• İstediğin her konuda başarılı olabilirsin! Saklama Kendini…
    Detayları incelemek için tıkla!
  • Bil Kazan Yarışması 21 Eylüle kadar uzatıldı ve sorumuz yenilendi
    Soruyu bilen şanslı 20 üyemize Sesu Tüy Dökücü Krem hediye ediyoruz.
    Katılmak için TIKLAYIN!...
  • 3. Hafta Pınar Labneli Tarif Yarışması başladı.
    Pınar Labne lezzetlerı yarışıyor. Her hafta birinciye süpriz hediyeler.
    Lezzetli yarışmaya katılmak için HEMEN TIKLA !..

Çocuğu babamın evinden getirdim sanırım

leylosvemecnun

Cennet kuşu Deniz'im ❤
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2014
1.461
1.286
Kv li konularımdan mideniz bulanmış olabilir zira her konu açtığımda bana da tiksinti geliyor artık....
Hamile kaldığımdan beri kaynanam tarafının annenler ne alacak beşiği kız tarafı yapar tarzında imalarından gına geldi artık.Her seferinde herkes gönlünden ne geçerse yapar zorunluluk yok desem de anlamıyorlar.Dün bebeğimizin oda takımı geldi annemler ilk torun diye heves edip aldılar sağolsunlar.Eşim dün akşam annesine gitmiş annesi başka ne alacaksalar bilelim aynı şeyleri almayalım sen X e (bana yani) sorsana demiş bu 3.soruşları yemin ederim ki..eşim anlattı annem böyle diyor dedi ben de kızdım daha ne bekliyorlar acaba oldu her şeyi babam alsın zorunda sanki bunu sormak da ayıp biraz dedim azarladım.Eşimle tartıştık almasaydılar madem boğazlarına mı yapıştık ne olmuş sorduysa annem aynı şeyleri almayalım diye soruyor dedi kaçıncı soruşu ama.Şu zamana kadar bir iğne bile almadılar almamayı geçtim ne eksiğiniz var ne düşünüyorsunuz diye bile sormadılar hoş zorunda değiller sadece yardım olarak detaylı ultrasonumun parasını verdiler zorunluluk yok tamam ama annem babam daha fazlasını yapmaya mecburmuş gibi neden davranılıyor anlamadım.Eşimin tahta eski usul beşiği varmış biz evimiz sobalı diye mobilya beşikten hariç oturma odasına portatif bez beşik alacaktık sanırım onlar anne babamın aldıklarının altında ezildiler çakallık peşindeler ki kayınpeder eşimin eski beşiğini vermekten bahsetmiş onu kullanın oturma odasında demiş eşim de leyloş öyle şeyler istemez 200 liralık bez beşik alamayacak değiliz demiş.Ay sonu alışverişe çıkacağımızdan bahsetmiş eşim hemen annesi ben de geleyim demiş ilk bebeğim ilk çocuğum neden o da gelmek istiyor ki siz olsanız ister misiniz ? Normalde batmaz gözüme ama anne babamdan beklentileri iyice sinirimi bozmaya başladı bir daha konu açılırsa ne tepki vermeliyim ? Bir de benim sezaryen yanlısı olduğumu öğrenince o kendi başına karar vermesin bu yaşta bıçak mı vurduracak kendine normal doğum olur demiş.Sorduk sanki hayır ben mi takıyorum her şeyi yoksa gerçekten üzerime mi geliyorlar 🙄 Konunun neresinden tutsam elimde kalıyor en büyük suçlu eşim bence

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-11-2020

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 51 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu 4 gün öncesine göre yaklaşık 2,5 cm daha uzun. Bacaklarınızda daha fazla yorgunluk hissedebilir ve varis gözlemleyebilirsiniz. Vücut ve kan hacminiz arttıkça, bacaklarınızda ve bacak damarlarınızda daha fazla baskı olur. Baş ağrıları, bulanık görme ve aşırı şişlik preeklampsi (gebeliğin ikinci yarısında gelişebilen hipertansiyon ve proteinüri ile kendisini gösteren rahatsızlık) belirtileridir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

leylosvemecnun

Cennet kuşu Deniz'im ❤
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2014
1.461
1.286
Doğum şeklinize gidişata göre doktor karar veriyor diye biliyorum
Kan sulandırıcı iğne kullanıyorum ve karnımda kocaman fıtık var doktor fıtığımı farkettiğinde doğumda alırız demişti benim normal doğuracağım varsa da sırf öyle dedi diye istemez oldum

Bebeğinizin boyu 4 gün öncesine göre yaklaşık 2,5 cm daha uzun. Bacaklarınızda daha fazla yorgunluk hissedebilir ve varis gözlemleyebilirsiniz. Vücut ve kan hacminiz arttıkça, bacaklarınızda ve bacak damarlarınızda daha fazla baskı olur. Baş ağrıları, bulanık görme ve aşırı şişlik preeklampsi (gebeliğin ikinci yarısında gelişebilen hipertansiyon ve proteinüri ile kendisini gösteren rahatsızlık) belirtileridir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

3annem

Aktif Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
1 Haziran 2020
1.858
4.255
Aynı şeyleri Banada yapmışlardı ilk çocuğumda maalesef ki cahil kafam cevap verememiştim.. kimse bişey almak zorunda değil.. Afedersiniz yaparken onlara mı sorduk hayır.. Sormak istemek ayıptır kv bunu anlamamış sanırım.. almak isteyen zaten alır istemeyende 10 kez sorar işte.. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşAllah

leylosvemecnun

Cennet kuşu Deniz'im ❤
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2014
1.461
1.286
Aynı şeyleri Banada yapmışlardı ilk çocuğumda maalesef ki cahil kafam cevap verememiştim.. kimse bişey almak zorunda değil.. Afedersiniz yaparken onlara mı sorduk hayır.. Sormak istemek ayıptır kv bunu anlamamış sanırım.. almak isteyen zaten alır istemeyende 10 kez sorar işte.. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşAllah
inşallah teşekkür ederim sağolun.Kocaman oda takımı alıp kurmuşlar hala daha başka ne alacaklarsa bilelim diyormuş sanki kendileri bir iğne almış gibi

Ozlemesra

Unicornları severim keşke gerçek olsalar
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Mart 2020
2.123
6.924
27
Alışverişe giderken ben de geleyim diyen bir kayınvalide için size sabır diliyorum. Eşiniz de ne var annem sordu aynı şeyler alınmasın diye dediğine göre sizin gibi düşünmüyor bu konuda. Hamilelik sürecinizde böyle şeylerle zihninizi yormayın gönlünüzden ne almak geçiyorsa onu alın eşinizle, ailesinin laflarına da kulak asmamaya çalışın siz de belirtmişsiniz almak zorunda değiller. Sizin ailenizden beklentileri sıkmış sizin canınızı haklısınız ama başka bi şey almayacaklar ailem pişti olmazsınız yani ddeyin geçin en iyisi. Sağlıkla kucağınıza almak nasip olsun 🙂

leylosvemecnun

Cennet kuşu Deniz'im ❤
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2014
1.461
1.286
Alışverişe giderken ben de geleyim diyen bir kayınvalide için size sabır diliyorum. Eşiniz de ne var annem sordu aynı şeyler alınmasın diye dediğine göre sizin gibi düşünmüyor bu konuda. Hamilelik sürecinizde böyle şeylerle zihninizi yormayın gönlünüzden ne almak geçiyorsa onu alın eşinizle, ailesinin laflarına da kulak asmamaya çalışın siz de belirtmişsiniz almak zorunda değiller. Sizin ailenizden beklentileri sıkmış sizin canınızı haklısınız ama başka bi şey almayacaklar ailem pişti olmazsınız yani ddeyin geçin en iyisi. Sağlıkla kucağınıza almak nasip olsun 🙂
teşekkür ederim çok naifsiniz 🤗 Eşimde zaten suç ilk sorduklarında böyle şeyler sormayın ayıp herkes üzerine düşeni yapar diyip sustursa defalarca soramazlardı

Ozlemesra

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Mart 2020
2.123
6.924
27
Yani şunu şunu alacağız kızım ne dersin dediğinde kız da zaten şunu annemler aldı ama bunu da siz alabilirsiniz diyebilir mesela dimi. (Almak zorunda değiller o ayrı konu ama içlerinden gelmişse de konuşarak ihtiyaçlar alınabilir)

leylosvemecnun

Cennet kuşu Deniz'im ❤
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2014
1.461
1.286
Yani şunu şunu alacağız kızım ne dersin dediğinde kız da zaten şunu annemler aldı ama bunu da siz alabilirsiniz diyebilir mesela dimi. (Almak zorunda değiller o ayrı konu ama içlerinden gelmişse de konuşarak ihtiyaçlar alınabilir)
Bana sormuyor bir de hep eşime sorduruyor

Her sey gelip gecici

Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2020
214
95
28
Kv li konularımdan mideniz bulanmış olabilir zira her konu açtığımda bana da tiksinti geliyor artık....
Hamile kaldığımdan beri kaynanam tarafının annenler ne alacak beşiği kız tarafı yapar tarzında imalarından gına geldi artık.Her seferinde herkes gönlünden ne geçerse yapar zorunluluk yok desem de anlamıyorlar.Dün bebeğimizin oda takımı geldi annemler ilk torun diye heves edip aldılar sağolsunlar.Eşim dün akşam annesine gitmiş annesi başka ne alacaksalar bilelim aynı şeyleri almayalım sen X e (bana yani) sorsana demiş bu 3.soruşları yemin ederim ki..eşim anlattı annem böyle diyor dedi ben de kızdım daha ne bekliyorlar acaba oldu her şeyi babam alsın zorunda sanki bunu sormak da ayıp biraz dedim azarladım.Eşimle tartıştık almasaydılar madem boğazlarına mı yapıştık ne olmuş sorduysa annem aynı şeyleri almayalım diye soruyor dedi kaçıncı soruşu ama.Şu zamana kadar bir iğne bile almadılar almamayı geçtim ne eksiğiniz var ne düşünüyorsunuz diye bile sormadılar hoş zorunda değiller sadece yardım olarak detaylı ultrasonumun parasını verdiler zorunluluk yok tamam ama annem babam daha fazlasını yapmaya mecburmuş gibi neden davranılıyor anlamadım.Eşimin tahta eski usul beşiği varmış biz evimiz sobalı diye mobilya beşikten hariç oturma odasına portatif bez beşik alacaktık sanırım onlar anne babamın aldıklarının altında ezildiler çakallık peşindeler ki kayınpeder eşimin eski beşiğini vermekten bahsetmiş onu kullanın oturma odasında demiş eşim de leyloş öyle şeyler istemez 200 liralık bez beşik alamayacak değiliz demiş.Ay sonu alışverişe çıkacağımızdan bahsetmiş eşim hemen annesi ben de geleyim demiş ilk bebeğim ilk çocuğum neden o da gelmek istiyor ki siz olsanız ister misiniz ? Normalde batmaz gözüme ama anne babamdan beklentileri iyice sinirimi bozmaya başladı bir daha konu açılırsa ne tepki vermeliyim ? Bir de benim sezaryen yanlısı olduğumu öğrenince o kendi başına karar vermesin bu yaşta bıçak mı vurduracak kendine normal doğum olur demiş.Sorduk sanki hayır ben mi takıyorum her şeyi yoksa gerçekten üzerime mi geliyorlar 🙄 Konunun neresinden tutsam elimde kalıyor en büyük suçlu eşim bence
Ben senin yerinde olsam besigi kim almiş o az para vermiş bunların hicc derdine düşmem cunku ortada kalıp sinir oluyorsun huzursuzluk cıkıyor her seyi kendim yaparım durumum ne kadar varsa Dogumu da doktor durumuna göre karar veriyor saglıgın icin Sen keyfıne göre istemiyorsun kı

Ozlemesra

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Mart 2020
2.123
6.924
27
Kan sulandırıcı iğne kullanıyorum ve karnımda kocaman fıtık var doktor fıtığımı farkettiğinde doğumda alırız demişti benim normal doğuracağım varsa da sırf öyle dedi diye istemez oldum
Kayınvalideniz karar verme yetkisi görmüş ya kendinde ona atıfta bulundum yani keyfi bir durum yok gidişata göre karar verilir buna. Geçmiş olsun fıtık normal doğumda zorluk çıkarabilir belki size doktorlar daha iyi bilir tabiki ferah tutun içinizi

3annem

Aktif Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
1 Haziran 2020
1.858
4.255
inşallah teşekkür ederim sağolun.Kocaman oda takımı alıp kurmuşlar hala daha başka ne alacaklarsa bilelim diyormuş sanki kendileri bir iğne almış gibi
Kendi ne almış acaba onu soruyor.. Ne kadar mantıksız kelimeler.. Bu arsızlıktır.. Eşinle beğene beğene al.. Babaanne olmak kolay değil de sende bi daha bişey derse

leylosvemecnun

Cennet kuşu Deniz'im ❤
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2014
1.461
1.286
Deseydin eşine annemler oda takımını aldi başka birşey alamayacaklar böyle söylersin diye direk ortada başka sıkıntı kalmazdı
Bu 3. 4.soruş olunca sinirlenip tersledim sürekli aynı şey sorulmaz ki ama

Alyaliya

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
3.503
3.800
Bu arada bebeğiniz henüz 28 haftalık.Hele bi doğsun çok erken konuşmalar bunlar.

babyloading87

Hersey cok guzel olacak!
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2015
17.176
39.081
33
Beni fawlayın ilerde yasayacaklarınızı 1 yıldır yazıyırm😒
Daha bunun dogumu,takısı,bebek bakımı var.
Mümkünse uzak durun es ailesinden ve esten.
Ben babalık iznine cıkrdıgıma bile pismanjm.
Bisey yaptıgu yoktu,herseye karıstı😣
Daha bisey almıcaklar ,aldırmıcam diyin sert bi sekilde.

Esra135724

Ne olur Allah rızası için bı Ferrari🤑
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2019
694
375
30
Hamile kaldığımdan beri kaynanam tarafının annenler ne alacak beşiği kız tarafı yapar tarzında imalarından gına geldi artık.Her seferinde herkes gönlünden ne geçerse yapar zorunluluk yok desem de anlamıyorlar.Dün bebeğimizin oda takımı geldi annemler ilk torun diye heves edip aldılar sağolsunlar.Eşim dün akşam annesine gitmiş annesi başka ne alacaksalar bilelim aynı şeyleri almayalım sen X e (bana yani) sorsana demiş bu 3.soruşları yemin ederim ki..eşim anlattı annem böyle diyor dedi ben de kızdım daha ne bekliyorlar acaba oldu her şeyi babam alsın zorunda sanki bunu sormak da ayıp biraz dedim azarladım.Eşimle tartıştık almasaydılar madem boğazlarına mı yapıştık ne olmuş sorduysa annem aynı şeyleri almayalım diye soruyor dedi kaçıncı soruşu ama.Şu zamana kadar bir iğne bile almadılar almamayı geçtim ne eksiğiniz var ne düşünüyorsunuz diye bile sormadılar hoş zorunda değiller sadece yardım olarak detaylı ultrasonumun parasını verdiler zorunluluk yok tamam ama annem babam daha fazlasını yapmaya mecburmuş gibi neden davranılıyor anlamadım.Eşimin tahta eski usul beşiği varmış biz evimiz sobalı diye mobilya beşikten hariç oturma odasına portatif bez beşik alacaktık sanırım onlar anne babamın aldıklarının altında ezildiler çakallık peşindeler ki kayınpeder eşimin eski beşiğini vermekten bahsetmiş onu kullanın oturma odasında demiş eşim de leyloş öyle şeyler istemez 200 liralık bez beşik alamayacak değiliz demiş.Ay sonu alışverişe çıkacağımızdan bahsetmiş eşim hemen annesi ben de geleyim demiş ilk bebeğim ilk çocuğum neden o da gelmek istiyor ki siz olsanız ister misiniz ? Normalde batmaz gözüme ama anne babamdan beklentileri iyichice sinirimi bozmaya başladı bir daha konu açılırsa ne tepki vermeliyim ? Bir de benim sezaryen yanlısı olduğumu öğrenince o kendi başına karar vermesin bu yaşta bıçak mı vurduracak kendine normal doğum olur demiş.Sorduk sanki hayır ben mi takıyorum her şeyi yoksa gerçekten üzerime mi geliyorlar 🙄 Konunun neresinden tutsam elimde kalıyor en büyük suçlu eşim bence
Hiç böyle bişey duymamıştım ne demekmis o ya sanki düğün zamanı gibi cevabınızı hiç esirgemeyin