Çocuk odasına mavi lamba

etkin

Guru
Kayıtlı Üye
Katılım
11 Eylül 2006
Mesajlar
1.623
Emoji Skoru
1.079
THE I.Q. Answer adlı kitabın yazarı Dr. Frank Lawlis, çocukların her gün uyandıkları ortamın ve nasıl uyandıklarının okuldaki performanslarını etkilediğini söyledi. Lawlis, mavi lamba ile uyanan çocukların beyin gücünün arttığını belirtti. Lawlis, "Çocuğunuzun pozitif ve enerjik bir şekilde güne başlamasını istiyorsanız onları mavi lamba ile uyandırın. Gözleri kapalı bile olsa, mavi lambaya bakan çocukların beyinleri uyarılıyor" dedi.

ABC’nin haberine göre, çocuklara teker teker ve burun delikleri yoluyla nefes almayı öğretmenin de yararları var. Dr. Frank Lawlis, bu teknik ile beyine çok fazla oksijen yollandığını ve bunun sonuçlarının da sınavlarda açıkça görüldüğünü söyledi. Dr. Lawlis, "Beş ya da on dakika zaman harcayıp çocuklara nasıl nefes alınması gerektiğini öğretirseniz, sınav sonuçlarında yüzde 10 veya yüzde 20 iyileşme göreceksiniz" dedi.

Frank Lawlis, akademik performansı artırmanın bir diğer yolunun sakız çiğnenmesi olduğunu kaydetti. Lawlis, "Çenenin çalışması ile birlikte vücutta da bir ritm ve tempo oluşuyor. Bu da bilgi kazanımına yardımcı oluyor" dedi.

Dr. Lawlis, "Burundan nefes alınmalı, vücut ve beyin için en anlamlı metabolizma yaratılmalıdır. Sakız çiğnenmesi de buna sağlıyor" dedi.Kaynak: Hürriyet
 

segucay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
31 Ağustos 2006
Mesajlar
71
Emoji Skoru
0
tessekkürler.yegenlerime uygulucam
 

moondance

kuzucuklarım
Kayıtlı Üye
Katılım
22 Eylül 2006
Mesajlar
319
Emoji Skoru
0
bence de çok ilginç
asıl ilginç olanı oğlumun odasına mavi lamba takmış olmamız.ama bunu daha önce hiç duymamıştım.tamamen tesadüf yani :)
 
Yukarı Alt