Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Choco ve Çözümü

Konusu 'Oyun bölümü' forumundadır ve kalemkitap2 tarafından 6 Mart 2007 başlatılmıştır.

  6 Mart 2007
  Konu Sahibi : kalemkitap2
 1. kalemkitap2

  kalemkitap2 Kapsama Alanı Dışında ! Üye

  Katılım:
  22 Aralık 2006
  Mesajlar:
  2.003
  Beğeni:
  6
  Ödül Puanları:
  146
  Link Silinmiştir.
  deli etti beni beceremedim...
  geçen olursa :içelim:
  nasıl çözdüğünüzüde yazın haa
   
 2. 16 Şubat 2008
  Konu Sahibi : kalemkitap2
 3. canavar

  canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  3.278
  Beğeni:
  138
  Ödül Puanları:
  353
  Notlar: Oyuna başlamak için önce ampüle, sonra "skip" sözcüğüne tıkla. Oyun dili japonca ve nesnelerin aslında ne olduğunu anlamak için on-line sözlük kullanılabiliyor. Tarifi yanlış uygularsanız oyun tıkanıyor.
  1)Oyun başlayınca sağda "item" yazan mavi bir bölüm var. Cursor'ı yaklaştırınca aldığımız nesneler görünüyor. Buradan üzerine tıkladığımız nesneler sağ köşedeki küçük pencereden görülüyor. "about" a basıp detaylı görüntüleyebilirsiniz. Seçilen nesnenin yanında (seçili olduğuna dair) küçük bir kız görünecek.
  2)Oyunun başında "item"da yemek tariflerinin olduğu üzerinde "recipe" yazan pembe bir kitap var. Lavabonun altındaki dolaptan, tezgahtan, ocaktan, buzdolabının solundan ve buzdolabının içinden nesneler al : pişirme kağıdı (şekli mavi peçeteliğe benziyor), büyük ve küçük tabak, saplı pişirme kabı (tencereye benziyor), büyük kalp şeklinde metal kek kalıbı, küçük yıldız şekilli metal kurabiye kalıpları, siyah büyük fırın tepsisi, büyük beyaz fincan (kupa), küçük metal kupa, 2 madeni tas, üzerinde "jelatin" yazan toz karışım kutusu (jelatinin anlamı burada farklı, hazır puding ve hazır kek toz karışımları için kullanılan isim, türkçedeki jelatin değil. buradaki toz karışım pişirmeden sadece dondurulup anında hazır olanlardan) çikolata ve bir kutu süt.
  3)Boş tası seç, "about" a tıkla ve detaylı gör, "jelatin" yazan kutuyu seç ve boş tasın üst iç tarafına tıkla ve hazır karışımı tasa boşalt. Daha sonra süt kutusunu tıklayıp seç ve yine tasın üst iç kısmına tıklayıp toz karışıma süt ilave et. Yazıda, "sütü ilave edince toz karışım eridi" diyor. Detaylı görülen nesneleri kapatmak için nesnenin üzerine tıklamanız yeterli. Karton kutuda hala biraz daha süt var.
  4)Musluğu tıkla ve aç, pişirme kabını seç ve musluğa tıklayıp su doldur. Musluğa tıkla ve kapat. Su dolu pişirme kabını ocağa koy ve ateşi yak (ocağın altındaki düğmeye tıkla). Boş tası seç ve ocaktaki pişirme kabının su dolu mavi kısmına tıklayıp tası, pişirme kabının içine yerleştir. Çikolatayı seçip pişirme kabındaki tasın iç üst kısmına tıkla ve çikolatayı erit (buna çiftli pişirme sistemi deniyor). Hala çikolatan var.
  5)Ocaktan içinde erimiş çikolata olan tası tıklayıp al. İçinde beyaz renkli karışım olan tası seç, "about"a bas ve detaylı gör. Erimiş çikolata olan tası seç ve beyaz karışım olan tasın üst iç kısmına tıklayıp dök ve çikolatalı kek elde et ("items"a baktığında beyaz karışım artık kullanılamıyor, 1 boş tas ile 1 çikolatalı toz karışımın olacak).
  6)Su dolu pişirme kabını tekrar yanan ocağın üzerine koy ve boş tası seçip pişirme kabının su dolu mavi kısmına tıklayıp tası yerleştir. Kalan çikolatayı seçip, pişirme kabındaki tasın iç üst kısmına tıkla ve yine çikolatayı erit. ("item"a baktığında hala çikolatan var ve birinin içinde toz karışımlı erimiş çikolata diğerinde erimiş sade çikolata olmak üzere 2 adet kullanılabilir tasın var. Tasların içindekini ayırt edebilmek için renklerine bakın, sade çikolatalı olan koyu kahve, diğeri toz karışımdan dolayı açık kahve)
  7)Küçük metal kupayı seç ve "about"a basıp detaylı gör. İçinde açık kahve renkli karışım olan tası seç (aşağıdaki tas) ve küçük metal kupanın üst iç kısmına tıkla. Küçük kupa seçiliyken buzdolabının alt kapağını aç ve içine tıklayıp küçük kupayı buzdolabının alt kısmına (derin dondurucu kısmına) yerleştir. Buzdolabının kapaklarını kapat. Buzdolabının alt kapağını aç ve küçük kupayı al. Buzdolabının kapağını kapat.
  8)Küçük tabağı seç, "about"a bas ve detaylı gör. Küçük kupayı seç ve küçük tabağa tıkla. Küçük kupanın içindeki ters çevrilerek tabağa dökülecek (krem karamel gibi). Büyük tabağı seç, "about"a bas ve detaylı gör. Üzerinde çikolatalı tatlı olan küçük tabağı seç ve büyük tabağa tıkla. Tatlıyı büyük tabağa boşalt (yine krem karamel gibi).
  9)Siyah tepsiyi seç, "about"a bas, detaylı gör, mavi peçeteliğe benzeyen pişirme kağıdını seç ve tepsiye tıklayıp kağıdı tepsiye yay. Yıldız şekilli küçük kurabiye kalıplarını seç ve içinde sade çikolata olan tası seçip tepsiye dizilmiş kalıplara tıkla (1 kez tıklayınca otomatik olarak tüm kalıplar doluyor).
  10)Tepsiyi buzdolabının alttaki bölümüne (yani derin dondurucuya) koy, kapağı kapat. Kapağı aç, tepsiyi al, kapağı kapat.
  11)Tepsiyi seç, "about"a basıp detaylı gör, küçük kalıplara 2 kez tıkla, otomatik olarak tüm kalıplar çıkıyor. Büyük tabağı (üzerinde küçük kupadan çıkardığımız tatlı var) seç, "about"a bas, detaylı gör. Yıldız şekilli çikolata parçalarını seç ve büyük tabağa tıklayıp tatlının yanına yıldız şekilli çikolata parçalarını yerleştir.
  12)Su dolu pişirme kabını tekrar yanan ocağın üzerine koy ve boş tası seçip pişirme kabının su dolu mavi kısmına tıklayıp tası yerleştir. Kalan çikolatayı seçip, pişirme kabındaki tasın iç üst kısmına tıkla ve yine çikolatayı erit. Tasta koyu kahverengi erimiş sade çikolata var.
  13)Siyah tepsiyi seç, "about"a bas, detaylı gör, mavi peçeteliğe benzeyen pişirme kağıdını seç ve tepsiye tıklayıp kağıdı tepsiye yay. Kalp şeklindeki büyük kek kalıbını seç ve içinde sade çikolata olan tası seçip tepsideki kalıba tıkla. Çikolata sosunu kalıbın içine boşalt.
  14)Tepsiyi buzdolabının alttaki bölümüne (yani derin dondurucuya) koy, kapağı kapat. Kapağı aç, tepsiyi al, kapağı kapat.
  15)Tepsiyi seç, "about"a basıp detaylı gör, kalp şeklindeki kalıba 2 kez tıklayıp kalp şekilli çikolata parçasını çıkart. Büyük tabağı (üzerinde küçük kupadan çıkardığımız tatlı ve yıldız şekilli çikolata parçaları var) seç, "about"a bas, detaylı gör. Kalp şeklindeki çikolatayı büyük tabağa, diğerlerinin yanına yerleştir.
  16)Su dolu pişirme kabını tekrar yanan ocağın üzerine koy ve boş tası seçip pişirme kabının su dolu mavi kısmına tıklayıp tası yerleştir. Kalan çikolatayı seçip, pişirme kabındaki tasın iç üst kısmına tıkla ve yine çikolatayı erit. Tasta koyu kahverengi erimiş sade çikolata var. Beyaz fincanı seç, "about"a bas, detaylı gör. İçinde erimiş çikolata olan tası seç ve fincanın üst iç kısmına tıklayıp boşalt.
  17)İçinde sıcak çikolata olan beyaz fincana tıkla, "about" a bas ve detaylı gör. Süt kutusunu seç ve fincana tıkla.
  18)Büyük tabağı seç, "about"a bas, detaylı gör. Fincanı seç ve tabağa tıkla. Fincanı tabaktaki diğer yiyeceklerin yanında gör. Tabağa tıkla.
  19)(Oyuna ilk başlarken gördüğümüz iki karakter) Siyah köpek bir elinde büyük tabak (içinde çikolatalar olan) diğer elinde beyaz fincanla salona geliyor. Şapkalı çocukla konuşuyor. (Ekrana tıklayıp konuşmaları geç.) Oyunun en sonunda uykudan uyanan bir adam görünüyor. Ve bitti.....​
   
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.