cookk merakk ettımm yaaa

kamilisss

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
selam kıjlarrr bayadır gelemıodum ama sımdı burdayım ve cok buyuk bı merakım varr sızlerle paylasmak ıstıyorum umarım yardımcı olursunuz merakım suu suan ncogumuz ramazandan dolayı nıyetlıyız mesela dıorum hamılesınız:CüvCüv: ama haberınız yok ve sız oruc tutosunuz sız bebegı ogrenene kadar oruclu olmanız bebege zarar verırmı yanı dıer bı deyısle hamıleyken oruc tutmak ne kadar doruu sımdıden saolunn kıjlarrrrrr

pembeinci

Canan & Murat
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
canım bende çok merak ediyorum bunu içim çok tedirğin lütfen bilen varsa cevaplasın

kamilisss

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
hadi ama millet yokmu cevap verıcekk fisfisfis goruosunuzkııı herkes merak edıooo kac gundur aklıma takıldı nabcamm yaaaaa bırı cevap versede rahatlasak

ozgun2008

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
kızlar öncelikler merhabalar,
Hamile olduğunu bilen biri için oruç konusuna bakış farklıdır.
ana doğru anladıysam siz hamile olduğunuzu bilmediğiniz dönem için sordunuz.
bu noktada bir dr un web sayfasında gördüğüm bir yazı aklıma geldi onu paylaşayım sizlerle.
dr. un sayfasında şu söyleniyordu. (oruç değil ama benzerlik olabilir) mesela sigara içen bir bayan var, hamile kaldığını bilmiyor ve diyelim adet gecikmesinden hemen sonra hamile olduğunu öğreniyor ve tabiki endişeleniyor bebeği için ve hamile olduğunu bilmeden içtiği sigaralar için.

bu noktada dr. un açıklaması şöyle ."DOĞA SİZE HABERİ VERENE KADAR YAPTIKLARINIZDAN DEĞİL, HABERİNİZ OLDUĞU ANDAN SONRASINDA YAPTIKLARINIZA DİKKAT EDİN, BU YETERLİ". aslına bakarsanız çok kısa ama ne t bir cümle bence.

ve mantıkende bebek gelişiminin ilk aşamalarında zaten anne vücudunda depolanmış şeyleri kullanmakta.

bu nedenle yine sigara örneğini ele alırsak 5 haftlaıkken hamile olduğunu öğrenen bir kadın, belki de bir gün önce içtiği sigara ya da zararlı başka bişey, ya da hoplama zıplamaları için endişelenmemelidir. öğrendiğiniz andan sonrasında tabiki dikkat edilmesi gerekir. umarım anlatabilmişimdir. bence içinizi rahat tutun bu konuda. ya hamileysem ya değilsem konusunu da "O" size ben burdayım diye mesaj göndermedikçe dert etmeyin :))

umarım faydası olmuştur..sevgiler....

E

elçinzeynep

Ziyaretçi
canım zaten adetın 1 2 gun gectıkten sonra hamıle olup olmadıgın cıkar takıp edersen o sureye kadar da bebek henuz olusum asmasında oldugundan bu gıbı seylerden etkılenmezartık bebek olusurur sana tutunur o zman senden beslenmeye baslar....

pembeinci

Canan & Murat
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
arkadaşlar teşekkürler içimi ferahlattınız çok güzel açıklamışsınız

kamilisss

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
kızlar bıtanesınız valla benım ıcımde rahatladı gercekten gusel cevaplar cokk saolunnnn

ozgun2008

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
şimdilik hamileysek şöyle mi böyle mi diyoruz ya, inşallah yakında "hamileyim" diye yazılar yazmaya başlarız...
hayırlısı.....

pembeinci

Canan & Murat
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
ayse yunus seni çok iyi anlıyorum inşallah hamişizdir bayramı hamiş geçiririz çifte bayram olur bize

S

serdi

Ziyaretçi
kızlar ben bununla ilgili bi yazı okudum şöyle diyordu ; ilk aylarda dr tavsiye etmezse oruç tutulmaz fakat bilmiyorsak şüphemiz varsa sahur ve iftarda düzenli beslenip toplam iki lt.su içersek yeterli olurmuş tbi folik asit kullanmayıda ihmal etmiyce....sağlıklı kalın.

Yukarı Alt