Çocukları beslerken yapılan hatalar

tulinserpil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
Kızlar, genelde en büyük dertlerimizden birisi de, çocuk beslemek, aç bırakmamak. Yemedikleri zaman üzülüyoruz, neler yapacağımızı şaşırıyoruz.
Yemek yesinler diye yaptığımız en büyük hatalardan birisi de, mama sandalyesini televizyon karşısına koymak. Bu öyle büyük bir yanlıştır ki, çocuk ile televizyon arasındaki bağ işte bu dönemde kuruluyor ve ilerledikçe okul dönemlerinde çocuk artık ders çalışmalarını bile televizyon karşısında yapıyor.
Lütfen arkadaşlar, bu hatadan uzak duralım..

nidadeniz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
benimkiler hiçbir şekilde yemiyor.nasıl yaşıyolar anlayamıyorum.

@TUANA@

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
sırf aç kalmaması için bir sürü hikaye üretmeye başladım.
şuanda ben kızımı okula göndereceğim, kalem alıcam, silgi alıcam diyorum dalgın dalgın beni dinlerken ağzını açıyor, ben de bu arada doyuruyorum.

selma53

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
benim hiç yemek yesin derdim olmadı allahıma şükür herşeyi yiyor. belki hata yaptım ama ben televizyon seyretsin cok istedim çünkü çok hareketli olduğundan onu oturtmak ne mümkün. ancak tv seyredince oturuyor oda kısa süreli.

Alsebe

Rutbesiz :-)
Pro Üye
Emoji Skoru
3
O kadar renkli ve hareketli tv deki goruntuler ister istemez cocuklarin dikkatini cekiyor,bizde bu birkac dakikalik sakinlikten her sekilde yararlanmaya calisiyoruz....Evet aslinda buyuk hata yapiyoruz...

fyzglr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Çok güzel söylemişsinizde bende mama sandalyesini tv karşısına koyanlardanım ama aksi taktirde tek bir lokma bile yediremiyorum ne yapmalıyım?

helinim08

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
68
benimki de tam tersi tv karşısında bir şey yediremiyorum arkası dönük olsa bu sefer de seslere tepki veriyor bazen tv yi kapatıyorum daha etkili oluyor. bir de o şekilde alıştırmadım eski bakıcımız da sağolsun helin uyanıkken pek açmazdı. kardeşimin durum daha vahim reklam reklam geziyorlar o da olmazsa bilgisayardan kukla şov açıyorlar. çocuk beslemek zor iş vesselam hepimize kolay gelsin:)))

benmila

HaKeDeN Daİm oLuR !!
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
bi hatada oynatarak yedirmeye çalısmak dr. yapmayın dedi ama mecburen yapıyorum üzgünüm dr beyyyÇok üzgünüm çoook

cicekcicek

Annecik
Pro Üye
Emoji Skoru
1
arkadaşlar her yiğidin bi yoğurt yiyişi var:)) her çocuk farklı şekilde yiyo işte mutlak doğru yok ama tv konusunda haklısınız valllahi

Yukarı Alt