Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

CİLDİMİZE KANTARON YAĞI UYGULAMASI

Konusu 'Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları' forumundadır ve aryaiz tarafından 28 Aralık 2016 başlatılmıştır.

28 Aralık 2016
    Konu Sahibi : aryaiz
  1. aryaiz

aryaiz Üye Üye

Ödül Puanları:
    18
    Herkese Merhabalar,
    Öncelikle çoğu arkadaşımızın konularını takip ettim,inceledim,yorumlarda bulundum.
    Bu platform deneyimlerimizi paylaşmamız için çok güzel.Yaşayan kişilerden bilgi almak çoğu zaman rahatlatıyor insanı.Teşekkürler @KadinlarKulubu
    Konumuza gelecek olursak : )
    Uzun süre cildimdeki sivilcelerle siyah noktalarla uğraştım.
    Maskeler,Kremler,Yıkama jelleri,Antibiyotikler....
    Çoğuna vücudum tepki verdi.Ya alerjik reaksiyon gösterdi ya da cildim tahriş oldu.Zamanla bunaldım ilaç içmektende yüzüme birşeyler sürmektende...Üstelik sonuç alamamak en kötüsü.Aslında ÇOOOOOOK fazla sivilcem yoktu.Fakat bir türlü bitmek bilmiyordu.Tam geçti derken diğeri çıkıyor sonra bir daha bir daha bir dahaaaaa :KK43:
    Evimizde annemin yapmış olduğu kantaron yağını gördüm.Yaralara yanıklara kesiklere kullanırız iyi gelir.
    İnternetten araştırdım.Hücre yenileme özelliğine de sahip.Yara ve yanıklara iyi gelen şey sivilceye de iyi geliyordur diye düşündüm.Bir süre sonra yaraya cevirdiği için yüzümü.
    Biraz forumlarda gezindim.Biraz internette araştırdım.Ve evet bu sivilcelere çözüm olabilir dedim.Çok uzun süredir kullanmama rağmen.Yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum ve sivilceler azaldığı için günde 1 defa sürüyorum.Ciddi anlamda cildim düzeldi.Sivilceler söndü siyah noktalar azaldı hatta yok oldu :KK70:
    Kullanım şeklim ise aşağıdaki gibi ;
    Sabah kalkınca ılık su ile yüzümü yıkıyorum.Temizleme jeli ile yıkıyorum.(Ben Garnier 3ü 1 arada kullanıyorum temizleme için)
    Ardından gülsuyunu bir pamuga damlatıp yüzümü siliyorum.
    Evden çıkmadan önce KANTARON YAĞINDAN birkaç damla damlatıp masaj şeklinde yüzüme uyguluyorum.
    ***Birkaç saat içinde emilim sağlanıyor ve yüzünüz pamuksu bebeksi bir yumuşaklık kazanıyor.Durulamaya bence gerek YOK.
    ***Ele gelen pürüzler yok olmuş oluyor.Yağlanmaya bağlı beyaz beyaz pürüzlere de iyi geldi.
    Akşam yine üşenmeden aynı uygulamayı yapıyorum.Gece yatmadan önce KANTARON YAĞINI sürüp yatıyorum.Uyandığımda yumuşacık bir cilt.
    4-5 gün geçtikten sonra sivilceler söndü.Siyah noktalar yok oldu.Kullanmaya devam edeceğim.Hücre yenilenmesinde büyük yardımı oluyor.Kırışıklıklara iyi geldiğini okudum bir yazıda...
    Evde kendiniz yapın muhakkak.Yapılışını internet üzerinden biraz araştırmanızı tavsiye ederim.
    Tüğlenme yapar mı yapmaz mı sorusu aklıma takılmıştı.Ancak forumda bir arkadaşımız bacağındaki tüyleri döktüğünden bahsetmiş.O yüzden içim rahat.Şuanda bir tüğlenme durumu söz konusu değil :KK39:
    Sivilcelerimize ve cildimize birebir çözüm gibi görünüyor.Uzun süredir fondaten kullanmıyorum.Sivilcelerin sebebi olarak düşündüğüm için.Soluk geliyordu ne zamandır cildim.Ama şu kantarondan beri pırıl pırıl.Yüzüme kapatıcı hiçbirşey kullanmıyorum.O derece iyi düzeldi yani :)
    Umarım sizlere de faydası olur. Sevgiler...:21:

TATOSH ve hiram2015 bunu beğendi.
  2. 29 Aralık 2016
  3. ruveyda0147

ruveyda0147 Aktif Üye Üye

Ödül Puanları:
    76
  4. 30 Aralık 2016
  5. Mune

Mune Administrator Yönetici

Ödül Puanları:
    663
    Bilgilendirme için teşekkür ederiz @aryaiz bende hakiki zeytinyağıyla evde yapılmış kantaron yağı var, yanıklara, yaralara birebir, sürdüğünüz anda etkisini görüyorsunuz herkesin evde kolayca kendi yapabilir bu yağı.
    Kış aylarında soğuktan zedelenen cildime de iyi geliyor.

TATOSH, aryaiz, papatyabuketi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. 11 Ocak 2017
  7. TATOSH

TATOSH Huzurumm eşim,yavrum♥️ Üye

Ödül Puanları:
    353
    yüzümde sıcak yagdan yanık oldu acaba kantaron yagı iyi gelirmi resmen psikolojim bozuldu...aynaya bakmak istemiyorum..

8. 11 Ocak 2017
  9. Mune

Ödül Puanları:
    663
    Yanık yeni mi? Eğer yeniyse iyi gelme ihtimali yüksek, yanık ilaçları kullanıyor musunuz?

TATOSH bunu beğendi.
  10. 11 Ocak 2017
  11. TATOSH

Ödül Puanları:
    353
    evet dr um bana kursunlu su ve bir iki krem yazdı herkes iyi olmaya başlamış toparlıyor diyor ama maalesef ben bi türlü iyi oluguna inanamıyorum. taze yanık 5 günlük ..:KK43:

12. 11 Ocak 2017
  13. TATOSH

Ödül Puanları:
    353
    acısını gectim de iz kalacak dedi dr. :KK57:

14. 11 Ocak 2017
  15. Mune

Ödül Puanları:
    663
    Endişe etmeyin zamanla düzelecek, siz ilaçlarınızı kullanın, ilaçların dışında da kantaron yağını sürebilirsiniz sorun olmayacaktır diye umuyorum.
    Benimde seneler evvel ayağımda eklem yerine denk gelen kısımda ileri derece yanık oluştu, ayak kemiğine kadar işledi, deri büzüşür öyle kalır zannettim, o da o kadar sıkıntı değildi de ilgilenmem gereken bir kızım olduğundan yürümekte zorluk çekme kısmı kötüydü, doktorun verdiği yanık kremleriyle iz falan kalmadı, sizinde kalmayacaktır, biraz sabretmelisiniz, çok geçmiş olsun.

TATOSH bunu beğendi.
  16. 11 Ocak 2017
  17. Mune

Ödül Puanları:
    663
    Siz hemen evde yapılmış gerçek bir kantaron yağı edinin, faydasını göreceksiniz bence. Bizde küçük ev kazaları sık sık yaşanır sıcak tencere tutma, eli fırına yapıştırma, bıçak kesikleri vb gibi, hepsinde iyi geldi kantaron yağı.

TATOSH bunu beğendi.
  18. 11 Ocak 2017
  19. _cevher_

_cevher_ Üye Üye

Ödül Puanları:
    18
    Kantaron yağının çok faydasını duydum ama siyah noktaları geçirmesi biraz zor gibi. Deneyenler bence beklentilerini çok yüksek tutmasınlar:)

TATOSH bunu beğendi.