Cocuk kac yasina gelince anne baba biraz daha rahatlar?

Se_n_299

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2018
400
111
Arkadaslar kizim 2 yasinda ama haala pesinden onunden ayrilamiyorum.parkta bile merdivenden dikkatli cikamaz tedirginligim oluyor mesela yaninda oluyorum. Evde tek basina biseyler pek oynamaz ille biri olacak. Ne zaman duzelir bunlar?
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-05-2020

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 184 gün kaldı.

Bebeğinizin damak kemiği veya ağız çatısı birkaç hafta içinde tamamlanacak. Emme kasları yanaklarda, diş tomurcukları diş etinde oluştu. Artık bebeğinizin yemek borusu, nefes borusu ve gırtlağı var. Bugün bebeğinizin tükürük bezleri çalışmaya başladı. Önümüzdkei 3 gün içinde bebeğiniz nefes alma, emme ve yutma hareketleri yapmaya başlamış olacak. Bebeğinizin kalbi dakikada 140-160 kere atıyor. Yetişkin bir insanda bu ortalama 70 civarındadır. Bu günlerde sırt üstü yatarak egzersiz yapmaktan kaçınılmalıdır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Aarzuu88

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2019
19
8
Kim yanliz oynamak işteki. Benim kızımda hep benimle oynamak isterdi. Eğer ben yanında olmasam oyuncaklarıyla oynamadı. Parkta da daha cekingen tavırlar sergilerdi. Şimdi 4 yaşında artık parkta oynarken bana ihtiyaç duymuyor. Ama belirtmem gereken Bi konu var kızım 2 yaşındayken oğlum doğdu ve şuan hiç bana ihtiyaç duymuyorlar birlikte oynuyorlar. Parkda da e dede.
 

tatlialirim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2015
3.869
5.196
iki yas daha cok erken.
ben en az üc bucuk diyorum.
kizim bes yasinda ve yormuyor beni, oglanin pesinden atli gibi kosturuyorum iki bucuk yasinda.
 

dgdln

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2019
6.378
9.261
Arkadaslar kizim 2 yasinda ama haala pesinden onunden ayrilamiyorum.parkta bile merdivenden dikkatli cikamaz tedirginligim oluyor mesela yaninda oluyorum. Evde tek basina biseyler pek oynamaz ille biri olacak. Ne zaman duzelir bunlar?
Ebeveynlik böyle bişey ayrıca canını tehlikeye sokmayacak şeylere hatalar yapmasına müsade ederseniz 6-7 yaşlarında bireysel yaşama becerisini edinmiş bir çocuk olur. 2 yaş tam anlamıyla bireysellik mücadelesi verdiği bir dönem.
Ben şuan 23 haftalık hamileyim yıllardır okuduğum gözlemlediğim durum üzerine bebeğim doğduğunda evde bazı düzenlemelere gidicem bazı örnekler vericem
Mutfakta dolabın alt rafinda ona bir alan acicam tabak bardak çatal kaşık yemek önlüğü vs koyucam . Yemek saati geldiğinde oradan kendi sofrasını hazırlaması konusunda alıştırmalar yapıcaz. Küçük bir sürahi alıcam onun kullanabileceği şekilde. Kıyafetlerini öğretip mesela şort tişört değiştirelim dediğim de kendisi getirebilmeli vs vs
Çocuklar bu ve bunun gibi şeyleri başarabilir eğer Allah nasip eder de doğru bir eğitim verebilirsem yetiştirme dönemi kısa sürer ve ben sadece destek olma konumuna geçerim
 
Yukarı Alt