Çanlar ayrılık için çalıyor

NILBERA

SeVGi KeLeBeĞi
Pro Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
6.268
Emoji Skoru
85
Yaş
32
Çanlar ayrılık için çalıyor


Ve bir beraberliğin sonuna geldiniz... Ayrılmak istiyorsunuz, ama bunu o güne dek iyi-kötü pek çok şeyi paylaştığınız kişiye nasıl, ne zaman, nerede söyleyeceksiniz? Son noktayı koymak için “uygun zaman” var mıdır, yoksa karar verir vermez, uygulamaya geçmeli misiniz? “Arkadaş kalacağız” sözleri vermek doğru mudur?

Ayrılma kararı verdiyseniz, bu kararı karşınızdaki kişiye açıklamadan önce gözönünde bulundurmanız gereken noktalar:

Saygı gösterin

Ayrılmak, bırakan için de bırakılan taraf için olduğu kadar zordur. Karşınızdaki insanla ilk beraber olduğunuzda onda özel birşeyler gördüğünüzü asla aklınızdan çıkarmayın. Ne olmuş olursa olsun o hala aynı insan ve hala saygınızı hakediyor.

Tutamayacağınız sözler vermeyin

Eski sevgilinizin duygularını göz önünde bulundurun fakat bu sizin duygusal çöküşünüze neden olmasın. Temas halinde olacağınıza veya arkadaş kalacağınıza dair sözler vermeyin. Bu yanlış umutların doğmasına neden olur.

Aşamalı bir şekilde ayrılmayın

Bazı insanlar karşısındakini kaybetme korkusundan veya eski sevgililerinin sevgisini boşa harcama korkusundan aşamalı bir şekilde ayrılmayı tercih ederler. ılk önce biraz ara vermeye karar verilir, farklı insanlarla görüşmeye başlarlar ve daha sonra telefonlara bile cevap verilmez.

Konuyu dolandırmayın

Asıl meseleye odaklanın. Karşınızdakini suçlayarak veya onunla tartışarak, sonu geciktirmeyin.

Tatillerden kaçının

Tatillerde ve özel günlerde ayrılmaktan kaçının. Örneğin yılbaşında, sevgilinizin doğumgününde veya yıldönümünüzde ayrılmayın. Bu acımasızca olur ve gelecekteki yıllarda hatırlanacak kötü bir anı olursunuz.

Elinizi mümkün olduğunca çabuk tutun

‘Uygun zaman’ı beklemeyin. Karar verir vermez ayrılın. Ertelemek kaçınılmaz sondan kurtaramaz sizi, hatta daha da zorlaştırır.

Tanıklarınız olduğundan emin olun

Eğer bir rezalet çıkmasından korkuyorsanız, ayrılış konuşmanızı halka açık bir restoranda yapın. Fakat, ayrılmak üzere olduğunuz sevgilinizi, yanlış bir gösteri olayına sürüklemeyin. Sadece ilişkiniz hakkında konuşmak istediğinizi söyleyin.

Ayrılığınızı özel tutun

Ailenizi, arkadaşlarınızı veya iş arkadaşlarınızı, ayrılığınızın dışında tutun. Bu sadece sizin ikinizin arasında kalmalı. Diğer insanları karıştırmak utanmanıza ve işlerin karışmasına neden olacaktır.

Kilitlerinizi değiştirin

Eğer ona anahtarınızı verdiyseniz, ayrılırken geri alın. Ama kendinizi garantiye almak için kapınızın kilitlerini de değiştirmenizi öneririz.

Eşyalarınızı, evi terketmeden geri alın

Eğer sevgilinizin evinde özel eşyalarınız varsa, onları geri almak ayrıldıktan sonra daha zor olacaktır. Eğer sizin evinizde sevgilinizin eşyaları varsa onları bir kutuda toplayın ve götürülmek üzere bir kenara koyun.

alıntıdır
 
Son düzenleme:

Krdi

Guru
Pro Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
1.157
Emoji Skoru
18
Yaş
43
İnsan böyle bi karar verdi mi bütün bunları gözönünde bulunduracak kadar mantıklı davranabilir mi acaba:uhoh:
 

27Eylul

RABBİM SENDEN İSTİYORUM
Kayıtlı Üye
Katılım
24 Nisan 2008
Mesajlar
605
Emoji Skoru
0
bilmiyorum yaa böyle birşey kimsenin başına gelmez inş ,galiba bende de aşkımı kaybetme korkusu var çok rahatsız ediyor bu durumda beni :KK43:(
 
Yukarı Alt