• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Cildirmak uzereyim

Ogretmenhanimg

Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2019
580
390
Ailem o kadar yakın değil ama gitmiyoruz kaynanam ben eltim aynı sitedeyiz. Daha önce hep beraberdik ama şimdi aşağı kata bile inmiyorum şeker hastası annem ve kaynım. Taşıyıcı olma ihtimalimiz var sonuçta kimisi ayakta atlatıyormuş sevdiklerimizi sırf sıkılıyoruz diye riske atmak saçma bence. Biraz daha sabırlı olmamız lazım milletçe
Çok haklısınız ben 1 metre mesafeden onları görebilirim diye düşünmüştüm ama evvela sağlık tabi . Sabredeceğiz

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-10-2020

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 187 gün kaldı.

Bebeğiniz karın bölgesinde soluk alıp verme hareketleri yapıyor. Bu hareketler bebeğinizin akciğerine amniyotik sıvıyı gönderip alır. Bu sıvının varlığının, akciğerlerdeki hava keselerinin düzgün oluşumuna etkisi önemlidir. Bugünlerde muhtemelen meme başı çevresinin (areola) koyulaşması ve areola çapının artması gözlemlenecektir. Bebeğinizin diş yuvaları gelişmeye ve şekillenmeye devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

LaraPars

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2015
1.651
3.808
[
Git denildiği halde gitmeyen birine saygı duymamı mi bekliyorsun :KK70: yahu cevap vermedikçe niye hırslanıyorsun bir de eski mesajlara beğenmedim işareti koymuşsun. Cevap vermiyorum ciddiye almiyoru daha yazıyorsun heyecanlanıp:KK70:
Hahaha heyecanlanıp hırslanıyor muyum ? 🤣🤣 gayet rahat yazıyorum. Nereden gidip gitmeyeceğimi senin gibi kimseye sormam kemdim karar veririm. Sen kocana sorup izin alamayınca evde kendi kendine ağladığın için bunu anlayamazsın normal🤣🤣🤣 kimin neyi ciddiye aldığı gayet allaha falan havale etmesinden ortada aynen ciddiye almıyorsun ama 2 kelimenden biri hamileyim bana böyle demeyin 🤣🤣🤣

Cikolatalikurabiyem

⛈ Walking on the sky in my dreams...
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2017
2.024
2.996
Sağlık personeli olan kardeşim ailemle yaşıyordu. Bugün hastanede bir çok personel ve doktorda corona olduğu ortaya çıktı. Kardeşimin tahlil sonuçlarını yarın öğrenicez.Kardeşim tek başına başka bir eve gitti. Aileme geçmiş olma ihtimaline mi üzüleyim? Canımın parçası olan kardeşime bulaşma ihtimaline mi üzüleyim bilemedim. Yakın olsak da onu göremediğime mi bilemedim.. Lütfen aklınızı başınıza alın. Kimsenin de vebalini almayın..

slnkhrmn008

iyi düşün iyi olsun!
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2016
7.313
19.134
Canim bende hamileyim hatta dun sinirlerim bozuldu sıkntıdan agladim. Sonra camdan soyle biraz hava aldim gecti. Sabretmekten baska bisey yapamayiz malesef risk almamaliyiz
Biz de beş dk balkona çıktık eşimle şehir dışına çıkmış gibi iyi geldi🤣

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-05-2020

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 47 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri günlük aktivite zamanlarında açık ve uyuduğu zamanlarda gözlerini kapatıyor. Bebeğinizin gözlerindeki pigmentasyon tamamlanmadığı ve göz renkleri tam gelişmediği için bebeğinizin gözleri şimdi mavi. Bebeğinizin gözlerinin renk pigmentasyonunun tamamlanması için bir kaç haftası daha var. Bebeğinizin hareket edecek yeri gittikçe daraldı fakat hala çok aktif.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Ogretmenhanimg

Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2019
580
390
Sağlık personeli olan kardeşim ailemle yaşıyordu. Bugün hastanede bir çok personel ve doktorda corona olduğu ortaya çıktı. Kardeşimin tahlil sonuçlarını yarın öğrenicez.Kardeşim tek başına başka bir eve gitti. Aileme geçmiş olma ihtimaline mi üzüleyim? Canımın parçası olan kardeşime bulaşma ihtimaline mi üzüleyim bilemedim. Yakın olsak da onu göremediğime mi bilemedim.. Lütfen aklınızı başınıza alın. Kimsenin de vebalini almayın..
Off Allah yardımcıları olsun basta kardeşinizin sonra diğer tüm dışarda kalmak zorunda olanların.. çıkmıyordum zaten artık daha sakinim sabretmeliyiz

Bebeğiniz karın bölgesinde soluk alıp verme hareketleri yapıyor. Bu hareketler bebeğinizin akciğerine amniyotik sıvıyı gönderip alır. Bu sıvının varlığının, akciğerlerdeki hava keselerinin düzgün oluşumuna etkisi önemlidir. Bugünlerde muhtemelen meme başı çevresinin (areola) koyulaşması ve areola çapının artması gözlemlenecektir. Bebeğinizin diş yuvaları gelişmeye ve şekillenmeye devam ediyor.

BBlair

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Mart 2013
2.314
10.452

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-05-2020

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 37 gün kaldı.

8. ayına gelen bir bebeğin sindirim sistemi tam olgunlaşmadığı ve hala bağımlı bir halde olduğu için doğmuş bir bebekten daha fazla kilo verme eğilimi vardır. Bir çeşit önlem olarak 8 aylık cenin, erken doğuma karşı annesinden aldığı bir miktar besini saklar. 16. ve 40. haftalar arasında nefes aldığınızda %15-20 daha fazla oksijen akciğerleriniz tarafından alınır. Hamileliğinizin son haftalarında uzun yolculuklara çıkmamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Ogretmenhanimg

Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2019
580
390
[
Hahaha heyecanlanıp hırslanıyor muyum ? 🤣🤣 gayet rahat yazıyorum. Nereden gidip gitmeyeceğimi senin gibi kimseye sormam kemdim karar veririm. Sen kocana sorup izin alamayınca evde kendi kendine ağladığın için bunu anlayamazsın normal🤣🤣🤣 kimin neyi ciddiye aldığı gayet allaha falan havale etmesinden ortada aynen ciddiye almıyorsun ama 2 kelimenden biri hamileyim bana böyle demeyin 🤣🤣🤣
Ben cevap vermeyeceğim şimdi sen gene heyecanlanacaksın hırslanıp eski mesajlara falan beğenmedim işareti koyacaksın m . Hirsindan silip silip geri yazacaksın biliyorum ama ben seni dikkate almıyorum . Çok heyecanlanma sakin ol :KK70:

Son düzenleme:

Ogretmenhanimg

Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2019
580
390

LaraPars

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2015
1.651
3.808
Ben cevap vermeyeceğim şimdi sen gene heyecanlanacaksın hırslanıp eski mesajlara falan beğenmedim işareti koyacaksın :KK70: ama inan ki son mesajım . Hirsindan silip silip geri yazacaksın biliyorum ama ben seni dikkate almıyorum . Çok heyecanlanma sakin ol :KK70:
Aynen asiri heyecanlaniyorum sonuçta sana cevap yaziyorum aman allahım ne yazsam da silsem 🤣🤣🤣 yine heyecanlandım bak 🤣🤣🤣
Allah'ım yaa 🤣🤣 acil şifalar

Ogretmenhanimg

Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2019
580
390
Aynen asiri heyecanlaniyorum sonuçta sana cevap yaziyorum aman allahım ne yazsam da silsem 🤣🤣🤣 yine heyecanlandım bak 🤣🤣🤣
Allah'ım yaa 🤣🤣 acil şifalar
Bak hala yazıyorsun. Sakin ol . Hırslanma sakince git buradan .:KK70:

Yukarı Alt