İntaniye - Bulaşıcı Hastalıklar Canim babam kronik hepatit b hastasi :(

nurflz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2012
170
3
Bende hepatit B hastasiyim ve tüm ailemde. Dogumda annemden bize gecmis sanirim. Ne annem ne biz, tek bir ilac bile almiyoruz bu yüzden. Doktor söyle anlati bu Virusu:

Kapinizda bir Hirsiz var ve iceriye girmeye calisiyor fakat siz kapiyi acmiyorsunuz, o yüzden giremiyor sadece kapida bekliyor. Anlicagin Vucudumuz kabul ederse isimiz o zaman kötü ama simdilik hamd olsun babandada bizlerdede korkulcak bir durum yok.

Rabbbim daha kötü hastaliklardan korusun insAllah
Gecmis olsun sanada annenede cnm,Allah sifa versin,nasil bi virustur anlamadim ben herkeste farkli seyrediyor heralde bazilari yogun tedavi goruyor ama siz bak hic ilac kullanmiyoruz diyosunuz ne guzel insallah hep boyle devam eder cnm,Allah yardimciniz olsun herzaman

lamelifAmine

Guru
Pro Üye
11 Temmuz 2014
5.175
10.134
ben kronik hepatit b hastasıyım canım

biyopsi aldırdım on seneyi geçti hatta doktor taaa o zaman siroza bile çevirir demişti babamlara

o zamanlar bana zefix diye hap interferon diyebi iğne vermişlerdi
ama artık onlar kullanılmıyormuş kalkmış
çok ağır ilaçlardı :KK43:

ki eğer ilaç adı sakıncalıysa kaldırırmısin ki
admine ???

neyse ben ben en son tetkikleri yaptıralı 1.5 sene oldu ki çok yanlış biliyorum :KK43:
ama gitmeye korkarmı insan korkuyorum :KK43:

ama değerlerim hep normal çıkıyor on senedir bişey çıkmıyo şükür tedavi görecek
neyse ben o zamanlar sarı sabur adında bi taş vardı onu kullandım
hatta değerlerim çok yüksekti o zamanlar 2 ay kulandım ve 2 ayın sonunda doktor değerlerin bu kadar düşmesine anlam verememişti
tamam düşer ama bu kadar hızlı düşmesi sasırtıcı demişti bizde sarı saburumu göstermiştik

ALLAH cc şifa versin inşALLAH
bendede %1 yağlanma var karaciğerde

Son düzenleme:

lamelifAmine

Guru
Pro Üye
11 Temmuz 2014
5.175
10.134
bide korkmayın bu kadar banada doktorun dediği 100 kişiden 80 yada 90 nında var bu virüs sadece bilmiyolar demişti

düzenli beslen ---dikkat

bana o zaman karayı kış etmişlerdi

bişey olmaz ALLAH ın izniyle korkmaaa:KK19:

Son düzenleme:

nurflz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2012
170
3

biyopsi aldırdım on seneyi geçti hatta doktor taaa o zaman siroza bile çevirir demişti babamlara

admine ???

neyse ben ben en son tetkikleri yaptıralı 1.5 sene oldu ki çok yanlış biliyorum :KK43:

hatta değerlerim çok yüksekti o zamanlar 2 ay kulandım ve 2 ayın sonunda doktor değerlerin bu kadar düşmesine anlam verememişti
tamam düşer ama bu kadar hızlı düşmesi sasırtıcı demişti bizde sarı saburumu göstermiştik

Cnm gecmis olsun Allah sifa versin sanada cnm tez zamanda insallah,saru sabur tasini nasil kullandin cnm sen bizde kullaniriz babama,bide nerden temin edebiliriz bu tasi ?Allah herkeslere sifa versin belki korkulcak bisey degil ama iste amcamini yakinda bu hastaliktan kaybettigimiz icin cok korkuyoruz

ay_girl

Kalbimin tek sahibi OĞLUM...
Kayıtlı Üye
14 Mart 2011
1.449
222

admine ???

Sarı saburu anlatırmısın B'nde taşıyıcıyım zeffix B'nde kullandım viread da ama tekrar biyopsi ve endoskopi istediler gitmedim sıkıldım ya 12 sene oldu ağır yattım hastanede değerlerim yüksek hep . Teşekkürler

nurflz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2012
170
3
sarı saburu anlatırmısın b'nde taşıyıcıyım zeffix b'nde kullandım viread da ama tekrar biyopsi ve endoskopi istediler gitmedim sıkıldım ya 12 sene oldu ağır yattım hastanede değerlerim yüksek hep . Teşekkürler
gecmıs olsun umarım en kısa zamanda degerlerın normale doner,allah sıfa versın kontrollerını ıhmal etme cnm gıt yaptır ne gerekıyosa allah yardım etsın

lamelifAmine

Guru
Pro Üye
11 Temmuz 2014
5.175
10.134
Kizlar sari saburu yanlis hatirlamiyosam ankarada hal var ordan almislardi bu tasi eziyorsunuz bir cay kasigi tozuni bir kg bal ile karistiriyosun...ama felaket aci bisey ...bir cay kasgini bir kg bal bile tatlandiramiyor dusunun yani ..annem.abim babam ve ben evde kovalamaca oymuyoduk biri kollarimi biri agzimi tutuyodu biride yediriyodu:banghead: baktim kurtulus yok kendim yemeye basladim ondan sonra degerlerim hic yukselmedi...tabi su an nr durumdayim bilmiyorum

zeynozeyno88

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2014
701
118
Gecmis olsun sanada annenede cnm,Allah sifa versin,nasil bi virustur anlamadim ben herkeste farkli seyrediyor heralde bazilari yogun tedavi goruyor ama siz bak hic ilac kullanmiyoruz diyosunuz ne guzel insallah hep boyle devam eder cnm,Allah yardimciniz olsun herzaman
Allah razi olsun cnm ayni temenileri ve dualarini bende baban icin ediyorum ve gercekten korkma. Hepatit C tehlikeli ama Hepatit B sura bura Tanidigim her 10 kisiden birinde var. Arkadasin Babasindada var ve kiza söyledigimde sacmalama babamda senelerdir var ve biz hastalik gibi görmüyoruz demisti. Hic bir zarari yok, belki bünyesi zayif olanlarda yorgunluk, halsizlik, karin agrisi gibi gözlemleniyor. Kiz kardesimin bünyesi zayif oldugundan onda bu belirtiler vardi ve en son biopsi yaptilar incelemek icin fakat elhamdulillah sonuclar temiz cikti. Muhtemelen annemede dogumda bulasmis olmasi lazim. Kadin 60yasinda ve simdiye kadar tek bir ilac bile kullanmadi bu hastalik icin.

Kalbini ferah tut, Ölüm yazilmissa alnimiza, gelecek olan sadece bir sebeb olucak. Gecenlerde burda 21yasinda bir kiz Iftardan sonra vefaat etti, sebebi ise Kalpkrizi :KK43: o yasta kalp krizi evt. Iste bahanesi kuzum, Rabbim babaniza hayirli Ömürler nasip etsin insAllah. Bir cok doktora gidin, zira hepsi farkli tanimliyor, icin ancak öyle rahat eder.

Rabbim babanizada tüm Hastalarimizada acil sifalar versin insAllah.

nurflz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2012
170
3
Allah razi olsun cnm ayni temenileri ve dualarini bende baban icin ediyorum ve gercekten korkma. Hepatit C tehlikeli ama Hepatit B sura bura Tanidigim her 10 kisiden birinde var. Arkadasin Babasindada var ve kiza söyledigimde sacmalama babamda senelerdir var ve biz hastalik gibi görmüyoruz demisti. Hic bir zarari yok, belki bünyesi zayif olanlarda yorgunluk, halsizlik, karin agrisi gibi gözlemleniyor. Kiz kardesimin bünyesi zayif oldugundan onda bu belirtiler vardi ve en son biopsi yaptilar incelemek icin fakat elhamdulillah sonuclar temiz cikti. Muhtemelen annemede dogumda bulasmis olmasi lazim. Kadin 60yasinda ve simdiye kadar tek bir ilac bile kullanmadi bu hastalik icin.

Kalbini ferah tut, Ölüm yazilmissa alnimiza, gelecek olan sadece bir sebeb olucak. Gecenlerde burda 21yasinda bir kiz Iftardan sonra vefaat etti, sebebi ise Kalpkrizi :KK43: o yasta kalp krizi evt. Iste bahanesi kuzum, Rabbim babaniza hayirli Ömürler nasip etsin insAllah. Bir cok doktora gidin, zira hepsi farkli tanimliyor, icin ancak öyle rahat eder.

Rabbim babanizada tüm Hastalarimizada acil sifalar versin insAllah.
Cnm ay cok sagol uzun uzun yorum yazip beni rahatlattigin icin,Allahim senden bin kere razi olsun,dedigim gibi biz cok fazla telaslandik amcam hepatit b den oldu sonra babam gidip kan verdi ve bendede hepatit b varmis deyince inan dunyam yikildi,cunku bilmiyoruz ya tedavisi falan oldugunu benim direk aklima olum geldi,o an yasadigim aciyi anlatamam Allahim kimseye yasatmasin cooooook kotu hissettim,tabi hersey ALLAHIN takdiri....CNm hepinize sifalar diliyorum Allah herzaman yardimciniz olsunnnn.SAOL

zeynozeyno88

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2014
701
118
Cnm ay cok sagol uzun uzun yorum yazip beni rahatlattigin icin,Allahim senden bin kere razi olsun,dedigim gibi biz cok fazla telaslandik amcam hepatit b den oldu sonra babam gidip kan verdi ve bendede hepatit b varmis deyince inan dunyam yikildi,cunku bilmiyoruz ya tedavisi falan oldugunu benim direk aklima olum geldi,o an yasadigim aciyi anlatamam Allahim kimseye yasatmasin cooooook kotu hissettim,tabi hersey ALLAHIN takdiri....CNm hepinize sifalar diliyorum Allah herzaman yardimciniz olsunnnn.SAOL
Amin cnm Amin. Seni cok iyi anliyorum cünkü gecenlerde babamada resmen ölüm tehsisi koyup göndermisler, babam gözleri dolu bizimkilere anlatmis, ben hasas bir dönemde oldugum icin benden gizlemisler, duyunca aynen senin o yasadigni yasadim Babam ve Ölüm :KK43: yikildim resmen. Ama elhamdulillah babam iyi, her Doktor farkli yaklasiyor, Derdi veren Rabbim Dermaninida vermis, dermansiz dert yaratmamis. Icini ferah tut ve Dua et canim benim, amcanin tek ölüm sebebi hepatit b degildir sanirim, ilaki baska bir hastaligda vardir. cünkü hepatit b öldürmüyor, hepatit c öldürebiliyor.
Rabbim Babanizi sizlere bagislasin insAllah.

Allah sendende razi olsun cnm cümlemizden insAllah. Kendine ve Babacigna iyi bak, Allah´a emanetsiniz

Yukarı Alt