• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Çocuk İstiyorum Derken Konu Histeroskopi Ameliyatına Nasıl Geldi :)

cansununhatiradefteri

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2019
47
17
Canim ben eminim ki dogal yollardan gebe kalicaksin.Ben de carsamba gunu histereskopi olacagim istanbul tup bebek merkezinde.Kurtaj kaynakli yapisikligim var ona mudahale edilicek.Histereskopiyi takip eden 30 gun icinde gebe kalinabiliyormus.Sana ne kadar iliski yasagi kondu.
Canım selam. Operasyon oldu mu? nasılsın?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-12-2020

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 206 gün kaldı.

Önümüzdeki 4 gün içinde bebeğinizin derisi kalınlaşmaya ve daha az şeffaf olmaya başlayacaktır. Su, vitamin, elektrolitler(sodyum, potasyum ve klorür gibi mineraller) ve diğer mineraller bebeğinizin kan oluşumu ve büyümesi için gerekli ve çok önemlidirler. Ayrıca bunlar vücudun çeşitli olayları sürdürebilmesi için de gerekli ve önemlidir. Bugün bebeğinizin yüzü iyice şekillendi.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Cirpilmisyumurta

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2019
226
126
Canım selam. Operasyon oldu mu? nasılsın?
Kuzum 11 inde oldum operayonu.Adetimin 10.gunuydu.Suanda da ilk adetimi oluorum.Operasyondan 1 hafta sonra kontrole gittim.Hersey yolundaymis sonrasi ne ilac ne baska bisey vermedi doktorum.5 gun antibiyotik kullandim 6.gun iliski yasagi kalkti.Tup bebek hala yapmio doktorum kendiniz deneyin 3 ay daha eger olmazsa yapariz dedi.Rezervim zarar gorur diye korkmustum ama ultrasonda rezervimin de iyi durumda oldugunu soyledi.Hayirlisi bakalim beklioruz 😁😁😁sen naptin kuzum oldun mu olacak misin histereskopi.Bu arada cok basit bi operation yarim saat icinde oldu bitti.1 saat icinde tamamen ayilip ayaklandim aksamina iki bekar oyununa bile gittik kocamla 😃😃

zalal

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2019
308
55
28.12.2019'dan bildiriyorum :)

Dün 27.12.2019 saat 13:20'de spiral çıkarılarak yerine balon takıldı ve balonun içi şişirilerek 1 dakika boyunca rahimde kaldı.
İtiraf ediyorum çok acıdı 1 dakika boyunca istemsiz bağırdım. Spiral çıkması çok rezalet döndüre döndüre söktüler dişli taraklı tipsiz bir şeydi :olamaz: Tam çıktı oh çok şükür dedim rahime balon yerleştirip içini bir sıvı ile şişirdiler. baskı acı kramp garip garip şeyler yaşadım. Operasyon esnasında azcık kanama oldu.Kalkıp giyindim aynı gün boyunca kanama devam etti. Şuanda lekelenme tarzı oluyor. Ama ağrı sızı hiç bir şey yok. Yani yaşandı bitti saygısızca :KK48::rolleyes: Ama neyse ki bitti. 15 gün sonra tüm kullandığım ilaçları bırakmamı söyledi doktor. Kanama bitince de bebiş denemeye başlayabilirsiniz dedi.
Dua edin bana olur mu? Bende sizin için edeceğim.
Güzel haberlerimizi burada paylaşmak için sabırsızlıkla bekliyorum. Bana her zaman buradan yazabilirsiniz.
Sevgiler :KK200:
Sevglı Bircan bu hafta t şeklinde rahmım düzeltilecek ameliyat olcam dikiş VS oluyormu merak edıyorm

zalal

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2019
308
55
Kuzum 11 inde oldum operayonu.Adetimin 10.gunuydu.Suanda da ilk adetimi oluorum.Operasyondan 1 hafta sonra kontrole gittim.Hersey yolundaymis sonrasi ne ilac ne baska bisey vermedi doktorum.5 gun antibiyotik kullandim 6.gun iliski yasagi kalkti.Tup bebek hala yapmio doktorum kendiniz deneyin 3 ay daha eger olmazsa yapariz dedi.Rezervim zarar gorur diye korkmustum ama ultrasonda rezervimin de iyi durumda oldugunu soyledi.Hayirlisi bakalim beklioruz 😁😁😁sen naptin kuzum oldun mu olacak misin histereskopi.Bu arada cok basit bi operation yarim saat icinde oldu bitti.1 saat icinde tamamen ayilip ayaklandim aksamina iki bekar oyununa bile gittik kocamla 😃😃
Yani dikiş VS yokmu

Cirpilmisyumurta

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2019
226
126
Yani dikiş VS yokmu
Baskalarini bilemem tabi.Ben kendi operasyonum adina konusabilirim sadece.Ne dikis,ne ilac,ne balon hicbisi uygulanmadi bana.Kucuk bi yapisiklik vardi onu actim dedi.Tekrar yapisir mi diye sordum hic sanmam zaten enfeksiyon degil kurtaj kaynakli olmus yapisikligin genellikle enfeksiyon ve ileri derece yapisikliklarda oluyo bunlar dedi.1 hafta sonra kontrole gittigimde de hersey yolunda kendiniz deneyin tekrar dedi.Ancak benim soyle bi problemim var isim nedeniyle esimle ne yazik ki fazla birarada olamioruz.Sansa hamile kalmisim daha once de istemeden.Ama simdi istiorum o yuzden cok israr ettim doktoruma tup bebek icin.3 ay sonrasi icin anlastik.Bakalim 3 ay dogal deneme.

zalal

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2019
308
55
Baskalarini bilemem tabi.Ben kendi operasyonum adina konusabilirim sadece.Ne dikis,ne ilac,ne balon hicbisi uygulanmadi bana.Kucuk bi yapisiklik vardi onu actim dedi.Tekrar yapisir mi diye sordum hic sanmam zaten enfeksiyon degil kurtaj kaynakli olmus yapisikligin genellikle enfeksiyon ve ileri derece yapisikliklarda oluyo bunlar dedi.1 hafta sonra kontrole gittigimde de hersey yolunda kendiniz deneyin tekrar dedi.Ancak benim soyle bi problemim var isim nedeniyle esimle ne yazik ki fazla birarada olamioruz.Sansa hamile kalmisim daha once de istemeden.Ama simdi istiorum o yuzden cok israr ettim doktoruma tup bebek icin.3 ay sonrasi icin anlastik.Bakalim 3 ay dogal deneme.
Anladm canım hayloso ıns yok yapışklık değil t şeklinde çıktı uterus düzeltilecek sanrm aynı operasyon değil çok teskr ederm ıns en yakn zamanda dilediğin olur

cansununhatiradefteri

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2019
47
17
Sevglı Bircan bu hafta t şeklinde rahmım düzeltilecek ameliyat olcam dikiş VS oluyormu merak edıyorm
Canım selam. Dikiş yok daha doğrusu görünürde hiç birşey yok. Ameliyattan sonra 1-2 saat ağrı çektim ve haliyle kanamam oldu. Tek yaşadığım buydu. Olan biten içeride yani sen görmüyorsun :KK36:

Önümüzdeki 4 gün içinde bebeğinizin derisi kalınlaşmaya ve daha az şeffaf olmaya başlayacaktır. Su, vitamin, elektrolitler(sodyum, potasyum ve klorür gibi mineraller) ve diğer mineraller bebeğinizin kan oluşumu ve büyümesi için gerekli ve çok önemlidirler. Ayrıca bunlar vücudun çeşitli olayları sürdürebilmesi için de gerekli ve önemlidir. Bugün bebeğinizin yüzü iyice şekillendi.

cansununhatiradefteri

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2019
47
17
Anladm canım hayloso ıns yok yapışklık değil t şeklinde çıktı uterus düzeltilecek sanrm aynı operasyon değil çok teskr ederm ıns en yakn zamanda dilediğin olur
Bu arada ben T uterustum :)

cansununhatiradefteri

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2019
47
17
Meraba adet ne zaman

Meraba acaba adet ne zaman oldunuz bende ayni operasyn oldum ama adet olmadm henuz ve kanamam da olmadi sadeve ilk gun oldu o da cok az
Merhaba şimdi gördüm kusura bakmayın. Ameliyatıı 30 Kasımda oldum. 27 Aralığa kadar aralıksız kanamam devam etti. Azaldı çoğaldı lekelenmeye dönüştü bazı günler ama yinede hiç bitmedi. 2 tane ilaç kullanıyordum. Doktor 11 Ocakta ilaçları artık bırak dedi. Bırakır bırakmaz dökülme yaşayacaksın dedi. 12'sinde tekrar kanamam geldi :) Doktor bir de ilaçları bıraktıktan sonraki kanamayo artık regl olarak sayacağız demişti. Bende ikincisinin olmasını bekliyorum bu sıralar. Ona göre döngümü hesaplayacağım. Malum reset attırdık :KK48:

Yukarı Alt