• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Çikolata kisti olupda normal yolla hamile kalanlar varmi acaba

perikizi__

🤰👶😻
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2019
176
81
2 aylik evliyim. Adet gecikmesi nedeniyle doktora gitdiğimde 2 yumurtaliktada çikolata kistim olduğunu söyledi. 6 aylık bekleme sürecindeyim çikolata kisti olupda hamile kalanlar varmi? Özel bir yöntem kür kullandınızmı?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-09-2020

Hamileliğimin 10. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 212 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları iyice gelişti, ayrıca bebeğinizin dili tamamen şeklini aldı. Bebeğinizin ayak parmakları artık perdesiz ve daha uzun görünüyor. İlk defa bebeğinizin uzuvları bilinçli olarak hareket yeteneğine kavuştu. Baş ağrılarınız için sıcak yada soğuk kompres yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 6 gr. - Yaklaşık boyu : 23 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Goktemaviyuz1

Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2019
572
459
Henuz 4. Aydayim bende o bekleme suresinin canim kafana takma baslarda cok taktim ben kafama...normal saglikli bir insanin bile 1 yil icinde hamile kalma olasiligi sadece yuzde seksen o yuzden kafani rahat tut normal yolla hamile kalanda var ayrica arastirmalarim sonucu 1 yil icinde hamile kalma olasiligimizin saglikli bireylere gore yuzde 60a dustugunu ogrendim ne kadar rahat olursan o kadar iyi her olasiligi dusun asilama ve tub bebek surecleri yeterince yipratici simdiden hirpalama kendini sakin😗

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-07-2020

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 128 gün kaldı.

Bebeğiniz erkek ise, bugünlerde testisleri pervis bölgesinden testis torbasına doğru inmeye başlayacaktır. Unutmayın yumurtalıklar ve testisler aynı dokudan meydana gelirler. Aynı dokular bir araya gelerek kızlarda geniş dudakları ve aynı dokular birleşek erkeklerde testis torbasını oluşturur. Doğum planınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

perikizi__

🤰👶😻
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2019
176
81
Henuz 4. Aydayim bende o bekleme suresinin canim kafana takma baslarda cok taktim ben kafama...normal saglikli bir insanin bile 1 yil icinde hamile kalma olasiligi sadece yuzde seksen o yuzden kafani rahat tut normal yolla hamile kalanda var ayrica arastirmalarim sonucu 1 yil icinde hamile kalma olasiligimizin saglikli bireylere gore yuzde 60a dustugunu ogrendim ne kadar rahat olursan o kadar iyi her olasiligi dusun asilama ve tub bebek surecleri yeterince yipratici simdiden hirpalama kendini sakin😗
Peki ovulasyon testi denedin mi hiç? Ben bu ay denemeye başladım

Bebeğinizin göz kapakları iyice gelişti, ayrıca bebeğinizin dili tamamen şeklini aldı. Bebeğinizin ayak parmakları artık perdesiz ve daha uzun görünüyor. İlk defa bebeğinizin uzuvları bilinçli olarak hareket yeteneğine kavuştu. Baş ağrılarınız için sıcak yada soğuk kompres yardımcı olabilir.

Goktemaviyuz1

Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2019
572
459
Peki ovulasyon testi denedin mi hiç? Ben bu ay denemeye başladım
Denemedim cunki ovilasyon donemlerim agriyla siziyla kendini belli ediyor birde akinti seklimin degismesinden anliyorum bi arkadasim 2 3gun once denmem icin verdi 4 5 tane bata 6 gunum var bu ayda bos gectiyse gelecek ay belirtileri teyit etmek icin deneyecegim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-07-2020

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 128 gün kaldı.

Bebeğiniz erkek ise, bugünlerde testisleri pervis bölgesinden testis torbasına doğru inmeye başlayacaktır. Unutmayın yumurtalıklar ve testisler aynı dokudan meydana gelirler. Aynı dokular bir araya gelerek kızlarda geniş dudakları ve aynı dokular birleşek erkeklerde testis torbasını oluşturur. Doğum planınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

perikizi__

🤰👶😻
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2019
176
81
Denemedim cunki ovilasyon donemlerim agriyla siziyla kendini belli ediyor birde akinti seklimin degismesinden anliyorum bi arkadasim 2 3gun once denmem icin verdi 4 5 tane bata 6 gunum var bu ayda bos gectiyse gelecek ay belirtileri teyit etmek icin deneyecegim
Ben okuğum kadarıyla ovulasyon testleri çok yardimci oluyor çünki bazen beklenen tarihten once yumurtlama gerceklesiyor ve bunu bilemedigimiz icin degerlendiremiyoruz o ay artik bitmis oluyor bizim icin. Hadi Hayirlisi İnsallah en kisa zamanda iyi haberlerimizi bolusuruz)

Selinby61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2019
1.182
524
2 aylik evliyim. Adet gecikmesi nedeniyle doktora gitdiğimde 2 yumurtaliktada çikolata kistim olduğunu söyledi. 6 aylık bekleme sürecindeyim çikolata kisti olupda hamile kalanlar varmi? Özel bir yöntem kür kullandınızmı?
Benim sol yumurtaligimda var tup bebek denemesine kadar dogal gebelik yasayamadim. Sogan kuru vs cok denedim bi faydasida olmadi herhalde. Tup bebek dusuk oldu sonrasinda histereskopi oldum rahimde perde vardi o kesildi 1 ay sonra 4. yilimda ilk defa dogal gebelik yasadim. Oda dustu malesef ama en azinda kistime ragmen hamile kalabildim diyorum

cikolatakistim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2018
1.298
1.164
Ben de evliligimin 4.ayinda rutin kontrol olarak gittiğimde öğrenmiştim, 6 ay bekle denildi hsg falan çekilmişti ama kalamadım tüp bebeğe başladım birincisi olumsuz oldu, İkinci için uğraşıyorum şuan Endometriosis biraz zor bir hastalık ama yumurta kalitesi için mutlaka birşeyler yapın

papatyakokankadin

Dayan! Mucizeler yolda...
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2017
2.621
3.065
ben değil ama ablam 2 cocuk sahibi oldu tabiki tedavi falan gördü ama sonuç alamadı tedaviyi bıraktıkten sonra kendiliğinden hamile kaldı.

Yukarı Alt