Çocuğu bronşit olan anneler...

ANNONA

13.08.2012/30.04.2018
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2013
5.724
5.522
selam arkadaşlar benim 17 aylık oğlum var 6 aylıktan beri akut bronşitle uğraşıyoruz .
çocuğu bronşit olupta şunla atlattık yada şu doktor iyi diyenlerden tavsiyeler bekliyorum..

emisa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2010
69
4
ne kadar yaparsın bilmiyorum sana bir tarif vereyım ayrıyeten cok sık tekrarlıyorsa alerji bölumune git benm kızda astım var 3 yasnda su anda, 2 aylıkken basladı bronşiolit her sene bi kaç kez olur alerji bölumunden randevu alıp gidiyoruz artık orda antibiyotk falan vermiyrlar genelde kortizonlu ilaçlarla tedavi ama alerjkse zaten antibiyotk care olmuyor dediğim gibi çok tekrarlıyorsa çocuk alerji doktoruna git, ankaradaysa hacettepe de özel muayene yapıyrlar 50 tlye doç dr bi bayandı unuttum ararsan ulaşırsn zaten

her neyse tarife gelirsek te 3 gunluk taze olduguna inandıgın yumurtayı bi kavanoza kırmadan kabuklarıyla koy ustunu örtcek kadar da limon suyu 3 gun buzdolabnda bekletıp kabugu erimiş zarın içinde kalmış yumurtaları parçalamadn al dibine sırf kalsiyumu çökmustr zatten eriyen kabulardan bunu balla karıstrıp bi yemek kasıgı sabah akşam ver ii geliyor zararı yok ben 3 haftadr yapıyorum iyi gibi denemeye değer doktoruanda zor istersen bu şeklde kalsiyum zarar olurmu diye en azından bagısıklıgı artıyo

ANNONA

13.08.2012/30.04.2018
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2013
5.724
5.522
cevap için çok teşekkürler tarifi uygularım emin ol istanbulda olturuyoruz bakırköye götürdüm bir kere alerji bölümüne gerek görmediler çünkü alerji testi çok düşük seviyelerde çıkmıştı. doktorumuzu değiştirdik önceki doktor sürekli iğne yada serum veriyodu şimdiki direk geçirmek yerine tedaviyi zamana yayıyor umarım atlatırız. bu arada yumurta normalmi bıldırcın yumurtasımı?

BenAyKizim

anneyim ben!!!!
Kayıtlı Üye
6 Mart 2008
1.440
171
Ilacli hava en iyisi.benim oglum 35 gunlukken bronsiolit olmustu.neredeyse kaybediyorduk yavrumuzu rabbim korudu.
Dr umuzun basarili taktigi ilgisi sayesinde kurtuldu.10 gun yattik hep hava verdiler.ventolin ve pulmicort.
Evimizde de nebulzatorumuz var.simdi cocuklar hastalaninca veriyorum.tabi once dr a gidiyorum.
Oglum iki gun once cok hastalandi yine.nefesi tikandi.yine ayni tedaviyi uyguladik.Allahima sukur %70 iyi su anda.singulair de veriyorum hergun.
Benim esim alerjik astim hastasi.ondan genetik miraslar var cocuklarda.

ANNONA

13.08.2012/30.04.2018
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2013
5.724
5.522
çok geçmiş olsun sizede bende nebulizatör aldım ventolin hava veriyorum şuanda günde 3 kez gerçektende işe yarıyor birde sıkhastalandığı için doktorumuz koruyucu hap başladı onceair ismi inşşalllah en kısa sürede atar bebişlerimiz Allah'ım onlara sağlıklı büyümeyi nasip etsin.

emisa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2010
69
4
bizde hergun singulair kullanıyoruz ilk defa girip oldu cigerlerine inmedi sanırım gercekten hap işe yarıyor ayrıca alerji testnde bizde de bişey cıkmadı bende de çıkmamıştı ama alerjik astımım var ve hergun ilaç kullanıyorum soguk alerjisi dedi benm doktorum öylede bişey var yani testlerde cıkmayan cok geçmiş olsun inşallah buyuyunce gecer tum yavrularımızn allah başka dert vermesn neler var allah korusun

ANNONA

13.08.2012/30.04.2018
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2013
5.724
5.522
bizde hergun singulair kullanıyoruz ilk defa girip oldu cigerlerine inmedi sanırım gercekten hap işe yarıyor ayrıca alerji testnde bizde de bişey cıkmadı bende de çıkmamıştı ama alerjik astımım var ve hergun ilaç kullanıyorum soguk alerjisi dedi benm doktorum öylede bişey var yani testlerde cıkmayan cok geçmiş olsun inşallah buyuyunce gecer tum yavrularımızn allah başka dert vermesn neler var allah korusun

amin Allah başka dert vermesin şimdide ishalle uğraşıyoruz bunuda atlatıcaz inşallah..

duruberil10

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2013
2.170
78
benim kızımda da var bu hastalık,,
çok illet ve geçmeyen pis bi hastalık bu..
çocuğum baharda öksürükten uyuyamaz geceyarıları acillik olurz..
kalorifer suluğu aldım geçen gün bi de detan alerjiye karşı bi sprey çıkarmış onu aldım..

ANNONA

13.08.2012/30.04.2018
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2013
5.724
5.522
benim kızımda da var bu hastalık,,
çok illet ve geçmeyen pis bi hastalık bu..
çocuğum baharda öksürükten uyuyamaz geceyarıları acillik olurz..
kalorifer suluğu aldım geçen gün bi de detan alerjiye karşı bi sprey çıkarmış onu aldım..
ne işe yarıyor acaba bakterilerimi öldürüyor:44:

Yukarı Alt