• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
  1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
  2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
  3- Yüzünüze dokunmayın!
  4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
  5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
  5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Cocugu erken yasta okuma ogrenenler

Zionlove

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2019
46
40
Ben de 5 yaşındayken öğrenmişim. Babam öğretmen ve okulda öğrenmenin doğru olduğunu söylemiş sürekli anneme yani ailemin öğretme gibi bir çabası olmamış. Şu an 25 yaşındayım, öğretmenim. :KK3:
 

Ayca Bahar

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2017
1.520
1.618
Cevap yazan herkese teşekkür.. benim eşimde kendi kendine beş yaşında öğrenmiş.. nasıl öğrendin diye sorunca susam sokağını ve çarkıfeleği izleyerek öğrendim diyor.. (Ama şimdi televizyonu öcü gibi gösteriyorlar) dört işlemide kafasından yaptığı için onuda biri okutmadan ikinci sınıftan başlatmışlar.. bense birinci sınıfın sonunda zor aki öğrenmişim hatta ailemle öğretmenim bi sene daha birinici sınıfa gitsin diye konuşmuşlar bende bunu duyunca sanırım okulun kapanmanmasına iki hafta kala çat pat okumaya başlamışım ama ondan sonra derslerim hep iyiydi eşimle aynı üniversiteden mezunuz..
 

elfsltn2525

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2020
27
10
Cocugu erken yasta okuma ogrenenler var mi? Kac yasinda ogrendi? Desteklemek icin neler yaptiniz? Okula okumayi bilip baslamak avantajmi yoksa dezavantaj mı oldu? Fikirlerinizi merak ediyorum şimdiden teşekkürler...

ben kesinlikle dezavantaj olduğunu düşünüyorum. cevremde öğretmenler var ve onlarda çocuklarına öğretmiyor ve öğrenmesini istemiyorlar. sebep olarakta okulda kendilerini üst birşeymiş gibi görüp tamamen salivermeleri. benim kardeşimde kendi kendine öğrendi bir baktik okuyor ve yazıyor .
 

lirik guzel

bekle beni 35.5 :)
Pro Üye
4 Ekim 2007
8.238
1.941
Benim yavru kuşum da 4 yaşındaydı.Ben de 5 yaşında öğrenmişim.Şahsen oğlum erken okusun istemezdim.Evde de hiç çalışmadık o yüzden.Okulda olmuş olanlar.:eek:
 
Yukarı Alt