Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Cocuk parasi

Konusu 'Yurtdışı Paylaşım Avrupa' forumundadır ve Askisi tarafından 4 Kasım 2010 başlatılmıştır.

4 Kasım 2010
    Konu Sahibi : Askisi
  1. Askisi

Askisi Kizimiz ile cekirdek aile Üye

Ödül Puanları:
    106
    Merhana kizlar, sizlere bir sorum olacakti...
    Su an 6 haftalik hamileyim. Almanya'da hic calismadim. Devletten Kindergeld alacagim sanirim.. Eltergeld, Erziehunggeld....bunlarda varmi?? eger yardimci olursaniz sevinirim...:KK19:

2. 6 Kasım 2010
  3. laylay

laylay Aktif Üye Üye

Ödül Puanları:
    41
    merhaba arkadasim kindergeld standart ama digerleri sende calismadigina göre esinin maasina göre hesaplaniyor,herkeste ayni degil yani bunla ilgili siteler var nasil hesaplandigi,neler gerektigi falan yaziyor ordan daha saglikli bilgi alabilirsin...sevgiler..:KK68:

4. 7 Kasım 2010
  5. Askisi

Ödül Puanları:
    106
    peki o sitelerden birini bana burda yazarmisin canim, bilgin icin tesekkürler...

6. 7 Kasım 2010
  7. laylay

laylay Aktif Üye Üye

Ödül Puanları:
    41
    Buraya yazamiyoruz sanirim,özelden mesaj yolladim :KK6:

8. 12 Kasım 2010
  9. hasretim34

hasretim34 Yeni Üye Üye

Ödül Puanları:
    0
    calismadiginiz icin 300 euro erzihungsgeld alirsiniz eski kanuna göre bu 1 seneydi ama yeni kanun cikip 2 seneye yükselicekti kanun ciktimi bilemiyorum ama kindergeld standarttir cocuk 18 yasina gelinceye kadar alirisniz

10. 12 Kasım 2010
  11. Askisi

Ödül Puanları:
    106
    erziehungsgeld ve kindergeld ayri oluyor sanirim??? peki mutterschatsgeld olmuyor mu?? bunu kimler aliyor...

12. 11 Aralık 2010
  13. laylay

laylay Aktif Üye Üye

Ödül Puanları:
    41
    Canim mutterschaftsgeldi calisan anneler aliyor biraz gec olmus ama cvp vereyim dedim:KK8:

14. 11 Aralık 2010
  15. Askisi

Ödül Puanları:
    106
    tesekkü+rler canim, biraz arastirdim etrafimda da öyle oldugunu ögrendim:))) tekrar sagol

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.