Çikolata kisti ameliyat sonrasi hamile kalanlar

Kubra6725

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2019
53
9
Merhaba.2 ay önce 8 cm lik iki yumurtaliktaki kistlerimi aldırdım.Doktor normal yolla 1 yıl içinde gebelik olabilir dedi.Bu şekilde hamile olan var mı.Ayrica ameliyat sonrası adet döngüsü kısalan var mı

Aselece

Hüküm ancak Allah'ındır..
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2018
2.401
2.991
Canim ben en son 7 sene önce ameliyat oldum 2 yumurtaliktan da. Şimdi hamileyim ama o zaman ameliyat oldugumda bekardım. Adetim hep düzenliydi bana igne vermisti gobekten vurulan adet olmamistim 6 ay. Sonra normal duzende devam etti. O zaman evli olsaydim hemen hamile kalmak isterdim cunku doktor hamile olursan tekrarlamaz demişti
Insallah sende hamile kalirsin.

Seda65

Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2016
35
12
Mrb benim iki yumurtaligimdada cikolata kisti var 5 bucuk ben 2 bucuk cm acik ameliyat yaomamiz gerekli dediler yumurtalarin iyi durumda gozukmuyo.ama amh 2.27 cikmis iyi normalde ama doktorlar yanlistir bu sinuc diyolar 31 yasindayim 3 yildir cocugum olmuyo zarar vericez yumurtana sonra hemen beklemeden tüp bebek yapman lazim diyolar oyle allak bullagim ki😓lunrin depot verdi 3.75 lik niyeyse artik vurduktan bi hafta sonra leke gordum sonra hafif kanama ve 5 gundur de geciktim ates basiyo ha bire hamilemiyim diyom.sonra imkansiz dedi senin hamile kalman bunlari yasayan var mi arkadaslar bana yardimci olun acik ameliyat olan yada lucrinle hamile.kalan litfen 😓

patiliseker

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2016
854
214
Mrb benim iki yumurtaligimdada cikolata kisti var 5 bucuk ben 2 bucuk cm acik ameliyat yaomamiz gerekli dediler yumurtalarin iyi durumda gozukmuyo.ama amh 2.27 cikmis iyi normalde ama doktorlar yanlistir bu sinuc diyolar 31 yasindayim 3 yildir cocugum olmuyo zarar vericez yumurtana sonra hemen beklemeden tüp bebek yapman lazim diyolar oyle allak bullagim ki😓lunrin depot verdi 3.75 lik niyeyse artik vurduktan bi hafta sonra leke gordum sonra hafif kanama ve 5 gundur de geciktim ates basiyo ha bire hamilemiyim diyom.sonra imkansiz dedi senin hamile kalman bunlari yasayan var mi arkadaslar bana yardimci olun acik ameliyat olan yada lucrinle hamile.kalan litfen 😓
Ayni seyleri banada soyluyorlar. Benimde ameliyat olmam gerekiyormus boyle tup bile tutmazmis. Cok uzuluyorm

Aselece

Kayıtlı Üye
27 Ekim 2018
2.401
2.991
Üzülmeyin bana da demislerdi ben doğal yolla hamile kaldım. Ama ameliyat oldum 8 ve 7 cm olmak uzere iki yumurtalikta da kist vardi aldilar. Sonrasi evlendim ve hamile kaldim. Ameliyattan sonra igne vurmuslardi 3 ay adet gormedim kist yenilemesin diye. Kizlar Allah büyüktür inancinizi yitirmeyin herşey Rabbimden.. O ol der ve olur buna da doktorlar bile şaşırır.. sizde üzülmeyin nolur ameliyatinizi olun ama iyi bir doktor seçin. Doktor secimi cok önemli. Bu gibi durumlarda docent doktorlara görünün.arastirma hastanelerine gidin. Tıp o kadar cok ilerledi ki bana göre şansınız daha yüksek. Ben 10 sene oncesi ameliyat oldum o zamana gore şimdiki zaman tıp daha ilerledi.

patiliseker

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2016
854
214
Üzülmeyin bana da demislerdi ben doğal yolla hamile kaldım. Ama ameliyat oldum 8 ve 7 cm olmak uzere iki yumurtalikta da kist vardi aldilar. Sonrasi evlendim ve hamile kaldim. Ameliyattan sonra igne vurmuslardi 3 ay adet gormedim kist yenilemesin diye. Kizlar Allah büyüktür inancinizi yitirmeyin herşey Rabbimden.. O ol der ve olur buna da doktorlar bile şaşırır.. sizde üzülmeyin nolur ameliyatinizi olun ama iyi bir doktor seçin. Doktor secimi cok önemli. Bu gibi durumlarda docent doktorlara görünün.arastirma hastanelerine gidin. Tıp o kadar cok ilerledi ki bana göre şansınız daha yüksek. Ben 10 sene oncesi ameliyat oldum o zamana gore şimdiki zaman tıp daha ilerledi.
Hamile kaldiginda kistin var miydi

Aselece

Kayıtlı Üye
27 Ekim 2018
2.401
2.991
Hamile kaldiginda kistin var miydi
Canim hamile kalmadan 2 ay oncesi yine kistim.vardi ama adet zamani kontrole gittigimde kayboldugunu soylemisti doktorum. Bu arada enfeksiyon da hamile kalmayi engelliyor. Hamilelikten 1 ay oncesi enfeksiyon vardi fitil kullandim sonraki ay hamile kalmistim

patiliseker

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2016
854
214
Canim hamile kalmadan 2 ay oncesi yine kistim.vardi ama adet zamani kontrole gittigimde kayboldugunu soylemisti doktorum. Bu arada enfeksiyon da hamile kalmayi engelliyor. Hamilelikten 1 ay oncesi enfeksiyon vardi fitil kullandim sonraki ay hamile kalmistim
Zor mu kist ameliyati. Ben korkudan hep kactim ama artk sanirim mecburum

Aselece

Kayıtlı Üye
27 Ekim 2018
2.401
2.991
Zor mu kist ameliyati. Ben korkudan hep kactim ama artk sanirim mecburum
Hic zor değil. Zaten hic bir sey bilmiyorsun görmüyorsun sadece ameliyat odasina yatisini hatirliyorsun bir de uyandiktan sonrasini.. uyandiginda sana zaten serum takili agri kesiciler veriliyor. 1 yada 2 gu yatiyor çıkıyorsun. Hic korkma. Hatta kendin diyeceksin niye korktuysam diye. Sonucu saglik olacak emin ol.

Yukarı Alt