• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
  • Gün aydınlanmadı başın sağ olsun Türkiyem 😔

Çerkez'lerin buluşma noktası...

sidahe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2008
14
0
merhaba bende burdayım sinopluyum istanbulda doğdum ve yaşıyorum annem abzeh babam ubıh tüm dostlara selam.

PembeLokum

♥♥♥
Pro Üye
24 Ocak 2014
16.668
9.631

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-05-2020

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 74 gün kaldı.

Bu sırada dalak tarafından kırmızı kan hücrelerinin üretimi biter ve kırmızı kan hücresi üretimini kemik iliği üstlenir. (Kırmızı kan hücreleri geçmişte sırasıyla kan adaları denilen doku grupları, daha sonra karaciğer ve en son kemik iliğinden önce dalak tarafından üretiliyordu.) Bu noktadan sonra doğuma kadar hava yolculuğu hamileler için önerilmez. Bebeğiniz ritmik olarak nefes alma hareketi yapıyor fakat akciğerleri hala tam olgunlaşmış durumda değil.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

PembeLokum

♥♥♥
Pro Üye
24 Ocak 2014
16.668
9.631
Kimlerdensin hele asil cerkes kadini :KK16:

Ben dagestan gocmeniyim :))
Adige diye biliyorum :KK17: babaannem çerkesce konuşurdu anlamazdım ben
Sürekli akordiyon calınır, kafkas oyunları oynanırdı evde
Hep kafkas dans ve müzikleriyle büyüdüm

Cerkes kızlarına asil derler hep :KK17: bana da hep asil duruyorsun derler :KK17:
Bir kuzenimin adı da Şamil
Şeyh Şamil'in adını koydular :)

Son düzenleme:

Bu sırada dalak tarafından kırmızı kan hücrelerinin üretimi biter ve kırmızı kan hücresi üretimini kemik iliği üstlenir. (Kırmızı kan hücreleri geçmişte sırasıyla kan adaları denilen doku grupları, daha sonra karaciğer ve en son kemik iliğinden önce dalak tarafından üretiliyordu.) Bu noktadan sonra doğuma kadar hava yolculuğu hamileler için önerilmez. Bebeğiniz ritmik olarak nefes alma hareketi yapıyor fakat akciğerleri hala tam olgunlaşmış durumda değil.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Velvette

💪🏋️‍♀️
Pro Üye
12 Mart 2013
38.123
52.836
Adige diye biliyorum :KK17: babaannem çerkesce konuşurdu anlamazdım ben
Sürekli akordiyon calınır, kafkas oyunları oynanırdı evde
Hep kafkas dans ve müzikleriyle büyüdüm

Cerkes kızlarına asil derler hep :KK17: bana da hep asil duruyorsun derler :KK17:
Bir kuzenimin adı da Şamil
Şeyh Şamil'in adını koydular :)
Evet cunku ezdirmez kendini gururludur bilirsin ailendeki kadinlara bak benimkiler hep dik duran guclu kadinlar :)

Samil dagestanda Ataturk gibidir lezgilerin de lideridir :)) sana ozelden bisey yazicam :)

PembeLokum

♥♥♥
Pro Üye
24 Ocak 2014
16.668
9.631
Evet cunku ezdirmez kendini gururludur bilirsin ailendeki kadinlara bak benimkiler hep dik duran guclu kadinlar :)

Samil dagestanda Ataturk gibidir lezgilerin de lideridir :)) sana ozelden bisey yazicam :)
Benim babaannem genc yasta kocasini kaybetmis 7 cocuk buyutmus kimselerle de evlenmemis :KK9:
Hemen bakiyorum :)

Yukarı Alt