çocuklarda dil altı bağı

troya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
merhaba 45 günlük bir bebeğim var ağlarken annem fark etti dilinin altı bütünmüş doktora sorduk kesilmesi gerekiyormuş biraz korkuyorum daha önce böyle bir sorunla karşılaşan varmı :emir_bebek: :uhm:

tutuklu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
8
hiç önemli bir şey değil,bunu köylerde berberler yaparmış eskiden... çok basit bir işlem,siz hijyenik şartlarda bu işin uzmanına yaptıracaksınız,hiç canınız sıkılmasın. hemen halloluverecek. şimdiden geçmiş olsun.

erbek2004

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
103
Merhaba... Aynı sorun şimdi bizde de de var... Sizin bebişiniz nasıl oldu acaba?

gelmesendeolur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
34
benim oğlumda 1 yaşındayken kkb doktoru ayaküstü 1saniyede kesti.acı sızı yok çok basit bir olay.korkulacak hiçbirşey yok

tossty

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
benim bebeğim 2 aylık ve dilbağı var. Bazı doktorlar kesilmeli dedi, bazısı gerek yok dedi.
Biz de şaşırdık ne yapıcamızı.
Aslında erkek kardeşimde de vardı.1 aylıkken kbb de ayaküstü kesmişler. Ama biz napıcamızı hala bilmiyoruz.Başka doktorlara da gidicez.

toprockk

oğlum tek varlığım...
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5
benim oğlumda da vardı ileride konuşma bozuklugu yapar dendiği için kestirdik.sünnetde olacaktı genel anesteziyle bayılmışken onuda kestirdik.kolay bir operasyon.

gelmesendeolur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
34
Dil bağı fonksiyonel yan etkilerinin başında beslenme problemleri gelir. Literatürde bu konuyla ilgili yayınlar en çok emzirmeyle ilgili sorunlar üzerinde durur. Dil bağı ile doğan bebeklerin yaklaşık %25’i emmek için memeye tutunmakta zorlansa da büyük çoğunluğun herhangi bir beslenme problemi olmaz.

Zeliha

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
doğduğu zaman hastanede fark edilirse hemen yapılıyor korkulacak bir şey yok. acı sızı olmuyor.

Yukarı Alt