Corpus callosum agenizisi

Mervegamze

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
44
Her hikayeye inanmayın doktorlar herşeyin en kötüsünü anlatır bana da öyle oldu neler duydum ne kdr ağladım ama boşaymış rabbim çok güzel bir evlat nasip etti doktordan önce rabbime sığındım dua ettim sürekli çok şükür herşey yolunda

Angela323232

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
cok sağol canım allah razı olsun bana da kocaman olmus cocugu aldır dedıler bu mumkun mu gittiğim profesor cocuk yuzde seksen saglıklı dedı beynınde su toplaması olmayınca ama ona ragmen amnıyosentez onerdı.üzüldüm çok ama cocugumdan vazgecmek aklımın ucundan gecmez ona o kadar cok alıstım kı o benım canım.ınsallah sızın gıbı ıı haberler alırız bızde

Mervegamze

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
44
Öyle demek zorundalar çünkü hiç bir doktor iyi bişey söyleyip başına bişey almak istemez hep en kötü hikayeler yazılır çizilir kimse kimseye zaten 100 100 demez anne karnındaki cenini kimse bilemez sağlıklı dedikleri kç çocuk engelli çıkıyor engelli dedikleri de sağlıklı doğabiliyor bna yüzde 90 engelli olabilir dendi sadece yüzde 19nu iyi diyen beyin cerrahına çocuğumu götürüp yüzüne tükürmek istiyorum artık cca da tahliye edilmesin diyor çoğu doktor benim doktorum da iyi ki aldırmamışın dedi bnim çocuğumu görsen diğer çocuklardan çok daha iyi gelişimi ben hep mucize çocuk diyorum herşeyi önde bile diyebilirim çok sevindim böyle düşündüğünüze rabbim sağlıklı doğumlar nasip etsin bol bol dua et arkadaşım herşeyin başı o neticede doktorda bir kul yapısı yanılmalar çok oluyor için rahat olsun hamileliğini zehir etme

Mervegamze

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
44
Dökmediğim göz yaşı kalmadı ağlamadığım gece kalmadı rabbimin mucizesi hep bir mucize ver rabbim dedim anlıyorum yaşadığınız duyguyu bana Doğum esnasında ölebilir bile dediler ama noldu hiç bişey yıprandığımla kaldım o yüzden içinizi ferah tutun her denileni takmayın benim inancım bitti doktorlara güzel haberlerinizi almak dileğiyle

Angela323232

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Cok sagol allah razi olsun icimi rahatlatiyorsun.doktora gitmek.istemiyorum biktim uzulmekten.allah buyuk deyip dua etmekten baska carem yok.karninda nasildi canim cocugun hareketli miydi

Mervegamze

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
44
Evet hareketliydi ama tamamen hareket 7 aydan sonra oluyor tam hatırlamıyorum ama 7 aydan sonra hiç durmadı karnımda çok tekme atardı tabi ki rabbim büyük doktorlar abartıyor dua et bol bol cnm rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah

Angela323232

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Evet tekmelerini hissediyorum artik bende .canim sendende dua istiyorum rabbim senin duani kavul etmis mucize annesi olmussun benim icinde dua etmeni istiyorum

Zubyde

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Merhaba, öncelikle Allah kimseyi evladıyla sınamasın. Bize 2015 yılında kızıma hamileyken, corpus callosum agnezisi teşhisi kondu, 2D ultrason ve kapsamlı MR dahil bu teşhis net onaylandı, ama diğer yapılan testlerde (down sendromu, kan testleri vs.) kötü bir bulguya rastlanmadı. Çapa tıp fakültesi’nde takibe başlatıldık ve iki seçenek sunuldu. bebeğimizi ya aldıracak yada devam edecektik. Bize tıbbi açıdan bir şey yapılamayacağı söylendi. Tek yapabileceğiniz Allah’a çok çok dua etmek. Bizim kızımıza gelince Allah’ımıza şükürler olsun sağlıklı normal bir bebek olarak dünyaya geldi. Ama Çapadan 6 ayda bir kontrol muayenesi, yılda bir kerede Mr çekimi yapılıyor. Şu anda 3,5 yaşında çok şükür hiçbir sorunu yok, maaşallah sağlığı yerinde. Ama söylenen 17 yaşına kadar takipte olunacağı. Herşey Allah’tan, Allah doğru kararlar aldırsın, yardımcınız olsun. Sormak istediğiniz farklı bir şey varsa ulaşabilirsiniz. szafer23@hotmail.com

mavi-hayal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
384
Merhaba, öncelikle Allah kimseyi evladıyla sınamasın. Bize 2015 yılında kızıma hamileyken, corpus callosum agnezisi teşhisi kondu, 2D ultrason ve kapsamlı MR dahil bu teşhis net onaylandı, ama diğer yapılan testlerde (down sendromu, kan testleri vs.) kötü bir bulguya rastlanmadı. Çapa tıp fakültesi’nde takibe başlatıldık ve iki seçenek sunuldu. bebeğimizi ya aldıracak yada devam edecektik. Bize tıbbi açıdan bir şey yapılamayacağı söylendi. Tek yapabileceğiniz Allah’a çok çok dua etmek. Bizim kızımıza gelince Allah’ımıza şükürler olsun sağlıklı normal bir bebek olarak dünyaya geldi. Ama Çapadan 6 ayda bir kontrol muayenesi, yılda bir kerede Mr çekimi yapılıyor. Şu anda 3,5 yaşında çok şükür hiçbir sorunu yok, maaşallah sağlığı yerinde. Ama söylenen 17 yaşına kadar takipte olunacağı. Herşey Allah’tan, Allah doğru kararlar aldırsın, yardımcınız olsun. Sormak istediğiniz farklı bir şey varsa ulaşabilirsiniz. szafer23@hotmail.com
Tam da bu konuyu araştırıken bu yazıyı okuyup heyecanlandım bana şuanda lbebek yaşar diyen olmadi çok zor bir durum 22 haftalık hamlileyim ne olacağını bilememek zor bir durum bu durumda olanlar sonu iyi olanlar yazabilir mi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-10-2019

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 86 gün kaldı.

Bebeğinizin emme ve yutma becerileri gelişiyor. Gebelik sırasında bazı durumlar bayılmaya neden olabilirler. Özellikle sıcak havalar, vücudunuzun pozisyonundaki, duruşundaki ani değişimler, uzun süre ayakta kalmak, yorgunluk veya heyacanlanma, havasız kapalı yerler ve kalabalık bu tarz bayılmalara neden olabilir.Bu durumlardan uzak durmaya çalışın. Gebeliğe bağlı şeker hastalığı testi yaptırmanızda fayda var.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt