• İstediğin her konuda başarılı olabilirsin! Saklama Kendini…
    Detayları incelemek için tıkla!
  • Bil Kazan Yarışması 21 Eylüle kadar uzatıldı ve sorumuz yenilendi
    Soruyu bilen şanslı 20 üyemize Sesu Tüy Dökücü Krem hediye ediyoruz.
    Katılmak için TIKLAYIN!...
  • 3. Hafta Pınar Labneli Tarif Yarışması başladı.
    Pınar Labne lezzetlerı yarışıyor. Her hafta birinciye süpriz hediyeler.
    Lezzetli yarışmaya katılmak için HEMEN TIKLA !..

Çikolata kistiyle mücadelede neler denediniz hangileri sonuç verdi???

Ckolatakistihikayem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2020
41
12
27
merhaba arkadaşlar. Lise yıllarımdan beri çok sancılı adetler yaşıyorum.2 kere çikolata kisti ameliyatı geçirdim. Artık mücadeleden yoruldum ama pes etmiyorum.soğan kürünü denedim bana bir faydası olmadı.şimdi clife macun ddeniyoru.sadece bir yumurtlama dönemine kadar kullandım umarım faydası olur.peki siz neler yaptınız?faydalı olduysa bize de yardımcı olur musunuz?

ttwicee

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2020
90
28
37
merhaba arkadaşlar. Lise yıllarımdan beri çok sancılı adetler yaşıyorum.2 kere çikolata kisti ameliyatı geçirdim. Artık mücadeleden yoruldum ama pes etmiyorum.soğan kürünü denedim bana bir faydası olmadı.şimdi clife macun ddeniyoru.sadece bir yumurtlama dönemine kadar kullandım umarım faydası olur.peki siz neler yaptınız?faydalı olduysa bize de yardımcı olur musunuz?
Merhaba
Bende de çikolata kisti vardı 5 cm 2 kez soğan kürü yaptım her ay kontrole gidiyorum son gittiğimde 3 cm idi. Soğan bana çok iyi geldi. Bunun için başka bir şey yapmadım fakat yumurtlama olayı düzenli olsun diye zeytinyağında bekletilmiş incir yedim arı sütü kullandım. Ben işe yaradığını düşünüyorum. Aslımda çikolata kisti olanların incir kürü ya da havuç küründen uzak durmasını söylüyorlar ama ben inciri kür olarak yapmasam da bol bol yedim

Ckolatakistihikayem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2020
41
12
27
Merhaba
Bende de çikolata kisti vardı 5 cm 2 kez soğan kürü yaptım her ay kontrole gidiyorum son gittiğimde 3 cm idi. Soğan bana çok iyi geldi. Bunun için başka bir şey yapmadım fakat yumurtlama olayı düzenli olsun diye zeytinyağında bekletilmiş incir yedim arı sütü kullandım. Ben işe yaradığını düşünüyorum. Aslımda çikolata kisti olanların incir kürü ya da havuç küründen uzak durmasını söylüyorlar ama ben inciri kür olarak yapmasam da bol bol yedim
Soğan kürünü nasıl uyguluyorsun?

Ckolatakistihikayem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2020
41
12
27
Ve işim garibi bende hiç adet sancısı olmaz ve gününde regl olurum bana belirti vermedi çocuk istemesem haberim olmayacaktı durumdan
Benim 3 ve 4 cnm solda var küçük küçük de sağda.ben hep biliyordum.sancılarımdan dolayı.dediğin gibi uyguladım ben de soğan suyunu ama ben de değişen bişey olmadı.ne kadar sürede küçüldü ben 2 ay falan uygulamıştım

ttwicee

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2020
90
28
37
Benim 3 ve 4 cnm solda var küçük küçük de sağda.ben hep biliyordum.sancılarımdan dolayı.dediğin gibi uyguladım ben de soğan suyunu ama ben de değişen bişey olmadı.ne kadar sürede küçüldü ben 2 ay falan uygulamıştım
2 regl bitişi uyguladım ama art arda değil birinci regl bitiminde uyguladım 3 ay yapmadım çünkü hamileysem falan düşmesin diye çocuk düşürme özelliği de var baktım hamile kalamıyorum bir daha yaptım regl bitişi sonrası hemen başlıyordum
Ben 3 yıl önce doktora gittiğimde yoktu sonradan olmuş ama başlangıç ne zaman bilmiyorum

Ckolatakistihikayem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2020
41
12
27
2 regl bitişi uyguladım ama art arda değil birinci regl bitiminde uyguladım 3 ay yapmadım çünkü hamileysem falan düşmesin diye çocuk düşürme özelliği de var baktım hamile kalamıyorum bir daha yaptım regl bitişi sonrası hemen başlıyordum
Ben 3 yıl önce doktora gittiğimde yoktu sonradan olmuş ama başlangıç ne zaman bilmiyorum
Neden oldu acaba?ben biliyorum yıllardır zaten de

ttwicee

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2020
90
28
37
Aminnnn.keşke hiç olmasak sürpriz yapıp bize gelse bebişimiz ama benim sancılarım başladı bile😔
Yok yok hiç korkma endişelenme. Yani tabiki insanın aklında soru işareti oluyor fakat bu korkunu yoğunlaştırma canım Esma Çek bol bol
Ya musavvir ya mübdiu ya bedi ya bari bu esmaları birlikte Çek istediğin kadar

MerveUrg

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2020
26
22
19
Merhaba soruya soruyla karşılık vermiş gibi olacağım ama çikolata kisti ihtimali var gibi hissediyorum çok sancılı aylarımdan dolayı. Bana öneriniz var mı?

Kurabiyemusavir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2018
1.211
1.931
Merhaba bende çikolata kistinden çok çektim hamile kaldım hala var 2 tane. Doktorlar normal yolla hamile kalman çok zor demişti ama çok şükür oldu konu açmıştım uzun uzun açıklamıştım onu ekleyeyim alta da belki faydası dokunur.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-03-2021

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 172 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğinizin vücudu başından daha hızlı büyüyecektir. 50.000 IU dozdan fazla A vitamini toksik(zehirleyici) etki gösterir. Vücudun ihtiyacı olan A vitaminini almanın en kolay ve güvenli yolu gıdalardır. Lütfen besin takviyesi ilaçlardan sakının. Bebeğinizin dış genital organları artık kesin bir şekilde ayırt edilebilir durumdadır. Bebeğinizin kız mı erkek mi olduğu artık anlaşılıyor. Bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için ultrasona girebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Kurabiyemusavir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2018
1.211
1.931

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-03-2021

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 172 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğinizin vücudu başından daha hızlı büyüyecektir. 50.000 IU dozdan fazla A vitamini toksik(zehirleyici) etki gösterir. Vücudun ihtiyacı olan A vitaminini almanın en kolay ve güvenli yolu gıdalardır. Lütfen besin takviyesi ilaçlardan sakının. Bebeğinizin dış genital organları artık kesin bir şekilde ayırt edilebilir durumdadır. Bebeğinizin kız mı erkek mi olduğu artık anlaşılıyor. Bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için ultrasona girebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın