• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Çiçek bakımı hakkında tecrübeli olanlar?

nanim

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2019
466
712
Selam hanımlar. Şu günlerde kafamı dağıtmak için çiçeklere sardım. Allah hepimizin yardımcısı olsun.
Ben çiçek yetiştirmeye çok merak eden bana her zaman hüsrana uğramış biriyim. En son menekşeyi keşfettim bakımı kolay diye babaannemin evdeki saksıyı aldım evime getirdim. Evimin sadece bir odası güneş görüyor. Diğer odalar hiç güneş almıyor. Ve ev Deniz karşısında. Rutubet deseniz fena. Bende bu yüzden menekşe rutubeti sever diye güneş gören odama koydum camın önüne. Bu sefer soldu üstünde hiç yaprak kalmadı. Kökün üstünde iki üç minik yaprak var. Bende toprağını değiştirip mutfaga camın önüne koydum. Işık görüyor ama güneş yok. Bu menekşe nasıl yetişir nerde yetişir nasıl kurtarırım. Bi tane daha almayı düşünüyorum. Nerde nasıl bakayım?ve güneş görmeyen ev için önerebileceğiniz çiçek var mı? Teşekkür ederim cevaplar için.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-07-2020

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 56 gün kaldı.

Son birkaç hafta içinde bebeğinizin beynindeki büyüme sebebiyle bebeğinizin başının çevresi yaklaşık 9-10 mm artmıştır. Gelişmekte ve büyümekte olan beyin kafatasını dışarı doğru iter ve aynı zamanda beyin kıvrımlarını oluşturmak için kendi üzerine katlanır. Çeşitli bölgelerinizdeki şişilik ve ödem toplanması normaldir. Erken doğum ihtimaliniz varsa yatak istirahati önerilebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

nanim

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2019
466
712
H

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-07-2020

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 56 gün kaldı.

Son birkaç hafta içinde bebeğinizin beynindeki büyüme sebebiyle bebeğinizin başının çevresi yaklaşık 9-10 mm artmıştır. Gelişmekte ve büyümekte olan beyin kafatasını dışarı doğru iter ve aynı zamanda beyin kıvrımlarını oluşturmak için kendi üzerine katlanır. Çeşitli bölgelerinizdeki şişilik ve ödem toplanması normaldir. Erken doğum ihtimaliniz varsa yatak istirahati önerilebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

sunsea

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2011
3.236
2.602
Para çiçeği diye bilinen bir bitki var. İnternette yazın, cıkıcaktır.Onun bakımı kolay oldukca.

Yukarı Alt