Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Cilt Gençleştirme Ve Kirişiklik Tedavisi (mezolifting Yöntemi)

Konusu 'Olgun Ciltler ve Sorunlar' forumundadır ve Elif tarafından 15 Eylül 2006 başlatılmıştır.

  15 Eylül 2006
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  30.925
  Beğeni:
  18.576
  Ödül Puanları:
  488
  Memorial Hastanesi Medikal Estetik ve Zayıflama Merkezi hekimleri cilt gençleştirme, kırışıklık tedavisi ve "Mezolifting Yöntemi" hakkında bilgi verdi.

  Yüz, boyun cildi ve el sırtındaki ince çizgilerin tedavisi ve cildin genel olarak gençliğinin arttırılması amacıyla, cilt içine küçük enjeksiyonlar halinde cilt gençleştirici kokteyl verilmesi esasına dayanan tedavi yöntemidir.
  Cilt epiderm ve derm olarak iki tabakadan oluşmuştur. Epiderm 0. 2 mm, Derm ise 4 mm kalınlıktadır. Epidermis; epitel hücrelerinden oluşur ve kan damarı içermez. Dermis ise; çizgisiz kas dokusu lifleri, yağ dokusu, bağ dokusu ve cilde elastikiyetini veren elestik ve kollajn lifleri içerir. Cildin kırışmasından sorumlu bölge dermisidir. Dermisin alt tabakasında tek ara olarak yerleşmiş fibroblast hücrelerimiz bulunur ve bu hücreler liflerin sentezlenmesinden sorumludur. Bu nedenle biz cilt gençleştirme tedavilerinde fibroblast aktivatörlerini kullanırız.

  Cildimizin yaşlanmasındaki faktörler; yaş, güneş ışığı ve ultraviyole, zararlı etkenler yani kirli hava, sigara içmek, antioksidanlar, stres gibi sıralanabilir. Bu etkenlerle, cildin dayanıklılığını ve esnekliğini sağlayan doku ve liflerin yapısal bozulmaya uğraması ile yüz ve boyun çizgileri oluşur. Bu çizgiler özellikle; ağız ve dudak çevresi, göz kenarı, yanaklar, boyun, alında oluşur.

  Tedavide ise; intradermal olarak mikroenjeksiyon yöntemi ile hücre yenilenmesini ve yeni liflerin sentezini sağlayan serum enjekte edilir. Serum içerik olarak; antioksidan vitaminleri (A,E ve C vitamini), oliga elementleri (Zn,Co), mineralleri ve proteinleri içerir.

  Kullanılan yüksek polimerize protein molekülünün yapılan çalışmalarda deriyi scatrizan etkilerden koruduğu ve restorasyon yapıcı etkide olduğu bildirilmiştir. Ayrıca yeni sentezlenen elastin ve kollajen lifleri ile cildin elastikiyeti artmakta, cilt daha fazla su tutarak nem oranını arttırmakta ve daha parlak, taze bir görünüme kavuşmaktadır.

  Tedavi, uygulanacak bölgeye ve yaşa göre düzenlenen seanslarla uygulanır. Haftada 1 ya da 2 kez uygulanabilmektedir. Seans süreleri 45 dk-1 saat arasındadır. Uygulamadan önce lokal anestezik kremle cilt işleme hazırlanır ve acı duyulması engellenir. Mezolifting yöntemi her yaşa uygulanabilir. Genç yaşlarda başlanması durumunda, cildi hep genç tutarak yaşlanmanın gecikmesini sağlamak mümkündür. Ayrıca bu yöntemle yeni oluşan ve renkleri henüz pembe olan stria yani cilt çatlaklarınında tedavisi yapılabilmektedir

  kaynak:memorial.com
   
 2. 22 Eylül 2008
  Konu Sahibi : Elif
 3. ecemiz

  ecemiz Aktif Üye Üye

  Katılım:
  3 Nisan 2008
  Mesajlar:
  235
  Beğeni:
  6
  Ödül Puanları:
  86
  elif verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.
  arkadaslar cilt lekeleri için mezolifting yaptıranlar sonuçlar paylasabilir mi acaba?
  sevgiler