1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Cinsel Kimlik Karışıklığı

Konusu 'Cinsellik +18' forumundadır ve yaren_76 tarafından 9 Mart 2007 başlatılmıştır.

  9 Mart 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 1. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.070
  Beğenildi:
  29
  Ödül Puanları:
  348
  Cinsel Kimlik Karışıklığı


  Büyüme sürecinde çoğu insan diğer cinsin avantajlarını ve diğer cinsi temsil etmenin nasıl olabileceğini düşünmüştür. Kızlar bazen erkek olmak isterler, böylece onların yapabildiklerini yapabilirler. Erkekler bazen kız olmayı hayal ederler, böylece kız kardeşlerinin arkadaşlarıyla oynayabilirler. Ama sonuç olarak, çoğu insan oldukları cinsten memnun olarak büyürler.

  Cins kimliği karışıklığı yaşayan kişiler kendilerini mutlu hissetmezler. Yanlış bir cinsin vücudunda hapsedilmiş gibi hissederler kendilerini. Cinsel kKimlik karışıklığı olan çocuklar, genelde aşağıdaki belirtileri gösterebilirler:
  - Sürekli diğer cinsten olmak istediklerini söylemek veya diğer cins gibi davranmak
  - Diğer cinsin elbiselerini giymek istemek
  - Diğer cinsin yaptıklarını yapmak isteği duymak
  - Diğer cinsten arkadaşlarla oynamak istemek
  - Sürekli diğer cinsten kişilerle ilişkiye (arkadaşlık) girmek istemek

  Cinsel kimlik karışıklığı yaşayanlar için diğer sorun , sekste yaşanan rahatsızlıklardır. Bu kişiler çoğu zaman kendi cinsel organlarından ve giysilerinden nefret ederler.
  Sert, erkeksi sporlardan zevk alan, ama kadın elbiseleri giyen kızlarda cins kimlik karışıklığı yoktur. Yine yemek yapmayı seven ama erkek olmanın hoşlarına giden erkeklerde cinsel kimlik karışıklığı yoktur.

  Cinsel kimlik karışıklığı çok acı verici bir yaşamdır. Çoğu zaman rededilerek ve kendilerini sıradışı hissederek büyürler. Intihar ve uyuşturucu bağımlılığı çok rastlanan belirtilerdir.
  Çoğu mutsuzluğu göze alıp, sahip olduğu cinsiyeti yaşamayı kabul ederler. Bazıları cinsiyetlerini değiştirip kendilerini hissettikleri cinsiyeti temsil ederek yaşamlarını sürdürürler.