• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Çoklu besin alerjisi...

Meva bebek

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2018
17
7
merhaba bebeginde inek sütü ve çoklu besin alersiji yaşayan anneler süreci nasıl geçirdiniz ve de alerjisini atlatabilen var mı kaç yaşında atlattınız paylaşırsanız sevinirim

melo34

Duygularıma Esir Oluyorum Seni Görünce
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2013
7.093
6.084
merhaba bebeginde inek sütü ve çoklu besin alersiji yaşayan anneler süreci nasıl geçirdiniz ve de alerjisini atlatabilen var mı kaç yaşında atlattınız paylaşırsanız sevinirim
Çok zor ama alışıyor insan zaman ilerledikçe diyeti acıyoruz bazen birşey Yok tamam geçti dediğim an tekrar basa sarıyoruz

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-07-2020

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 36 gün kaldı.

Bugünlerde bebeğinizin cildi pembe ve pürüzsüz gözüküyor. Çünkü cildinin altında biriken yağlar kılcal damarların kırmızılıklarının görünmesini maskeliyor. Son zamanlarda daha şiddetli ve daha sık Braxton-Hicks Kasılmaları yaşayabilirsiniz. Hatta bu kasılmalar ağrılı olabilir ama normaldir. Bebeğinizi hastaneden evinize götürürken arkaya bakan bebek koltuğuna ihtiyacınız var. Bebeğinize hala bir isim bulamadınız mı?

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Meva bebek

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2018
17
7
Ben yumurta sarısı tavuk ve progamin as mama dışında hiçbirşey yediremiyorum herşeye aletjisi var 1 yaşında sebze dahi yok elim kolum baglı pişik oldugu an kesiyorum hiç kanama yaşamadım yemek yemeyi ögrenemeyecek diye korkuyorum artık

Shalini

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2013
2.048
2.232
Benim yigenimde var. Suan 8 aylık. Ablam sürekli diyet yapti. Bebegin bi kac gıda dısında her seye alerjisi vardı. Anne sadece 2 -3 gıdayla beslendi. Cok ama cok zorlu bir surecti. Ablam diyet yapmasina ragman yigenim surekli aglama halindeydi. Gece gunduz hic susmuyordu. Oneri ile bi doktora (prof) gitti. Doktor anne sutunu kesmen gerekiyor dedi. Ve simdi baya rahatladi cocuk ta annede. Yigenim eskiye nazaran cok daha sakin. Allah yardimciniz olsun

Meva bebek

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2018
17
7
Bende 6. Ayından sonra sütü kestim şimdi 1 yaşında ve gıdaları nasıl yedircez bilmiyorum herşeye alerjisi oldugundan ek godaya gecemiyoruz yalnuzca tavuk yumurta ve mama

Meva bebek

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2018
17
7
Benim yigenimde var. Suan 8 aylık. Ablam sürekli diyet yapti. Bebegin bi kac gıda dısında her seye alerjisi vardı. Anne sadece 2 -3 gıdayla beslendi. Cok ama cok zorlu bir surecti. Ablam diyet yapmasina ragman yigenim surekli aglama halindeydi. Gece gunduz hic susmuyordu. Oneri ile bi doktora (prof) gitti. Doktor anne sutunu kesmen gerekiyor dedi. Ve simdi baya rahatladi cocuk ta annede. Yigenim eskiye nazaran cok daha sakin. Allah yardimciniz olsun
Allahım acil şifa versin

KaPrisLiPazen

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2015
7.359
38.184
Cok ağır atlattik inek sütü alerjisini biz
Bisey yiyemedigimiz gibi azıcık deneme yaptığımda dahi komple vucudu yara olurdu
Huzursuzluk uykusuzluk yaralar..
Patates ve makarna sebzelerle büyüdük
2bucuk yaşında gecti şükür oğlumda

Şimdi herseyi yiyip içiyor
Geçmiş olsun

Yengec anasi

06.07.2017❤
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2017
2.004
4.581
Bizde 6 ayımızı doldurduk.2 aydir süt alerjisi var ben diet yapiyorum sürekli.patatese ve pekmeze de alerjisi var galiba ben onlari yedigim zaman ishali artiyor ve 2 aydir zaten ishal.

Zeytin tavuk ve yumurta sarisi yiyorum sadece nerdeyse
Sebze ve meyve yiyorum bide

Ek gidaya gectik biz azar azar tabi.ama hala ishal ve neye alerjisi var anlamiş degilim.anne sutüne mi alerjisi var diye düşünüyorum son zamanlarda

Malesef tedavisi olmayan deneyerek bulacaginiz bir süreç.Allah yardimcimiz olsun hepimizin.ilk zamanlar çok üzülüyordum alistim bu ara tek tip beslenmeye galiba

Meva bebek

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2018
17
7
Cok ağır atlattik inek sütü alerjisini biz
Bisey yiyemedigimiz gibi azıcık deneme yaptığımda dahi komple vucudu yara olurdu
Huzursuzluk uykusuzluk yaralar..
Patates ve makarna sebzelerle büyüdük
2bucuk yaşında gecti şükür oğlumda

Şimdi herseyi yiyip içiyor
Geçmiş olsun
Geçmiş olsun insallah bugday ve sebze alerjisini yense azcık bişi verebilsrm rahatlicsm ins bizimkikerde geçer Teşekkür ederim

Meva bebek

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2018
17
7
Bizde 6 ayımızı doldurduk.2 aydir süt alerjisi var ben diet yapiyorum sürekli.patatese ve pekmeze de alerjisi var galiba ben onlari yedigim zaman ishali artiyor ve 2 aydir zaten ishal.

Zeytin tavuk ve yumurta sarisi yiyorum sadece nerdeyse
Sebze ve meyve yiyorum bide

Ek gidaya gectik biz azar azar tabi.ama hala ishal ve neye alerjisi var anlamiş degilim.anne sutüne mi alerjisi var diye düşünüyorum son zamanlarda

Malesef tedavisi olmayan deneyerek bulacaginiz bir süreç.Allah yardimcimiz olsun hepimizin.ilk zamanlar çok üzülüyordum alistim bu ara tek tip beslenmeye galiba
Yumurtayı kesmeyi dene dilersen anne sütü alerji yapmazda yumurta baya alerjendir sende pirinç yersen o daha az sanırım

Yukarı Alt