Çocuklar arasında ayrım :(

papade

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2016
722
1.108
Merhaba, bayanlar
iki çocuğum var. İlki erkek, ikincisi kız. Normal bir hayat yaşarken ikinci hamileliğimin 5.ayından itibaren çok zor bir hayat yaşamaya başladım ve sıkıntılardan ne yazık ki hamileliğim 2. planda kaldı.
Bebeğim doğduğunda sorunlarım çoğalmıştı. oğlum o dönemde bizimle birlikte yıprandığı için mutlu olması, en az hasarı alması için uğraşıyordum. Kızım ise hiçbir kayba uğramamıştı, varolan hayata doğmuştu, değişiklik yaşamamıştı, endişelenmiyordum.
Şimdi çok şükür normal hayata döndük ama benim bir sorunum var.
Özellikle bir şey verecekken çocuklara, eğer bir tane kaldıysa onu oğluma vermek istiyorum, kızıma da onun yerine başka bir şey. Yani iyi olanı oğlana, vasat olanı kıza. :KK43: düşündüğümü yapmıyorum, onların tercihlerine sunuyorum ama çocuklarım arasında ayrım yapmaktan çok korkuyorum, hep bir mücadele içindeyim sanki.

erkek, kız ayrımım yok. Hatta Şimdi 3. Çocuğum kız olacak diye mutluyum.
Bu durum sıkıntılı zamanlardan kaldı ve geçecek diye düşünmek istiyorum. Geçmesi için normal davranmaya çalışıyorum ama çok rahatsız oluyorum birkaç sn bile olsa böyle düşünmekten, bununla mücadeleden.

Ne yapsam ki, farkında olduğum için geçer mi? Yoksa önemsenecek bir şey değil mi? Büyütüyor muyum? Kızımın hakkına girmek, üzmek istemiyorum. Çocuklarım çok önemli, kıymetli, benim yüzümden üzülmelerini istemiyorum. Önlem almam lazım.

Son düzenleme:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-10-2019

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 53 gün kaldı.

Bu noktada amniyotik sıvı maksimum hacmine ulaşır. Bebeğiniz büyüdükçe, daha az sıvı kalacağı için bebeğinizin hareketlerini daha da çok hissedeceksiniz. Süt üretimine hazırlanan göğüslerinizi yumru yumru, topak topak hissedeceksiniz. Eğer bebeğiniz bugünlerde doğarsa yaşama şansı yüksektir fakat ekstra bakıma ihtiyacı olacaktır.Bebeğinizin derisinin rengi artık daha az kızmızı ve daha az kırışık.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

RuhumBuruk

Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2018
695
923
Canım benim ikizlerim var kızlar.Oğlumu kaç defa kürtajdan dönüp sonrasından doğurma kararı aldım bı dönem bende de oğluma karşı hassasiyet oluştu oturup düşündüğüm de aslında ayrım yapmıyorum sadece o mazlum durumdaydi bu beni etkilemis yoksa hepsi evlat ne farkı olabilir ki?

papade

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2016
722
1.108
Canım benim ikizlerim var kızlar.Oğlumu kaç defa kürtajdan dönüp sonrasından doğurma kararı aldım bı dönem bende de oğluma karşı hassasiyet oluştu oturup düşündüğüm de aslında ayrım yapmıyorum sadece o mazlum durumdaydi bu beni etkilemis yoksa hepsi evlat ne farkı olabilir ki?
Teşekkür ederim. Ben de etkilendiğimi düşünüyorum, geçici diye düşünüyorum ama yine de endişeleniyorum. Zor dönemlerden sonra bunu yaşayan varmış, tekrar teşekkür ederim :) Rabbim evlatlarımızı korusun.

Bu noktada amniyotik sıvı maksimum hacmine ulaşır. Bebeğiniz büyüdükçe, daha az sıvı kalacağı için bebeğinizin hareketlerini daha da çok hissedeceksiniz. Süt üretimine hazırlanan göğüslerinizi yumru yumru, topak topak hissedeceksiniz. Eğer bebeğiniz bugünlerde doğarsa yaşama şansı yüksektir fakat ekstra bakıma ihtiyacı olacaktır.Bebeğinizin derisinin rengi artık daha az kızmızı ve daha az kırışık.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

LaMademoiselle

Popüler Üye
Pro Üye
31 Ağustos 2012
1.604
5.354
Nedense kadınlarda hep oğullara? karşı bir hassasiyet oluşuyor.
Lütfen yapmayın, şimdi anlamıyor olabilirler ama bu alışkanlık haline gelirse büyüyünce muhakkak anlayacaklardır. Kızlarınızı BDV forumlarına, çok kötü hallerde düşürmeyin.
Kızlarınızı ilerde size bakacak, sizi anlayacak diye değil, bir insan yarattığınız için sevin.
Hiçbir çocuğunuzu birbirinden ayırmayın, sizden göremedikleri sevgiyi yanlış kişilerde arıyorlar sonra.

serpilsgdn

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2019
12
1
Bunu yaparsanız kızınızı çok güç durumda bırakmanız olağan, hayatı etkileyecek

papade

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2016
722
1.108
Nedense kadınlarda hep oğullara? karşı bir hassasiyet oluşuyor.
Lütfen yapmayın, şimdi anlamıyor olabilirler ama bu alışkanlık haline gelirse büyüyünce muhakkak anlayacaklardır. Kızlarınızı BDV forumlarına, çok kötü hallerde düşürmeyin.
Kızlarınızı ilerde size bakacak, sizi anlayacak diye değil, bir insan yarattığınız için sevin.
Hiçbir çocuğunuzu birbirinden ayırmayın, sizden göremedikleri sevgiyi yanlış kişilerde arıyorlar sonra.
Ne kızımın ne de oğlumun bana bakma ihtimalini asla aklıma bile getirmem, bu acziyeti kabul edemem! Düşkün olmayı, bakıma muhtaç olmayı insanlar nasıl kabul ediyor da "bana büyüdüklerinde baksınlar" derler hiç anlamam derim her zaman.

Ayrım yapmıyorum, buna meylim var dedim zaten. Bu meyilden bile korktuğumu ve bunun ilerisi için çok zararlı olduğunu bildiğimi, bunun için ne yapmam gerektiğini bilmediğimi yazdım.
Hatta bu konuyu konuştuğum kişiler tam tersi, kızıma karşı biraz daha fazla hassasiyetimin olduğunu düşündüklerini söylediler .
Demek ki içimdeki ile savaşırken ayarı oğluma karşı kaçırmışım.

papade

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2016
722
1.108

RosSsS

Özgür Ruh..
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2018
9.875
46.735
Benm ilk oğlum 9 aylikti ikinciye hamile kaldığımda ve sanki hep onun hakkını elinden almisjm gbi hissediyordum emzirme olsun ilgilenme olsun ama ikinci oğlumda doğunca ikisine de yetebildim ikisine de ayrım yapmadm
Ama ilk oğlum hep daha boynu bükük daha bana ihtiyacı varmış gbi hissettm , bu süreçte kiskanmamasi adına onunla çok şeyler yaptık şimdi ikinci de büyüdü büyük de büyüdü ve ben asla ayrım yapmadim.
Bunu da geçmişte ailem tarafindan çok ayrımcılık yapıldığını ve hala yapılıyor olmasından dolayı kendime sözler vermiştim bir tane bile birşey olsa böler ikisine de eşit veririm onlar da bu sayede paylaşmayı çok daha kolay ogrendiler

A n n e y i m

Kızlarım 👭
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2019
397
4.254
Yapmayında.. Bu düşüncenizle nasıl başa çıkabilirsiniz bilmiyorum ama bu durumu yaşamış ve hala yaşıyor olmam bile beni her yönden çok etkiliyor . Kızlarım tek birşey için ağlasalar bile birine verip diğerini susturma çabasına girmem mesela. İstedikleri şeyi ortadan kaldırır her ikisinin de dikkatlerini farklı yöne çeviririm.. Benim için doğru olan bu .. Ama eğer kendinizi tutamayıp bunu yaparsanız gerçekten kızınıza derin yaralar açarsınız derim..

Uraniaaflora

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
2.085
1.494
Ikinci yok ama olsa da yine erkek diye geciyor gonlumden cnku kiz bana cok uzak geliyor . 2. Kiz olursa naparim.bilmiyorum oglum bir yana dunya bir yana 😔 tabiki anne olarak oylr yapmam ama yinede sizin dustugunz fikrlere ben de duserim buyuk ihtimal 😑

Yukarı Alt