonrasında birçok romantik komedi dizisinde yer almıştır. Son olarak Masum Değiliz ve Altınsoylar dizilerinde boy gösteren Aras Aydın, iki projesi de tutmayınca ekranlardan uzak kalmıştı. Ancak yakışıklı oyuncu ATV’nin yaz dizisi Canevim’le ekranlara geri dönecek.
Aras Aydın’ın hayat vereceği Maraz Ömer, yakışıklı ve ahlaklı bir gençtir. Kızların çok beğendiği Ömer’in ise aklı da kalbi de Ceylan’dadır.İnşaat işleriyle uğraşan Maraz Ömer’in annesi ve babası yoktur. Hacı anne dediği babaannesi vardır.

Canevim Özgür Çevik kimdir? ( Taylan Tanbay)

Hem oyuncu hem şarkıcı olan Özgür Çevik, Akademi Türkiye yarışmasıyla dikkatleri üzerine çekmiş sonrasında Yabancı Damat dizisinde canlandırdığı Niko karakteriyle ünlenmiştir. Son olarak Atv’nin Kırgın Çiçekler dizisinde rol almıştır.
Canevim dizisinde de Feryal Tanbay’ın şımarık oğlu Taylan Tanbay’a hayat verecektir. Eve temizliğe gelen Ceylan’ı taciz eden Taylan yediği tokadın ardından ortalığı yakıp yıkacaktır.

Canevim Ezgi Şenler kimdir? (Müjgan)
1993 yılında Ankara’da doğan Ezgi Şenler, Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde eğitim almıştır. Bodrum Masalı ve Nefes Nefese’de oynadığı karakterler ile tanınan Şenler şimdi de Canevim dizisinde rol alacak.
Ezgi Şenler, Canevim’de Ceylan’ın kız kardeşi Müjgan rolünde oynayacak.
Canevim Ömrüm Nur Çamçakallı kimdir? (Ayşe)
9 yaşında olan Ömrüm Nur Çamçakallı, No: 309, Kırgın Çiçekler ve Can Kırıkları dizisiyle oyunculuğa adım atmıştır. Geleceğin yıldız oyuncusu yaz dizisi Canevim’de de minik Ayşe’ye hayat verecek.
Büyümüşte küçülmüş gibi olan Ayşe, Ceylan’ın en küçük kardeşidir. Dünya tatlısı minik bir kız çocuğudur.
Canevim Burcu Tuna kimdir? ( Elvan)
1986 yılında Ankara’da dünyaya gelen Burcu Tuna, birçok dizide boy göstermiştir. Başarılı oyuncu Canevim’de de Ceylan’ın büyük ablası Elvan olarak ekranlarda boy gösterecek.
Canevim Rıza Akın kimdir? (Hamza)
1957 Adana doğumlu olan usta oyuncu Rıza Akın, aslında tiyatro oyuncusudur. Tiyatronun yanı sıra dizi ve sinema filmlerinde de boy gösteren Akın da Canevim dizisinin oyuncularından biri oldu.
Rıza Akın dizide Ceylan’ın babası Hamza karakterine hayat verecek.
Canevim Zuhal Gencer kimdir? (Günnur)
1961 İstanbul doğumlu olan Zuhal Gencer herkesin tanıyıp bildiği usta bir isimdir. Bugüne kadar birçok projede yer alan Gencer son olarak Canevim dizisine dahil oldu.
Canevim’de Ceylan’ın annesi Günnur karakterini Zuhal Gencer canlandıracak.
Canevim Nihan Büyükağaç kimdir? ( Feryal Tanbay)
Ankara Üniversitesi tiyatro bölümünden mezun olan Nihan Büyükağaç 38 yaşındadır. Muhteşem Yüzyıl, Cesur ve Güzel gibi başarılı projelerde yer alan Büyükağaç son olarak İkizler Memo-Can dizisinde Meral karakterine hayat vermiştir.
Canevim kadrosunda da yer alan Nihan Büyükağaç, zengin ve oğluna çok düşkün bir kadın olan Feryal Tanbay’ı canlandıracak.
Canevim Simge Selçuk kimdir? ( Melis Korkmaz)
Bilkent Üniversitesi sahne sanatları bölümü mezunu olan Simge Selçuk, 1975 doğumludur. Güzel Köylü dizisiyle çok sevilen Selçuk, son olarak Kalbimdeki Deniz dizisinde Raşel karakterine hayat vermiştir.
Simge Selçuk, Canevim dizisinde de Feryal’in kız kardeşi Melis Korkmaz karakterine hayat verecek.
Canevim Münire Apaydın kimdir? (Aytül)
1979 doğumlu olan Münire Apaydın, Anadolu Üniversitesi’nde oyunculuk eğitimi almıştır. Birçok dizide yer alan Apaydın, Canevim’de paraya ihtiyacı olan Ceylan’a temizlik işi bulan komşu Aytül’ü canlandıracaktır.
Canevim Bedia Ener kimdir? ( Maraz Ömer’in Hacı annesi)
1954 Uşak doğumlu olan yılların oyuncusu Bedia Ener, son olarak İsimsizler dizisinde rol almıştır. Canevim’de de yer alacak olan Ener, Maraz Ömer’in hayattaki tek varlığı hacı annesine hayat verecek.

Kaynak; https://dizifragmani.net/canevim-oyunculari-ve-karakterleri-canevim-dizisinde-kim-kimdir/
 
Yukarı Alt