Covid-19 Nedeniyle Ayrılıyoruz

limoncu28

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2013
6.405
4.081
Eşimle ikimiz de öğretmeniz. Uzaktan eğitim uzatıldığı için 1 ay evde kalmamız gerekiyor. Bu durumdan öğretmenler çok memnun sanan varsa yanlış düşünüyor. Eşim bana ailemin yanına gidicem ben bekarken öyle alıştım tatillerde gitmeye dedi. Sen de uçağa bin annenin yanına git dedi. Arabayla gitmeye maddi durumumuz elverişli değil. Buradan git gel 2 kere 4 bine yakın para yapiyor.

Eşim benim sağlığımı düşünmüyor. Orada da evde oturacak burada da ve bunun bir tatil değil mecburiyet olduğunu görmüyor. Evli olduğunu artık eşiyle kalması gerektiğini görmüyor.
Araba borcu ödüyorum ben o borcu ödemek istemiyorum çocuğumuz olmasını erteledik bu araba yüzünden. Arabayı sat diyorum ben o arabayla memlekete gidicem diyor. Tek derdi ailesi. Gidicem dedi ve evden çıktığı an arabam çalındı diye şikayet edeceğim beni terk eden adamla da evli kalmayacağım. Beni gitmeye zorladı ve hırpaladı ayrıca.
valla ben aynısını yaptım benim bileziklerimle olan arabayı bi ara bosanma muhabbeti vardı dedim y sat ya cektiririm arabayı ara belediyeyi de arabamı caldılar arasınlar esinie gözü korksun kavgaysa kavga ailesinin yanına gidip beni 1 ay bırakıcak koca zaten lazım degil ama

gerkceten ögretmen olup ta böyle pasifsen esin sana daha cokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk cektiriri senin kredinimi ödücem lan diye ellie kere delirmistirm valla kusura bakma cok safsın

Semasin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2019
1.230
2.227
33
Ben öğretmen değilim ama ailemdeki öğretmenlerden gördüğüm kadarıyla gayet çalışıyorlar.Whatsapp gruplarında soru çözümleri,eba uygulamalarıyla uzaktan eğitimleri var.Ayrıca Tatil değil virüs nedeniyle ara desek daha doğru olur.Ben çalışıyorum herkes çalışsın lafınıda sizin için söylemedim. işe gitmeyen meslek grupları için böyle bir mantık oluşabilir ama yanlış anlamında söyledim bu lafa alındıysanız kusura bakmayın
Ben zaten öğretmenler çalışıyor çalışmıyor kısmında değilim, başka birisi konuya bi öğretmenler mi çalışmıyor herkes evde demiş, herkes evde değil malesef çalışmaya devam eden birçok kişi var diye o kişiye cevap yazdım. Herkes evde denmesi şaşırttı beni kim evdeymiş ki, keşke herkes evinde olabilse ama maalesef değil, devlet hem evde kalın diyor hem de bir düzenleme yok mecbur işe gidiliyor. Ben sadece çalışmaya devam edenler var demek istemişken siz başka bir algı oluşturuyorsunuz.

Gamzeceylan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2020
1.269
3.402
24
Ben zaten öğretmenler çalışıyor çalışmıyor kısmında değilim, başka birisi konuya bi öğretmenler mi çalışmıyor herkes evde demiş, herkes evde değil malesef çalışmaya devam eden birçok kişi var diye o kişiye cevap yazdım. Herkes evde denmesi şaşırttı beni kim evdeymiş ki, keşke herkes evinde olabilse ama maalesef değil, devlet hem evde kalın diyor hem de bir düzenleme yok mecbur işe gidiliyor. Ben sadece çalışmaya devam edenler var demek istemişken siz başka bir algı oluşturuyorsunuz.
Ben algı oluşturduğumu düşünmüyorum.Derdim tartışma çıkarmak değil. İyi akşamlar

seniseviyorum-

sεηι вεкℓιүσяυz αηηεcιм 🤰👼🤱
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2016
4.966
3.976
Okumuş öğretmen olmuş ama ADAM olamamış sanırım.
Allah yardimcim olsunnn da senin dusunmeyen biri ilee ömür geçermi insanlar ne zor gunler atlatıyor yinede birbirine sıkı sıkı sarilabiliyor sizinkinde o yok sanırım

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-12-2020

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 147 gün kaldı.

Bazen bebeğinizde 2-4 sn de bir olan karnınızı sarsıcı ritmik hıçkırıklar olur. Rahimde alacak hava olmadığı için, hıçkıran bebek aynı hava alıp veren çocuk gibi sadece kas reaksiyonları gösterir. Bu hıçkırıklar genellikle yarım saat içinde biter. Cinsel ilişki sırasında artık daha yaratıcı olmak ve değişik pozisyonlar denemek zorunda kalabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

LaraPars

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2015
1.735
4.099
Ben sizi hatırladım. Tekrar konularınıza da baktım. Siz kazançları iyi olan ama iyi araba uğruna gereksiz borca giren 30 yaşında anne olmak istemiyorum diyen hatta eski sevgilinizin ev hanımı biriyle evleneceğini ve ev alacağını duyunca kıskanan bir kadınsınız. Hatta şöyle söylemleriniz var. Bazı kadınlar ev hanımı ama ben çalışıyorum falan gibi ?
Sürekli bir mutuszluk ve memnuniyetiszlik haliniz var gördüğüm kadarıyla. Eşinizin ailesinin yanına kaçma nedeni sizden ve memnuniyetsiz hallerinizden sıkılması bence. Zaten sorunlu evliliğinde çocuk istemeniz sizinde henüz olgunlasmamis olduğunuzu gösteriyor. Ben eşinizi çokta suçlu bulmadım. Bence sizin evliliginiz çoktan bitmis. Adamla 1 ay aynı evde yasayamıyorsunuz. Gecmis olsun ama hayatta herkes esit değil. Siz kendinize dertler yaraymışsıniz. Anlattığınız şeyler üretilmiş acılar gerçek acıyla alakaları yok.
Bunların yanında hırpaladı demissiniz kadima şiddete kesinlikle karşıyım. Bu da onun insan olamadıgini gösteriyor. Ayrılmak doğru karar olur. Hakkınızda hayirlisi olsun

Son düzenleme:

Sirinhanim

İnsanlar hayal kirikligidir😔
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Mart 2020
1.420
2.262
Yani uyanıkmışım keşke salak biriyle evlenseymis
Benim kocada esnaf kapattı dükkanı 5gundur bizle evde bı markete gidip grliyo ama çok sıkıldı evde anneside 5dk yürüme mesafesinde ama gidip kaliyim demez görüp gelir iki saat sizinki değişik valla beraber gidin iki gün eşinin tarafta iki gün sizin ailede kalın gelin niye ayrı takıliyorsunuz ben olsam yakasını birakmam gidemez araçla tek basina,annemle köye gidip bir iki gün kalırım dedi gidemezsin dedim gidemedi

nadasta

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2014
1.056
1.922
Öğretmen olmuş bi de ben ona diploma verenin... milli eğitim bakanı bile söyledi tatil değil bunun adı, amaçlı gezmeye ailenin yanına gitmek değil. En okumuşunun durumu bu iken ben cahil millete bişey demiyorum artık

1sadekahve

Bıhtık ya bıhtık
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2019
4.331
8.592
Kocanin beyin ölümü çoktan gerçekleşmiş

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-02-2021

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 208 gün kaldı.

Bebeğinizin başı artık uzunluğunun yarısından daha uzun. Şu an için bebeğinizin yüzü geniş, gözleri birbirinden ayrık, göz kapakları kapalı, kulakları düşük yerleşimlidir. Bu hafta sonunda bebeğinizin boyu yaklaşık 5 cm olacaktır. Bebeğinizin tüm organ sistemleri ve dış yapıları artık mevcut.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Semasin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2019
1.230
2.227
33
Okuduğumu gayet iyi anladım.Size yazdığım mesajlarda da bu açık bir şekilde belli oluyor zaten
Ben işe giden birçok kişi var diyorum, siz öğretmenler boş mu oturuyor sanıyorsunuz onlar da evden çalışıyor gibi konuyu çarpıtıyorsunuz, sanki öğretmenler bir iş yapmıyor boşta duruyor diyen oldu. Anladığınız halde böyle cevap veriyorsanız şükür ki anlamışsınız.

Gamzeceylan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2020
1.269
3.402
24
Söylediğinizle benim yazdığımın ne alakası var anlayamadım. Birileri kendi çalışmıyor diye herkes evinde sanmasın. Okullar tatil diye öğretmenler çalışmıyor bu net ama onun dışında birçok kişi işe gidip geliyor mecburiyetten. Ben çalışıyorum herkes çalışsın gibi bir mantığa nasıl bağladınız keşke iş işten geçmeden bir önlem alınsa da kimse çalışmasa, iyice yayılınca gitmeyin diyecekler bu kez de bir anlamı kalmayacak.
Bu mesajınızda "Öğretmenler çalışmıyor bu net" yazmışsınız.Bende Ne şekilde çalıştıklarını söyledim.İşe gitmiyorlar yazsaydınız o Zaman haklı olabilirdiniz.Burda benim anlamamam değil de sizin anlatamamanız olayı karıştırdı.

Semasin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2019
1.230
2.227
33
Bu mesajınızda "Öğretmenler çalışmıyor bu net" yazmışsınız.Bende Ne şekilde çalıştıklarını söyledim.İşe gitmiyorlar yazsaydınız o Zaman haklı olabilirdiniz.Burda benim anlamamam değil de sizin anlatamamanız olayı karıştırdı.
Size verilmiş bir cevap değildi, konu sahibine niye konuyu öğretmenim tatildeyim diye açıyorsunuz ki öğretmen olduğunuzu belirtmenize gerek yok fabrikadakiler de çalışmıyor herkes evde yazılmıştı,ona cevaben yazdım. Öğretmenler evde de olsa çalışıyor boyutuna getirilecek bir durum değildi,her neyse konu bizim anlamsız tartışmamızla başka bir hal alıyor konu sahibini de rahatsız etmemek için daha fazla cevap vermiyorum size.

yalniz kalpler

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2019
2.920
4.659
Hayatta her se
İnanın o kadar soğudum ki ondan eskiden o olmadan yaşayamam diyordum şimdi o olmasa daha güzel yaşarım diyorum. Keşke köyünden bir kız bulsaymış nerden beni bulmuş her şeyden anlıyormuşum salak birini bulsaymış keşke
Koyundeki salak kizin da 5 bin maasi yok. Kusura bakmasin. Basbayagi maasiniza sulanmis hemen araba almis bilmem ne. size insan olarak saygi duymuyor gibi. Haklariniza riayet etmiyor.

TeslaninOsilatoru

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2015
1.318
2.918
Virüs olmasaydı ben bunu cogunlugun aksine normal karsılardım keşke eşler birbirini darlamasa ailelere kalmaya gidicez diye. Birlikte de gidilir tabi ama yalnız da gidilebilir bunda sorun göremiyorum dediğim gibi virüs olmasaydı.

Gamzeceylan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2020
1.269
3.402
24
Size verilmiş bir cevap değildi, konu sahibine niye konuyu öğretmenim tatildeyim diye açıyorsunuz ki öğretmen olduğunuzu belirtmenize gerek yok fabrikadakiler de çalışmıyor herkes evde yazılmıştı,ona cevaben yazdım. Öğretmenler evde de olsa çalışıyor boyutuna getirilecek bir durum değildi,her neyse konu bizim anlamsız tartışmamızla başka bir hal alıyor konu sahibini de rahatsız etmemek için daha fazla cevap vermiyorum size.
Bana cevap verilmesede Bir meslek grubu Hakkında yanlış bilinen bir durum görürsem konu Hakkında bilgim varsa düzeltmek isterim.Sonuçta burayı bir çok kişi okuyor sizin "çalışmıyorlar net" mesajınızı okuyup konu Hakkında bilgisi olmayan biri gerçek sanabilir.

Kirlangiic_cigligii

Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2018
92
14
26
Ben eşimin öğretmen olduğu halde cahilliğini görün istedim

Tabaktaki 3 zeytin

Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2018
275
478
29
Kardeşim biz niye görelim, siz görün.
Sizi maaş kartı olarak görüyor, kusura bakmayın ağır olacak ama, hem gönlünü eden hem hizmet eden üstüne de para veren sizsiniz. Evlenmeden önce hiç mi konuşmadiniz bu konuları, köyünden alsaymiş paşa kızı var mı köyünde her ay eline tıkır tıkır beşbin sayacak hatun.
Siz içinde yaşadığıniz evde evlilikte mutlu değilsiniz çünkü çok afedersiniz ama sırtınıza vurdurmuşsunuz semeri çekip duruyorsunuz, anne olmayı bile eşinize aldığınız lüks araç için erteliyorsunuz bir silkelenip kendinize gelin

Semasin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2019
1.230
2.227
33
Haklısınız ben sizi anladım an
Bana cevap verilmesede Bir meslek grubu Hakkında yanlış bilinen bir durum görürsem konu Hakkında bilgim varsa düzeltmek isterim.Sonuçta burayı bir çok kişi okuyor sizin "çalışmıyorlar net" mesajınızı okuyup konu Hakkında bilgisi olmayan biri gerçek sanabilir.
Hala meslek grubu hakkında yanlış bilinen bir durum bildirmişim,öğretmenler çalışmıyor bir işe yaramıyor gibi bir şey söylemişim gibi konuyu çarpıtıyorsunuz. Çalışmıyorlar net dediğim işe gitmiyorlar anlamında olduğu açık ve net. Konuyu okuyan herkes anlar da bir siz anlayamazsınız malesef. Burada çoğu kişi çocuklu, okul sürecini biliyorlar,benim de kızımın okulu tatil, öğretmenlerin de öğrencilerin de nasıl bir süreçte olduğunu sizden daha iyi bildiğime eminim. İnce bilgeliğinizi kendinize saklayın.

iggyzo

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2018
522
1.323
Bırakın gitsin gelmesin siz evinizde izole olun lütfen.
süreç sonrası düşünürsünüz.