• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

ÇİKOLATA KİSTİ OLANLAR BİLGİ VERİR MİSİNİZ

aylindeg

Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2019
165
55
selam arkadaşlar ben daha önce çikolata kisti ameliyatı oldum şu anda tekrar yeniledi 6 cm oldu bebek istiyoruz doktorlar normal yolla hamile kalman imkansız derecede az diyorlar aranızda çikolata kistiyle hamile kalan var mı ne kadar zaman sonra tüp bebek yaptırdınız.

CigdemErman

🤰🤗❤
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2019
152
517
Cnm bende senin ameliyat oldum 10 cm di kistim amelyattan 4 ay sonra tekrarladi maalesef ben hic wakit kaybetmeden tup bebege baswurdum we ilk denememdd hamime kaldim sukurler olsun suan 13 haftalik hamileyim we Allah izin werirse bir kizim olucak🤰💕😍

aylindeg

Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2019
165
55
Cnm bende senin ameliyat oldum 10 cm di kistim amelyattan 4 ay sonra tekrarladi maalesef ben hic wakit kaybetmeden tup bebege baswurdum we ilk denememdd hamime kaldim sukurler olsun suan 13 haftalik hamileyim we Allah izin werirse bir kizim olucak🤰💕😍
çok sevindim senin adına sağ salim kucağına alırsın inşallah <3 benim ki tekrar yenilendiğinde bekardım henüz 3 aylık evliyim 1 yıl oldu tekrar yenileyeli tüp bebek aşamalarını anlatır mısın rica etsem ne kadar masraf gitti neler yaşadın ben çok korkuyorum ve kafam karışık

Brunello Cicinelli

Doğsa da yesem Cici Bebemin dötünü mötünü hep👶🏼
Pro Üye
7 Ağustos 2018
11.454
74.672
Bana da aynı şeyi söylediler. İlk denemede doğal yolla gebe kaldım. Üstelik 7 cm kistim için ne bir ilaç içtim ne de bir operasyon geçirdim.
Çikolata kisti ameliyatını çok tehlikeli bir durum oluşmadığı müddetçe sırf kurtulmak için önermiyorum çünkü yeniden tekrarlar. Kisti bizim vücudumuz yapıyor bunu kabullenmek lazım. Allah şifa versin.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-07-2020

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 121 gün kaldı.

Bebeğinizin boyun, göğüs ve kasık bölgesinde bulunan ve ısı üreten kahverengi yağlar doğumdan kısa bir süre sonra kaybolacaktır. 8. ve 9. aylar boyunca beyaz yağlar bebeğinizin derisi altına depolanmaya başlar. Bazı anne adayları hamilelikleri boyunca kontak lenslerini kullanmada, takıp çıkarmada sorun yaşarlar. Doğumdan altı hafta sonra bu problem çözülecektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

aylindeg

Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2019
165
55
Bana da aynı şeyi söylediler. İlk denemede doğal yolla gebe kaldım. Üstelik 7 cm kistim için ne bir ilaç içtim ne de bir operasyon geçirdim.
Çikolata kisti ameliyatını çok tehlikeli bir durum oluşmadığı müddetçe sırf kurtulmak için önermiyorum çünkü yeniden tekrarlar. Kisti bizim vücudumuz yapıyor bunu kabullenmek lazım. Allah şifa versin.
çok sevindim sizin adınıza keşke bende ameliyat olmayı kabul etmeseydim ama o zaman bekar olunca durumun ciddiyetine varamadım benim ilk ameliyatımı doktor açık yaptığı için yumurtalıklarımı zedelemiş ve kist ilerlediği için rahimde yapışıklık yapmaya başlamış öyle dedi doktor 3 aydır deniyoruz henüz olmadı

Brunello Cicinelli

Doğsa da yesem Cici Bebemin dötünü mötünü hep👶🏼
Pro Üye
7 Ağustos 2018
11.454
74.672
çok sevindim sizin adınıza keşke bende ameliyat olmayı kabul etmeseydim ama o zaman bekar olunca durumun ciddiyetine varamadım benim ilk ameliyatımı doktor açık yaptığı için yumurtalıklarımı zedelemiş ve kist ilerlediği için rahimde yapışıklık yapmaya başlamış öyle dedi doktor 3 aydır deniyoruz henüz olmadı
Bende demin korkutmak için söylememiştim ama kist ameliyatının üreme sistemine ciddi zararlar verdiğini ve bebek olmasını daha da zorlaştırdığını biliyorum..
Hatta televizyona bile çıktı doktorlar sabah programlarına, çikolata kisti ameliyatı olmayın diye epey bir ara söylediler.
Ama rahim yapışıklıklarının da tedavisi vesaire var kuzum. 3 ay deneme için çok az bir süreç. 1 sene olmazsa çarelerine bakarsınız. Allah nasip etsin inşallah 🤲🏻

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-07-2020

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 121 gün kaldı.

Bebeğinizin boyun, göğüs ve kasık bölgesinde bulunan ve ısı üreten kahverengi yağlar doğumdan kısa bir süre sonra kaybolacaktır. 8. ve 9. aylar boyunca beyaz yağlar bebeğinizin derisi altına depolanmaya başlar. Bazı anne adayları hamilelikleri boyunca kontak lenslerini kullanmada, takıp çıkarmada sorun yaşarlar. Doğumdan altı hafta sonra bu problem çözülecektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

aylindeg

Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2019
165
55
Bende demin korkutmak için söylememiştim ama kist ameliyatının üreme sistemine ciddi zararlar verdiğini ve bebek olmasını daha da zorlaştırdığını biliyorum..
Hatta televizyona bile çıktı doktorlar sabah programlarına, çikolata kisti ameliyatı olmayın diye epey bir ara söylediler.
Ama rahim yapışıklıklarının da tedavisi vesaire var kuzum. 3 ay deneme için çok az bir süreç. 1 sene olmazsa çarelerine bakarsınız. Allah nasip etsin inşallah 🤲🏻
yani bu perşembe gününe kadar bende öyle düşünüyordum ama perşembe günü 3. farklı doktora gittim ve çok fazla ilerlediğini söyledi şu anda tüp bebeğin tutma ihtimali %75 -80 arası ama 2 ay sonra gelirsen %40 a kadar düşebilir dedi açıkçası şu anda çok fazla tedirginim bu tüp bebek tedavisi nasıl olur ne kadar masraf gider onları araştırıyorum

Manolyanur

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2018
655
189
3,5 cm çikolata kistiyle normal yolla ablam hamile kaldı. Kistini öğreneli 2 ay olmuştu henüz. Bir de baktık bebiş yolda.

Yukarı Alt