• İstediğin her konuda başarılı olabilirsin! Saklama Kendini…
  Detayları incelemek için tıkla!
 • Pınar Labneli Tarif Yarışması 4. Hafta yarışma başladı.
  Pınar Labne lezzetlerı yarışıyor. Her hafta birinciye süpriz hediyeler.
  Lezzetli yarışmaya katılmak için HEMEN TIKLA !..

Cuma Zayıflama Yarışması Mezunlarının Başarı Hikayeleri

Sweetdimple

Amor Fati
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2013
13.303
15.835


Cuma Zayıflama Yarışması 2007 yılından bu yana Sevgili editörümüz Püsküütün özverili emekleri sayesinde devam etmekte kendisi başta olmak üzere gelmiş geçmiş tüm Takım Kaptanlarına emeklerinden dolayı teşekkürler :KK68::KK52::KK52:


Bu Topikte geçmişten bugüne mezun olan yarışmacılarımızın başarı hikayelerini toplu halde okuma imkanı bulacaksınız . Tüm Mezunlarımıza Cuma Zayıflama Yarışmalarına katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyor ve ideal kilolarında sağlıklı bir hayat diliyoruz:KK36:"Başarılarının sırrı neydi haydi hep birlikte göz atmaya ne dersiniz:KK37:"

 

Sweetdimple

Amor Fati
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2013
13.303
15.835
Püsküüt : 32 haftada 15,9 kilo verdi.

1. ADIM : Ben Nerede Hata Yaptım?


Öncelikle zayıflamaya dair yazıları okuyarak öğrendiklerimden yola çıkarak, nerede hata yaptığımı tespit etmeye çalıştım. Öyle ya, su içtiğim için kilo almamıştım ben..
Metabolizma hızımın bozulmasına yol açan, iki tane büyük hatam vardı:
1- Kahvaltı yapmamak
2- Akşam saatlerinden sonra, gün boyu yediklerimden çok daha fazla yemek yemek.. Gece yatmadan önce bile atıştırıyor olmak.
2. ADIM : Hedefim Ne Olmalı?

Bu tespitten sonra “mantıklı” bir hedef planlaması yaptım. 60 kilo olmak istiyordum. Yani kaybetmem gereken 19 kilom vardı. Ayda 2 kilo versem ortalama 10 ay eder dedim. Şubat 2008 tarihini sürenin sonu olarak belirledim. Bu kez, bugüne kadarkinden farklı davranacaktım. “Kilo ver-yeniden al” dönüşümüne bir kez daha düşmemek için uzun vadede yavaş ve kalıcı kilo vermeyi hedefledim. Ve baştan kendimi buna motive ettim.

Hatamı ve hedefimi tespit ettikten sonra, sıra karar vermeye geldi. Hayır, bu kez diyet yapmayacaktım. Ben, artık, sağlıklı beslenme nedir, onu öğrenmek istiyordum. Diyete başlamadığım için bitirmeyecektim de.. Bundan sonra böyle beslenecektim. Bitmesi gerekmeyecek ve dolayısıyla beni sıkmayacak şekilde yemek yemem gerekiyordu.

Ve başladım..

Tarih 1 Mayıs 2007.. Kilom 79
3. ADIM : Hedefe Ulaşma Stratejilerim

* İlk yaptığım şey, buzdolabının kapağına keçeli kalemle kilomu yazdım. Atıştırmak için buzdolabına kadar gidip de o koskoca “79” rakamını gördükten sonra yiyecek kadar cesaretin varsa, ye, dedim.. İşe yaradı.

* Çantamda taşıyabileceğim boyutta bir defter aldım. Öğünlerimi saat ve içerik olarak bütün detaylarıyla yazdım. Sadece Cuma günleri tartılıyor, aylık hedefime göre hangi noktada olduğumu tespit ediyor ve kalan süre için yeniden bir planlama yapıyorum. Eğer beklediğimden daha düşük bir sonuçla karşılaştıysam, defterimden bir önceki hafta yediklerime bakıp yemek guruplarına göre sayıyorum. Diyelim ki kötü geçen bir haftada ekmek/karbonhidrat gurubunu 18 porsiyon yediysem, yeni haftada bunu 10 a düşürüyorum.
Defter tutmak, attığım her adımı görmemi ve yaptığım işin ciddiyetini unutmamamı sağlıyor. Defterde tuttuğum notlarıma bakınca, ne yaparak başardığımı ya da ne yapmam gerekerek başaracağımı anlamam kolaylaşıyor.. Herkes bir şeyler diyor ama hepimiz ayrı bir bireyiz. Bize neyin iyi geldiğini öncelikle bizim öğrenmemiz gerekiyor. Bilgi ışık rolünü üstelenecektir mutlaka, ama yürümek için üzerine bastığımız kendi ayaklarımız..

* Sık sık ve az besleniyorum. Ne aç bırakıyorum kendimi, ne de tokluk hissedecek kadar yiyorum. Ana öğün aralarını 4 saat olarak ayarlıyorum. Bu 4 saatin ortasında da ara öğün yiyorum. Yani diyelim ki kahvaltımı saat 8:00 de yaptım. Bu durumda saat 10:00 da ara öğün yiyorum. (ya bir meyve, ya 5-6 tane badem, ya bir iki kaşık yoğurt) Saat 12:00 de de öğle öğünümü yiyorum. Bazen herşey kontrol altında olmayabiliyor. Sabah öğünü gecikebiliyor. Bu durumda ara öğünü atlayabiliyorum. Her müdahaleye açık, esnek bir beslenme programının keyfini sürüyorum. Her gün altı öğün olmasa da, genellikle 5 öğün yemeye gayret ediyorum. Akşam yemeğinden sonraki dilimde genellikle meyve yemeyi tercih ediyorum. Eğer akşam yemeğimi hafif geçiştirdiysem bu durumda günün son ara öğününde birkaç kaşık müsli ve yoğurt yiyorum. Yemek yediğim son saatin 22:30 u geçmemesine dikkat ediyorum. Yatış saatim ort. 01:00-02:00

* Damak tadımdan hiç feragat etmedim. Her yemeğimi z.yağlı, tuzlu normal tadında yiyorum.

* Ortalama olarak günde 2-2.5 lt su içiyorum. Nadiren 3 lt. ye çıktığım oluyor. Ancak bunun tam olarak işe yarayp yaramadığından emin olacak kadar süreklilik sağlamadım.

* Her gün sporumu yapıyorum. 20 dk kondisyon bisikleri, 30 dakika masaj makinesi, mekik, ip atlama, yer hareketleri ve Bulutla yürüyüş (2 kez). Her ayın başında ölçülerimi alıyorum. (bel+basen+göbek) Bir sonraki ay, eğer ölçülerde değişiklik olmadıysa ya da diyelim ki göbek düştü de kalça değişmedi, karşılaştığım sonuca göre yeni ayda yeni bir spor pogramı yapıyorum. Kalçadaki değişimden tatmin olmadıysam, kalça egzersizlerine ağırlık vermeye başlıyorum. (Bir arkadaşımızın sorusu üzerine sporla ilgili bazı detaylar ekledim. Mesajımın linki:http://www.kadinlarkulubu.com/showpost.php?p=1637810&postcount=53)

* Bu kadar dikkatli yemeye devam etmekten sıkıldığım zamanlar da oldu. Şöyle bir yöntem geliştirdim. Haftalık hedefime ulaşırsam kendime küçük bir hediye alacaktım. Örneğin; bir kemer.. Aksi halde de küçük bir ceza verecektim. Örneğin; baharat kutularının temizlenmesi.. (hani vardır ya aptalsı işler, yapsam iyi olur deriz ama üşeniriz, işte onlar)

* Yeni yemek düzenime geçtiğim ilk günlerde (ilk 2-3 hafta) zorlandım. Acıktığım zamanlar çok oldu. O anları, bir avuç beyaz leblebi ve hemen ardından içtiğim koca bir bardak su ile geçiştirdim.

* Her nü ne yiyeceğimi düşünüp, planlarken neler sormam gerektiğini biliyordum artık. Her gün mutlaka et, sebze, yoğurt, süt, sebze,meyve ve tahıl grubunu dengeli şekilde tüketmem gerekiyor. Çok olmuştur; defterime bakıp "A-aaa bugün ne kadar az sebze yemişim" diyerek akşam yemeğine son anda sebze eklediğim..

"Genel Olarak Neler Yiyorum?"

* Kahvaltım genelde corn flakesten(tam tahıllı ve çikolatalı) oluşuyor.

* Haftada 1-2 kez müsli(çikolatalı) yiyorum. (yoğurtla karıştırıp)

* Her gün, öğünlerime süt ve yoğurdu mutlaka dahil ediyorum.

* Her gün kırmızı et/balık/tavuk gurubundan birini yemeye dikkat ediyorum.

* Her hafta mutlaka, en az iki öğün bakliyat yiyorum. Bu haşlanmış fasulyeyle yapılmış piyaz, yeşil mercimek salatası, yeşil mercimek yemeği veya kırmızı mercimek çorbası oluyor ağırlıkla.

* Peynir (yağlı, en sevdiklerimi) hemen hemen her gün yiyorum.

* Meyveyi sınırlı tutuyorum. O an için damak tadıma uyuyorsa, mutlaka yanında bir lokma süt içiyorum, ya da çok az yoğurt yiyorum.. Ama bazı meyvelere yakışmıyor tabii..

* Diyet dondurma yiyorum, yediğim tek tatlı şey (meyve hariç) bu sanırım. Son iki aydır, hedefime iyice yaklaştığım için normal dondurma da yemeye başladım. Ve elbette küçük kaçamaklara da başladım.. Ama bunları burada yazmanın akla uygun olmadığını düşünüyorum yerimseniben

* Her gün olmasa da, ceviz ve badem yemeye dikkat ediyorum. Ama bunu yediğimde, bir ara öğün muamelesi yapmaya gayret ediyorum.

*Canım gazoz türü bir şey istediğimde de günde bir şişeyi geçmemek kaydıyla Çamlıca Light gazoz içiyorum.
.
* Hiç ekmek yemediğim günler de oluyor. Ama yediğimde de genellikle Light Ekmek veya Tam İntegral ekmek yiyorum. Kilo vermemde bir azalma olduğu hafta ekmeği kesip sadece Wasa (bir çeşit diyet kraket, bir adedi 30 kalori) yiyorum ve müdahalenin olumlu etkisini hemen gözlemliyorum.

* Her hafta,-Perşembe günleri pirinç lapası diyeti yapıyorum. Toplam 2 ölçek pirinç tüketiyorum. Yoğurt ve baharatla karıştırarak yiyorum. Aralarda da meyve..

* Hiç yemediğim şeyler var. Pilav(lapa diyeti günleri hariç), makarna, börek, simit, poğaça, zeytin, patates vs.. hayatımdan tamamen çıktı. Son zamanlarda ucundan yemeye başladım bazılarını. Ama kararım kesin. “Ucundan” yemeye devam edicem artık..


Son sözlerime geçmeden önce, yeni beslenme şeklimi daha net anlatabileceğimi düşündüğüm 2 tane günlük mönümü yazmak istiyorum.
09:50 corn flakes
12:45 domates, biber, salatalık ve peynirden yapılmış salata, 3 kepekli kraker
15:30 4 adet küçük armut, 1 bardak ayran
17:30 1 tane çıtır (30 kalori)
19:30 1 tane levrek balığı ızgara, biber, soğan, roka
22:30 1 kase kiraz

Bir diğeri:
09:00 corn flakes
11:30 yarım paket altınbaşak
14:30 4 tane etli biber dolması
17:30 1 kase yoğurt+yarım kase kiraz
20:30 Ton balıklı ve mısırlı aysberg salata
22:30 yarım kase kiraz
Benim zayıflama hikayem işte böyle arkadaşlar.. Umarım sizlere de faydam dokunmuş olur.
“Ben bir yerde hata yaptım ve kilo aldım. Şimdi hatayı tespit edeceğim ve geçici bir süre için değil, bir ömür boyu sıkılmayacak şekilde doğru beslenmeyi öğreneceğim”
Bu sözleri çok sık tekrarladım.. Sonunda başardım. Çok az kilom kaldı ve artık beni hiç rahatsız etmiyor. Ne yapmam gerektiğini sonunda öğrendim çünkü..


…..ve tarih, 7 Aralık 2007

63.3 kiloyum.
Önceki ve şimdiki fotoğraflarımı da ekleyerek, bu uzun yazıyı artık noktalıyorum. Dilediğiniz her şeyi sormaktan lütfen çekinmeyin.Hepinize sağlıklı zayıflamalar diliyorum. a.s.

Güncel Durum mesajım / 15 Ağustos 2013
 

Sweetdimple

Amor Fati
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2013
13.303
15.835
köfte : 11 haftada 5,5 kilo verdi.

bende hedefine ulaşan çıtırlardanımjeyyar
57 kiloluk bi çıtır :roflol: 67 kilodan 57 kiloya indim, kasım ayında başladığım bu çikolatasız hayata şubat ortasından beri az çikolatalı olarak devam ediyorum:icecream:
3.5 ayda verdim 10 kiloyu ilk 4 kilomu grupsuz olarak sitedeki tavsiyelerle verdim sonrada 13.grupla yoluma devam ettim....
ilk 4 kilomun çoğunu lahana çorbası diyetiyle verdim bu beni motive etme açısından süperdi ama sonucunda lahanadan iğrendimKötü Kazen
haftasonları benim için en zorlandığım günlerdi eşimle hep dışarda sürtmekten abur cubur yemekten alamıyodum kendimi onun için haftasonlarını özgür ilan ettik ama engeç 17.00 da yemeğe son vererek hamburgerimide yedim pizzamıda :içelim:
ayda 1 sefer lapa günü yaptım kendimi özellikle kilo vermemin durduğu zamanlarda hiç beni hüsrana uğratmadı en kötü sonucum yarım kiloydu
ve hergün enaz 2 fincan yeşilçayımı içtim ve hala içiyorum:kahve:
tam bi çikolata manyağı olarak çok zorlandım tatlı krizlerimi danotte yiyerek geçiştirdim 136 kalori var bi kutusunda ama sütlü olduğu için vucuttan atılması daha kolay olduğu için tercihim bu yönde oldu
benim en kötü yönüm hiç spor yapmamamdı spor yapsaydım bu süreç daha hızlı olabilirdi ama malesef :eek:
bide aklıma geldikçe metabolizma hızlandırmak için elma+limon+karanfil+kabuk tarçın kaynatıp içiyordum
şimdilik aklıma gelenler bunlar herkese çabucak fazlalarından kurtulmayı diliyorum ama çok kafanıza takmadan a.s.a.s.a.s.

 

Sweetdimple

Amor Fati
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2013
13.303
15.835
Che : 17 haftada 10,6 kilo verdi.

Merhaba canlarım nihayet hedef kiloma ulaştım cuma günü son kilo bildirimimi yaptım.

Ama takımım liderleri olarak kalmamı istedi püsküütcüğüm de kabul etti sağolsun ben de takımımdan ayrılmamış oldum.

Ben diyete başladığım da 1 Ekim 2007 de 69 kiloydum. Hayatımda bu kadar kilolu olmamıştım. En kısa zamanda bu kilolardan kurtulmak istiyordum.
Yapılan reklemlere aldanarak ti-ji zayıflama bantlarından aldım ve 1 ay kullandım diyet yaparak 2,5 kilo verdim.

25.Etapta diyet grubum olan 12.Takım kuruldu ve böylece aranıza katılmış oldum.

5 ayda 14 kilo verdim ama çok zorlandım. İlk iki ay tatlı hiç bir şey yemedim.
Diyet çukulata bile yemedim.

hafta içi sabah kahvaltılarımı ya form müsli ile yada form konfleksle yaptım.
yaşil çay içtim ilk zamanlar günde 3 kupa bardak içiyordum ama bunu çok fazla olduğunu öğrenince günde 2 kupa bardağa indirdim.
çünkü yeşil çay günde 3 su bardağı kadar tüketilmesi gerekiyormuş fazlası vücuda zararlıymış.

öyle diyet listeleriyle diyet asla yapmadım ben kendime göre diyet yaptım.
günlük yemek yiyeceğim saatlerin çizelgesini yaptım ve o saatleri asla bozmadım.

ama hafta sonları biraz esnek davrandım resmen haftada 2 gün kendime izin veriyordum.
haftasonu kahvaltılarda simit mutlaka oluyordu. her çeşit kahvaltılık salam da dahil (tavuk ya da hindi salamı)

patates haşlaması çok yedim aslında patates haşlamasına borçluyum verdiğim kiloları desem yeridir.
bol salata yaptım makarna saltası da dahil olmak üzere her çeşit salata yedim.
pilav ve makarna hiç yemedim.
yani söyle anlatayım pilav istediğim zaman lapa yaptım yanında mutlaka patates haşlaması ya da söğüş tavuk oluyordum.

makarna istediğimde de form makarna yapıyordum ama hiç yağ koymuyordum.

hayatımdan kızartmayı ve fazla yağı çıkarttım. zeytin yağ kullanıyorum.
şimdi bile çok az yağ kullanıyorum artık yağsız yemeye alıştım.
salatayı bile bol limonlu ama yağsız yapıyorum hala aynı şekilde devam ediyor eşimi de alıştırdım yağsız salataya....

elmalı tarçınlı metabolizma çayı yaptım ama midemde gastrit olduğu için ancak bir defa yapabildim sonra midem çok ağrıyınca bıraktım.

mate çayı aldım tadı çok şekerliydi 1 paketi zor bitirdim. ben çay ve kahvede hiç şeker kullanmadığım için zor içtim ve hiç bir yararını da görmedim metabozmamda hiç bir değişiklik olmadı.

diyet başladıktan 2 ay sonra bel fıtığı çıktı spor yapamadım uzun yol yürüyemedim ancak egzersiz yaptım ama onu da sık olarak yaptım günde 3 defa 10 ar dakika yaptım. bu sayede göbek bölgem tamamın eridi.
Şu an seneler sonra yeniden 36 beden oldum.
kendimi çok mutlu hissediyorum.

umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.

Sevgilerimle...

a.s.a.s.:nazar:
 

Sweetdimple

Amor Fati
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2013
13.303
15.835
fullya : 37 haftada 4,5 kilo verdi.

yazdım mı hatırlamıyorum bu başlığa. ben de başaranlardanım.5 kg fazlalık tamamen benim lüksümdür. 160 boyundayım ve kilom bi ara 60a kada çıktı hiç bi pantolonuma giremez oldumolanlarsa dapdardı otururken göbeğim acıyodu resmensıktıkları için. mart ayından beribende düzenli beslenmeye başladım. 3+3 beslenip kola ekmek yağlı ve kızartmalardan soyutladım kendimi. tatlı ile aram olmadığı için daha kolay oldu bu süreç. yeme düzenimi değiştirdim ve bunu standartım halime getirdim. 1 ay spora gittim ama 2 ay pek bi gelişme olmamıştı bunalıma giricektim neredeyse. son 1 ayda vermeye başladım kilolarımı giymeye utandığım dar bir kumaş pantolonum şimdi inanılmaz derecede bol geliyor. yemek yemeyi çok seven biri olduğumdan arkadaşlarım "bu kadarını beklemiyoduk cidden tebrik ederiz" diyorlar ofisten arkadaşlarıma diyet koçluğu yapıyorum :)şimdiki halimden memnun sayılırım hatta verme diyorlar kemiklerim çıkmışmış ama 3 kg daha vermem lazım en az
 

Sweetdimple

Amor Fati
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2013
13.303
15.835
beyaz melek : 15 haftada 3 kilo verdi.
CANIM ARKADAŞLARIM,,,,,
CUMA YARIŞMASI 3.TAKIM ÜYELERİNDEN BEYAZ MELEK BEN...
SÜREKLİ SAĞLIKLI BESLENME FELSEFESİNİ BENİMSEDİĞİM YAŞAM TARZIMDA BEN İDEAL KİLOMA ULAŞMIŞ DURUMDAYIM.ŞU AN 48 KİLOYLA BU MAROTONU NOKTALAMIŞ DURUMDAYIM.BUNUN İÇİN BOL MEYVE SEBZE,,BOL SU AZ VE SIK BESLENMEYE ,YİYECEKLERİ YAVAŞ YAVAŞ YEMEYE KÜÇÜK LOKMALAR HALİNDE BESLENMEYE DİKKAT ETTİM.ŞEKER,TUZ,HAMURİŞİ,EKMEK,PASTA,BÖREK ,ÇÖREKTEN DE HEPP KAÇTIM.TABİİ ARDA İSTİSNALAR OLMA DI DA DEĞİL AMA BUNLARIN KALORİSİNİ DE HEP ATTIM ÜZERİMDEN.
ÖNCELİKLE 3.TAKIM LİDERİMİZ NAM ABLAMA VE DİĞER TAKIM ARKADAŞLARIMA VEEE EMEĞİ GEÇEN HERKEZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.
HERKEZİN İDEAL KİLOSUNA ULAŞMASI DİLEĞİYLE SAĞLIKLA KALINa.s.
 

Sweetdimple

Amor Fati
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2013
13.303
15.835
nam : 39 haftada 8,8 kilo verdi.

MERHABA KIZLAR;

BEN HİPOTİROİT HASTASI OLARAK ÇOK ZOR KİLO VEREN BİRİYİM.
BİRDE BUNUN ÜZERİNE DAMAR TIKANIKLIĞI ÇIKINCA(HAREKET TAMAMEN YASAKLANINCA)KİLO ALMAM HIZLANDI.

DR. "KİLO VERMEK ZORUNDASIN 1 KİLO DAMARLARA 3 KİLO OLARAK BASKI YAPIYOR LÜTFEN 3 KİLO VER" DİYE YALVARDI.
KİLO VERECEĞİM YA DR. İSTİYORYA KIZLAR BİR TÜRLÜ VEREMİYORUM, AKSİNE KİLO ALMAYA BAŞLADIM.

19.07.2007 DR.DAYIM VE BENİ FIRÇALADI "KİLO VERECEKSİN 3 KİLO" ASLINDA ADAM BENDEN FAZLA BİR ŞEY İSTEMİYOR 3 KİLO DİYOR AMA OLMUYOR.(BU ARADA SPORUMUDA YAPIYORUM HAFTADA 3 SAAT AMA OLMUYOR OLMUYOR)

VEEE BİR SABAH KALTIM 72 KİLO OLMUŞUM :1shok:ACİL KİLO VERECEKSİN DEDİM KENDİME BEYNİMDE BU İŞİ BİTİRDİM VE BAŞLADIM ARAŞTIRMALARA
İLK ÖNCE İSVEÇ DİYETİNİ YAPTIM 3 KİLO VERDİM, SONRA KK DA DİYET GRUPLARINDA SEVGİLİ PÜSKÜÜTLE TANIŞTIM.

YANILMIYORSAM 13.ETAPDAN BERİ YARIŞIYORUM ŞU AN 60.0(ASLINDA 59.9 AMA DÜZ HESAP)HEDEFİME ÇOK AZ KALDI 2 KİLO KADAR

HAFTANIN 4 GÜNÜ DİYET YAPTIM 3 GÜN SERBEST(AMA AŞIRIYA KAÇMADAN)
ŞUANDA 38 BEDENE GİRİYORUM ARKADAŞLAR İNANAMIYORUM.
SAĞOL KOMUTANIM(PÜSKÜÜTÜM)SAYENDEa.s. 

Sweetdimple

Amor Fati
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2013
13.303
15.835
perili su : 35 haftada 11,7 kilo verdi.

15 kilo oldu herhalde az çok başardım artık:eek:

kolay olmadı zorluydu amaa
çokta zor diyemem tabi

isteyince olmıyacak birşey yokmuş ben anladımm
inşallahh herkes başarır.a.s.


 

Sweetdimple

Amor Fati
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2013
13.303
15.835
beyaz-26 : 36 haftada 18 kilo verdi.


Tekrardan merhabalar ve hepinize sevgiler,,,,
Ben uzun bir aradan sonra tekrar döndüm gerçi bir yere gitmedim hep takipteydim ama şimdi bomba gibi aranızdayım.Aslında bende kılasik bir öykü anlatacağım belki ama küçük nüanslarda olsa belki faydalı olur.
Mayıs başlarında başladım bende geçen sene diyete ve internette gezinirken buldum kk yı ve hemen üye oldum derken kendimi 9. takımda buldum aslında takıma girmeden 78 kiloydum ve biraz çabalamayla 75 düştüm ama hep takip ediyor ve kimden ne duyuyorsam yapıyordum 71 kilo ile sanırım yarışmaya girdim. Bende önceleri bir xxxxxxxxxxx hapı aldım almamla hastalanmam bir oldu ve çöpe gitti.
9. takıma girip canım arkadaşım laceyin ve diğer arkadaşlarla beraber bir yola çıktık. Önce sağlıklı beslenmeyi öğrenmye başladım yaşili sevmeye aburcuburdan uzaklaşmaya başladım zaten şekerle aram yoktu ama tuz vazgeçilezimdi ve düşük tansiyon hastasıyım.
Kepek ekmeğine başladım akşam 6 engeç 7 den sonra birşey yememeye özen gösterdim. Birgün abarttıysam ertesi gün toparladım .Bu arada yeşil caya başladım bitki çayları içmeye başladım değişik markaların değişik ürünlerini kullandım hangisinin içimi kolay ve lezzetliyse ona devam ettim.
Yürüyüş yaptım evde spor yapmaya başladım.KK da sağlık adına ne okuduysam özellikle de Püsküütün tavsiyelerini hatta onu taklit bile ettiğim oldu.En önemlisi üç çocuğum için sağlıklı yaşamayı hayata pozitif bakmayı insanları anlamayı ve kendimi sevmeyi öğrendi. 35 yaşıma girdim şu an 53-54 arası gidip geliyorum ve koruma programına geçtim.Çok özel şeyler yapmıyorum.Yaz geliyor ve pazarlar yeşile kırmızıya bezendi ben meyveyi çok seviyorum ve bol bol tüketiyorum.Az yiyorum sık yiyorum hala yürüyüş yapıyorum 36-38 beden arası giyiyorum.
Sabah mutlaka erken kalkmaya ve erken kahvaltı yapmaya dikkat ediyorum. bol bol su içiyorum.3-3,5 litre kadar. Öğlen salatamın içine ton balığı ,tavuk veya haşlanmış et katarak yiyorum .Akşamları da evde ne varsa 2 kaşık yiyorum arada meyve ,leblebi,fındık ve bademi eksik etmiyorum. Yatarkende yağsız yoğurt yada süt içiyorum.

Veee bütün hedefine ulaşan arkadaşlarımı kutlar birdaha eski günlere dönmemelerini dilerim.Hedefine ulaşamayanlarında en kısa zamanda hedeflerine ulaşmalarını canı gönülde diliyorum.
Sevgiyle ve mutlu kalın.Hoşçakalın.

Emeği geçen bütün arkadaşlarımada saygılarımı gönderiyorum.Özellikle birine o kendini bilir.

 

Sweetdimple

Amor Fati
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2013
13.303
15.835

Karabiber01

Merhaba arkadaşlarrrrrrrrrr
Evett geldikk yolunn sonunaaaaa,bir diyet serüvenine burda son noktayı koymak istiyorummm.

Sizlerle olmaktan gerçekten çok mutluyumm ve sizleri tanıdığımm için çok şanslıyımm ve sizleri

tanımama vesile olann sevgiliii püskütümee ve sonrada nilgün ablacığımaa çok teşekkür ederimmm.

Kilo serüvenimm 78le başladııı burdaa mutsuz mutsuz gezerkennn püskütümüzünn güzel mesajıııylaaa

kendimi güzell grubumm 9ncu grupta buluverdimmm.

Hayellerimdeee bile 59 a ulaşmakk gerçektenn çok zorduu.

Ama hayalinii kurmak bile güzeldiii,ama ben yenilmedimm yendimmm 58.4 oldum

Aslında hedefimm 55 olmakk ama eşiminn ısrarları doğrultusundaaa kilo verme serüvenine son veriyorumm

58 olmuşkenn 55 olmalıydımmm ben ,hayallerime az kalmıştııı ,mutluluğa az kalmıştıı deyilmii edaaa

ama eşim 57 yi dahii baskülde görmek istemediğiniii ve bu kilonun yakıştığını düşündüğünü söylediii

bu yüzden yarışmaya devam edemezdimm,

Sonra paylaşım alanını okudummm,orda yeni gelenn arkadaşlarımızaaa destek vermemiz gerektiğine karar verdimm,artık başkalarıda kiilolarından kurtulsunn onlarda benimm gibi mutlu olsunlar istedimmm

9ncu grup kurucularından nilgün ablacığıma ,güzel yorumlarıyla herzaman destek verenn adanaya yakın olmasından dolayııı hemşerim sayılann aysuncuğumaa,hülya ablacığımaaaa,bizlere son zamanda katılıpp herkezin başarabileceğini kanıtlayan yanlız bırakmayann yeşil gözlüüü emirimeee,bana yaşımın 30 olduğunu unutturann çıtır abla diyen leylacığımaaa, bizi kilo vermemiz hakkında gaza getirenn çubukcuğumaa,berihtçiğimeee ve elma şekerimee ve ve yorumlarını okumaya doyamadığımmm biricikk zeynebime hayatlarında başarılar dilerimmm ,gruptakii yeni gelen arkadaşlarımada başarılar dilerimmm

Daha unutmadımm 6ncıı gruptaa olann superisi ,lolalola,ebruluum,dilara46 daha adını sayamadığımm arkadaşlarr hepinizle burda çok güzel dostluklarr kurdukkk,sanal manal ama sizleri çok seviyorummm


Ben yine sizlerle olmaya devam edeceğimmm yine sizleri okuyacağımmm yarışmadan haftaya cuma çıkıyorumm kızlarrr
benim şimdiki halim ve yeni halimi merak edenler profilimde resmim varrr

Dikkat dikkat,
duyduk duymadık demeyin biraz bende kendimden bahsedeyimmmm,
Benn 8 yıllık evliii 2kız annesiii 30 yaşındayımmm,
evlendiğimde 55 kiloydum büyük kızmı dogum yaptıktan sonra 72 kilo olmuştummm.İzne memleketime gitmiştimmm annemlerde dışarı çıktığımdaaa bana herkess sen nolmuşsun böyle dediklerinde çok üzülmüştümmm ve artık dışarı çıkmaya utanıyordummmm çünkü eskiden zayıf oluncaaaa
sonra neyse tayinimiz başka şehre doğuya çıkmıştııı,kafaya koymuştum zayıflamalıyımmm,ve ben diyet yapmaya başladımmm evde ip atlamaya başladımm 500e kadar eşimin çocuğa baktığı sıralarda yürüdümmm neyse tektar izne gitme zamanı geldi çattı ,ve biz memleketteydik yinee ,
Oanı hiç unutamam balkona çıktığımda komşular çok şaşırmışlardııı çok zayıflamışsın demişlerdi aslında komşular bana zayıflamışsın diyene kadar ben farkında değildim zayıfladığımınn çünkü oturduğum şehirdekiler hep aynı kişiler olduğu için güzel bu kadar motive edici sözler duymamıştımmm
Ben dururmuyum hemen kendime pantolonlar badiler aldımm,zayıftım ya güzel güzel giyinecektimmm
Nezaman tekrar oturduğum yere döndümmm ben 2nciye hamile kalmıştımmm,anlıyacağınız hiçbir aldığımı giyemeden kaldırdımmmm sonra 2nci kızımı dünyaya getirdimmm dogumdan sonra 76 olmuştum sil baştan herşeyiii baştan yapacaktımmm.
Neyse memleketimize tayinimiz çıktı ve ben diyetisyene gitmeye karar verdimmm ve gittimdeee ilk zamanlar çok güzel kilo verdimmm ozaman çok sevdiğim arkadaşımın düğünü vardı en azından düğüne kadar biraz vereyim diyordummm ve 67 olmuştummm kendime çok beğenerek 1 kottakım aldım.. Düğünde giydim herşey güzeldide ama sanki düğünün bitmesini beklermişim gibi yemeğe başladımmm bir baktımmm 75 kiloyum tekrarrr, aldığım takımım olmuyordu banaaa bacaklarım geçmiyorduuuu dolabda öyle duruyorduuuu
Ve okadar mutsuzdumkiii hedefime az kalmışkennn ben başaramamıştımmm
Eşim kilo vermemi isterdiii tabiki bende isterdimmm ama olmuyorduuu
birde kendimi resimlerde görmemiştimm kaynımın düğününde kendimi kamerada gördüğümde tanıyamamıştımm bu ben değildimm eski eda bu değildiii olamazdııı
Bayramlardaa amca kızlarıyla bir araya geldiğimde bana şaka yaparlardı kocan sana hiç iiyi bakmamış zayıflıktan ölüyorsunn derlerdi bende gülerdim şakalarına ama içimi yaraladıklarını bilmezlerdiii
Kardeşimle çarşıya çıkarrr ona güzel kıyafetler alırızzz bana nerde 46 beden kıyafet var onu arardıkkk ne denersem yakışmazdııı
Eşim bana ver dedikçe ben yemeğe sarılırdım o işe gider ben kendimi yemeklerde bulurdummm
Dayanamadığım en özel yemeğim poğaçalardır şöyle sıcak sıcakk dumanı üstünde fırından çıkınca soğumasına izin vermeden yemektiii her diyete başladığımda söz bunu yapıp yiyeyim birdaha yemiceğim derdiiim tabiikii kendimi kandırmaktan başka hiçbirşey değildiii buuu
birdeee dolmalarrrrrrrr haaa unutmadan birdeee ekmek arası atıştırmalarrr en güzel yemeğimdi benimmmm
Sonra biiziim eşimin görevi icabı polonyaya tayinimiz çıktttıııı kendime 46 beden takımlarrr 46 beden gömleklerrrr kıyafetler aldımmm ve tuttuk polonyanın yolunuuuuuuuuuu
Bana türkiyedeki arkadaşlar sen şimdi rahatlıktan dahada alır gelirsin demişlerdiii,yok bu böyle olmamalıydııı ben kilolu dönmemeliydimm
2006da buraya geldimmm ve izne hiç gitmedimmm 3 ayım var iznimeeee çok heyacanlıyımm günler su gibi akıp geçsin ben annemi babamı kardeşimi öpmek istiyorummm hatta annemle aynı yatakta uyumak istiyorummm babam izin verirseee ,ben bebek olmak istiyorum bu sefer çok özledim onlarııı
kızlarıma diyorummm adanadaykennn gidin siz kendi annenizle yatın bende kendi annemle yatacağım diyorum onlardaa ama annemiz sensin diyorlarr .

Ve ben burda okadar azimlendimkiii hatta benim lacey ablam vardırrr onun sayesindeee bazen bozarak bazende bozmayarakkk 58 kiloya indimmm şimdi çok heyacanlıyımmm biran evvel ailemin yanında olmak istiyorummm
nasıl mı verdimmm ekmek arasını kaldırdım abur cuburları kaldırdım yürüyüş yaptım bol bol su içtimmm
ve adanadan aldığım bütün kıyafetlerimi çekyatın altınaaa attıııımmmmmmmmm
Bu sefer 78 den indimmm

 

Sweetdimple

Amor Fati
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2013
13.303
15.835
sayemu : 17 haftada 16,2 kilo verdi.

merhaba arkadaşlaaaaar.......

işte sonunda benimde yolculuğum bitti ve işte bende sonunda burdayım...
yarışmaya başladı başlayalı hep bitirdiğimde nasıl bir başarı hikayesi yazacağımı kafamda tasarlamaya çalışırken demiştim kii amaan daha çok var emir nasıl olsa yazarsın bişiler kilo vermek senelerini alıcak nede olsa 19 kilo ne demek dedim ....
ama bu 19 kiloyu 4 ay gibi bir zamanda vereceğim hiç aklıma gelmezdi...
diyet serüvenime doğum sonrası artık kendimi tanıyamadığım günlerden birgün başladım
doğumun üzerinden tam 2 yıl geçmişti ve ben hala 20 kilo fazlamla doşayordum hayır dedim olmıyacak olmamalı dedim ve 7 ocak 2008 günü diyete başladım....
aynı gün nette araştırma yaparken bu siteyi buldum ama katılmaya cesaret edemedim en iyisi dedim sadece yürüyüş yarışmasına katılayım dedim ve o gün yürümeye başladım ve yürüyüşle zayıflama grubuna başladım başladığımda 76.5 kiloydum ve 1 hafta sonra 3 kilo vermiştim
bunu o grupta paylaştım ve lacey(nilgün) ablam beni 9. gruba davet etti bende tamam değip kabul ettim
iyikide kabul etmişim bu hayatımın dönüm noktası oldu...
yoksa ben şimdiye kimbilir kaçkere diyete başlayıp bırakmış ve yine başaramamış olucaktım
burada arkadaşlarım sayesinde tam 4 ayda 19.5 kilo verdim ve şuan 57 kiloyum çok mutluyum bu kiloyu kesişnlikle rüyamda bile göremem artık diyordum...
ama insan karar verdimi başaramıyacağı hiçbirşey yokmuş bunu anladım kendime tekrar güvenim geldi...
atık yeni bir vucudum var ve bir daha aynı hataları yapmaya hiç niyetim yooookkk....
gelelim ne yaparak zayıfladığıma
ilk başta ve en önemli olan kendime olan güvenim ben bunu başarıcam dememdi
ben kendime güvendim ve başardım...
2. olarak arkadaşlarımın desteği hepsi bana çok güvendi ve beni çok şımarttı...
hepsine minnettarım beni bugünlere getirdiler
tam bitti artık olmıcak dediğimde arkandayız dediler yanımda olduklarını hissettirdiler yanlız değilsin sen bu işi başarıcaksın dediler ve beni her düştüğümde kaldırdılar hepsine teşekkürü bir borç bilirim...
3.sü ve en az arkadaşlarıomın desteği kadar önemli olan yürüyüş ve egzersizler hergün düzenli 60 dk yürüdüm ve her yürüyüşümün peşinden eğzersizlerimi yaptım...
4. sü ve zurnanın zırt dediği yer yemedim arkadaşlar...
pardon yemedim derken yanlış anlaşılmasın abur cubur yemedim tüm fazlalık ve gereksiz aburcuburları çıkardım hayatımdan ve düzenli dengeli sağlıklı beslenmeye başladım...
sabahları erken kalkıp kahvaltımı yaptım ara öğünlerim oldu öğle yemeğimi mutlaka yedim ve akşam yemeğimide en geç 6 dan önce yemeye özen gösterdim...hergün en az 2 lt su ve 3-4 bardak yeşilçay içtim...
mantığım şu oldu herzaman
sabah kıral gibi öğlen prens gibi akşamsa fakir gibi beslendim
tekrar sölüyorum ben inandım kendime güzendim vucudum iradesizliğimin çöplüğü değildir dedim...
oldu arkadaşlar hepinizin bu zevki tatmanızı diliyorum umarım sizlerde en kısa zamnda benim ve tüm başaranlar gibi hedefinize kısa zamanda ulaşırsınız...
son olarak bu sitede emeği büyük ve yatsınamaz olan sevgili püsküüte sonsuz teşekkürler...
onun saysinde rüyamda bile göremeyeceğim bir vucuda altık giyemem deyip kaldırdığım hatta bu yaz birilerine vermeği düşündüğüm kıyafetlerime
veee en önemlisi çoook güzel dostlara kavuştum...
emeğine eline yüreğine sağlık püsküüt....
eğer bi hatam bi kusurum olduysa affoluna....
en son olarakta takımların takımı 9. takıma arkadalarıma canlarıma
beni bu takımla tanıştıran nilgün ablam canım laceyime...
kaptanımma çubuğuma tekno kankime...
eda ablam sıcacık brownime....
leyloşum toprağım alleysenime...
pisikoloğum gülme kaynağım zenom zeynepcan21 e...
güzeller güzeli denizim deniz35 e...
elma şekerlerin en güzeli en tatlısı haticem elma şekerime....
gurbet kuşum biricik burcum berith me...
1 haftadır aramızda olan ama kanımın kaynadığı zeynep ablam topkekime...
ve aramıza en son katılan yeni arkadaşlarımıza çok çok teşekkür ederim
hepiniz canım cananımsınız hiç birinizi unutmam imkansız hepinizi çok seviyorum en kısa zamanda sizinde hedefinize ulaşmanızı diliyorum arkadaşlar....
herkese sevgiler...
tüm yarışmacı arkadaşlarımada başarılar diliyorum....


 

Sweetdimple

Amor Fati
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2013
13.303
15.835
dequa : 10 haftada 12,5 kilo verdi.

Arkadaşlar merhaba;
Ben 7. takımdan zayıflama serüvenim bugun itibariyle bitmiştirrr.
Şimdi size neler yaptığımı nelerden vazgeçtiğimi ve sonunda nelere sahip olduğumu elimden geldiğince anlatmaya çalışcam
Mesleğim gereği sürekli gıdalarla haşır neşir olmam ve yaşadığım stresler en son beni 75 kg ya kadar çıkartığında yaşadığım şoku üzüntüyü anlatmak çok zorr hep yiynce aman nasılsa 1 kg almışım derizz ya ne olcak etresi gün dikket ederim der geçiştirrrizz ya benım öyle olmadı işte umursamadım önemsemeden sanki yiyceklerle avunttum kendimi sanki sorunların çözumu 1 paket çikolata da yada ekmek arası yaparsın ve ondan hıncını çıkartırcasına yersin yaa benim ki böyle bişeydi sonuçda bu kgya kaadar çıktığımda dedimki kendime hayırr bu böyle gitmezz kg aldıçka mutsuzz kendiyle barışık olmayan aktif iş yaşamıı rahat geçiremeyen özel yaşantısında mutlu olmamak bu bana göre değiildiii sonunda bi c.tesi karar verdim sahil de oturmmuşşşş denizi seyrederken yaşam nekadar da güzel dedim kendime bense kglarla mutsuzz yaşamak ve bunlara anlam yükleyerek geçirmek ne can acıtısı bişey demiştim ve işte başladım sağlıklı beslenmeye .Şimdi neler yaptığıma gelelim
öncelikle tamamen şekeri hayatımdan çıkardım çayı kahveyi şekersizzz içmeye başladım
sebze ağırlıklı beslenmeye başladım ve abur cuburları hayatmdan çıkardım bu bi paket diyet bisküvi de bana göre abuur cuburdu bu kg laları verene kadar light ürünleri pek tüketmedim
ara öğünler ilave etttim beslenmeme genelde kuruyemiş yada süt ürünlerinden tüketeeimm
sporr olarak hergün düzenli yürüyüşler yaptım
ve mümkün olduğunca akşamları sebze ve salatayla geçitridim
ayrıca destekleyici ürünlerde kulllandım bu diyete başlamamda bi basamak oldu ama sadece basamak ona anlam yükleyerek bu işi geçiştirmedim gene beslenmeme çok dikkt ettim
meyve olarak mevsim meyvelerinden tükettim ama sınırlı ölçüde .
ve sonuçda istediğim kiloya indim ve bi alışveriş merkezine gittiğimde artık bedenemı çekinmeden söyleyebılıyorr ve istediğim kıyafetleri alabılıyorum bunun ınsana verdiği hazz bambaşka.
Size detavsiyem kararlı olun sabrlı oluppp devam ettirirsenizz sonuçda siz kazanan olcaksınzz a.s.
zayıflama serüveinndeki tüm arkadaşlara kolaylıklar diliyorum
Ayrıca takım arkadaşlarıma destekleri için yanımda olup bu güzel ortamı paylaşıp ve gösterdikleri yakınlık için onlara sevgilermi sunuyorum herzaman destekçileri olarak burda olacağımŞeniz
Püskütcüm sanada ayrıca teşekur etmek istedim bize böyle bi ortam yarattığın ve verdiğin emeklerin içina.s.
 

Sweetdimple

Amor Fati
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2013
13.303
15.835
BeyazLilyum

valla hayatım boyunca kilo alıp vermekten bana gına geldi artık..çocukluğumdan beri topluydum...orta okulda şişmandım,lise başında en zayıf zamanımdı..aşk acısından yiyememiştim:roflol: sonra hep balık etli hep balık etli..daha ömrümde hiç zayıf olmadım..çok şişmanda olmadım..en fazla 71 oldum işte 1.74 boyum var...baktım alıp başımı gideceğim dur demem lazım dedim...şubatta başladım 9 kilo verdim şimdiye kadar....çok uğraştım kendimle beynimle...valla bu iş sabır ve istikrarla oluyor..yaptığınız her masum sandığınız kaçamak sizi hedefinizden gün b gün uzaklaştırıyor..
formülü:düzenli egzersiz ve yürüyüş+sağlıklı diyet+bol bol suuuu

bir yerde okumuştum hamsi formülünü...başarılı olmak için gerekenler

H=hedef
A=azim
M=mücedele
S=sabır
İ=istikrar
 

Sweetdimple

Amor Fati
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2013
13.303
15.835
mutahhara : 32 haftada 13,5 kilo verdi.

Koskoca 8 ay gecmis..acisiyla tatlisiyla birinciliklerle sonunculuklarla..buraya yazilan basari hikayeleri motivasyonum düstügünde,hevesim kactiginda beni tekrar yureklendirdi..

günler hatta aylar gecti ve sira bana geldi..hamdolsun bugunleride gorduk :)

yaptiklarimi tek tek yazmadan önce kilo vermesi öncesini anlatiyim..evliligimin ilk 8 ayinda 8 kilo aldim..yiyerek,içerek,kaloride tavan yaparak aldim bunlari..ben dogdugumdan beri hep balik etli biri oldum..kimi zaman balina kimi zaman palamut :) gerçi ben 50 kilo olsamda gene balik etli dururum..çünkü kemiklerim ince..neyse..dedigim gibi 8 ayin sonunda artik bir balina olmustum..bu beni iyice sıkıyordu..sıkıldıkça da yiyordum,yedikçe sıkılıyordum..sonsuz döngüye giriyordum yani :)

ve annem el koydu duruma :KK70: beni kasim 2007 de spor salonuna yazdirdi zorla..3 aylik bu programin basinda diyetleri arastirirken kadinlar kulubuyle taniştim..hemen üye oldum..derken 10.takima girdim..

buraya üye oldugumda tam 75 kiloydum..10.takima basladigimda 73 kiloydum..sonra 2 kilo daha verip 71 kilo oldum..sonra esimin Katar’a gitmesi söz konusu oldu..ben o stresle verdigim kilolari geri aldim..yani benim için esas olay eşim gittikten sonra subat basinda basladi..oyuzden ordan anlatmaya baslicam :)

babaminda yurt disinda olmasindan dolayi annemle tek kaldigim 5 ay süresinde verdim ben esas kiloyu..bu zaman icinde benim en büyük motive kaynagim annem oldu..alişverişimizi tam diyetimize göre ayarladik..eşim gitmeden önce verdigim kilolarimi cesitli diyetleri uygulayarak verdim..isvec diyeti,kushan diyeti vs vs..denemedigim sey yoktu..misirin püskülü,kirazi sapi,yeşilçay,osmanli iksiri vs vs..hepsini denedim..hepsini deneyen biri olarak sakin bunlarla kendinizi oyalamayin diyorum :)

şimdi bu 5 ayda neler yaptigima gelelim..meşhur olan hiç bir diyeti uygulamadim neredeyse..tamamen protein diyeti yaptim..bu diyetle 17 yasindayken de 10 kilo vermiştim yaklaşik..

öncelikle her sabah (ki genelde öglen oluyordu..ben gec kalkan biriyim :$) ya 2-3 kuru kayisi yada dogadan form cayi icip bi 10-15 dakika sonra kahvaltiya oturuyordum..

kahvalti: beyaz peynir..öyle kibrit kutusu felanda degildi..baya bi peynir yiyordum..hemde ezine koyun peyniri..yani yagli peynir :KK70: yaninda domates,salatalik,sakarinli kahve,3 siyah zeytin..

öglen: gec kalktigim icin oglen yemegi yemiyordum..kahvaltiyla aksam yemegi arasinda 2 fincan sakarinli kahvem vardi..bunlardan birini sade nescafe,digerini türk kahvesi olarak degerlendirdim..

ikindi: bazen kahvaltiyi az yaptigimda ikindide acikiyorum..bir galete yada 1 kase yogurt yada 1 meyve yiyordum..

aksam: tavuk yada biftek yada balik yada kofte ve salata yiyordum..isvec diyetinin hatirasi olarak normal tavuk yiyemedigim için tavuk olarak şinitzel yedim..az yagda kizarttim..biftek yedigimde ise salcali kekikli suda haslayip yedim..baliklari firinda,köfteyide light ekmekle yapiyordum..salatalarima hiç yag koymadim..sadece azcik tuz ve bol limon koydum..

benim en cok zorlandigim zaman dilimi gece oluyordu..nezaman gece yersem (ki yedigim galete,corba olmasina ragmen) kilo vermem duruyordu..gece yememek icin örgüye basladim :)))))

ve gelelim spora..hergün 1 saat (bazen 2 saat) sauna esofmaniyla yürüyüş yaptim..ve sabah-aksam yerde 400 kere bisiklet cevirdim..benim bacaklarim kalindi üst gövdeme göre..bacaklarimi inceltmemde en büyük faydayi bisikletten gördüm..cok mizmizlanarak yaptiysam da annemin zoruyla iyiki yapmişim diyorum..

özetlemek gerekirse:
1.diyete özen
2.düzenli spor
3.kaçamak yapmamak

Bu 3 kuralla verilemeyecek kilo yok bana göre :KK66:

buranin bana kattigi en büyük şey : “kaçamaklar diyetin bitmesine sebep degildir”..kaçamak yaptiginizda “batti balik yan gider” deyip diyeti birakmayin sakin..evet boyle yapinca kilo almiyorsunuz..ama bu kacamagin ceremesini Cuma günü tartiya cikip kilo vermediginizi gördügünüzde anliyorsunuz..işte buna kilo vermek durdu deniyor :) oysa durmasi felan degil yaptiginiz kacamagin ceremesi bu..

bu 5 ayi hiç abartmiyorum 2.5 ay olarakta bitirebilirdim..bu herkes icinde geçerli..ciddi bir hastaligi yoksa..

10.takimdaki arkadaslarima herzaman soyledigim şey şuydu : bir kacamak yapicaginiz zaman “Cuma günü tartiya ciktiginizda kilo veremediginizi görmek istemiyorsaniz kacamak yapmayin”..

Neysem gene cenem düştü ama birazcik daha sabir..cünkü teşekkür kismina geçiyorum :)

Öncelikle sevgili püsküüte cok teşekkür ediyorum..zayiflamamizda büyük motivesi olan bu yarismayi icat ettiği için,verdigi emekler,gösterdigi özen için,samimiyeti,içtenliği için..a.s. Şeniz

Gelelim 10.takima :)

Sevgili iyi kalpli tatli dilli seramik güzeli kaptanimiz jnazima; ayni zamanda gruba üye oldugumuz, düştügümde kalkmama yardim eden,dostlugunu her firsatta gösteren,azmiyle bana örnek olan sevgili siyah cadisina; bana “kuzu görünümlü hannibal” ismini takan gelincik cadi tuanama; tüm diyetleri deneyen gayecime; aramiza sonradan katilip hepimizi sollayan rekabetle dostlugu bukadar zevkli hale getiren süpürgeli minyatür kapgötür cadisina; aramizdan erken ayrilan begumcume; 2 aylik yoklugunu derinden hissettiren reçel cadisi neslihanima; aramiza gec katilip samimiyetiyle ortama cabuk isinan haticecime cok cok teşekkür ederim..sizi cok seviyorum hanimlar :) iyiki sizi tanimişim :) a.s. Şeniz

Ve tüm zayiflama yarismasi gelmiş geçmiş tüm üyelerine cok teşekkür ederim..umarim herkes kendini mutlu hissettigi,güzel hissettigi kiloya varir tez zamanda inşaAllah :KK66: a.s.

Yazimin uzunlugu için kusuruma bakmayin :KK66:
 

Sweetdimple

Amor Fati
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2013
13.303
15.835
neslihan : 27 haftada 12,8 kilo verdi.

Canlarim ya coktandir yoktum yoksa bu topigi inanin boslamazdim cok uzun zaman diyet yap mezun ol kolay sey degil vede en onemlisi bizim icin emek et puskutcum bu sozum sana o kadar cok emegin varki uzerimizde seni gercekten cok cok opuyorum geciktigim vede emegini daha yeni farkettigim icinde ayrica cok ozur diliyorum :1hug:
oncelikle puskutee bu yarismayi bize yaptigi ve herzaman arkamizda oldugu icin sonrada canim arkadaslarim diyet yoldaslarim 10.takimin tum degerli insanlarina cok tesekkur ederim
ben 10.takimin demir baslarindanin desem yeridir cok uzun zaman suresinde verdim bu kilolari ama suan kus gibiyim bende mutosumun oldugu gibi evlendikten sonra yurtdisina gelin geldim ve sikintidan tahmin ettiginiz gibi yedim ha yedim cok zor gunler gecirdim halada alismis degilim bu sure zarfinda 70 kiloyken 8 kilo aldim daha sonrada hamilelik emzirme tekrar hamilelik 85 kilo oldum cok istiyordum diyet yapmak ama herkez gibi bende pazartesi basla sali bitir olaylarini ard arda yasadim 10.takima yazildim vede orda cok guzel arkadasliklar kurdum samimi sicak onlar sayesinde emin olun motivasyon cok cok onemli bu yollari kattettim
(suan ne kadar 3 kilo aldiysamda caktirmayin izinden yeni geldim toparliyacam insallahkaydirigubbakcemile3)
birde pirinc lapasi bende cok ise yaradi gercekten ne zaman o diyeti yaptiysam ozaman kilo verdim surekli diyettede olunca kalici oldu yani bu konudada puskute cok tesekkur edrim onun diyeti ya bu super
bide tabi az yiyip kacamak yapmiyarak gayet kolay kilo veriliyo (ne kadar mutosum bana recelci guzeli desede siz aldirmayin saka yapiyolarr-tatlicadiarzu-)
insallah herkezz istedigi kilolarina kavusurr
neyse kizlar bende mutosa benzedim haa onun gibi cenem dustuu hepinizi cok cok opuyorum
10.takimin citirlari sizi cok seviyorumma.s.:nazar:
 

Sweetdimple

Amor Fati
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2013
13.303
15.835
melifa : 15 haftada 14 kilo verdi.

Püsküütcüm ellerine sağlık çok teşekkür ederim.Bu kadar çabuk beklemiyordum . Ben öncelikle bu yarışmayı düzenlediğin için sana, beni takıma kabul eden 3.takım lideri nam ablacıma ve arkadaşlarım 3.takımın güzel hatunlarına, hepinize destekleriniz için çok çok teşekkür ederim.
Benim zayıflama hikayem bu siteyi keşfetmemle başladı.Aslında daha önce başladı ama sabah başlayıp akşam biten diyetler şeklindeydi.İkinci güne kadar bile devam edemeyen diyetler.Gece uykudan uyanıp yemek yemeler.Ben burada diyet kelimesini de hiç kullanmak istemiyorum.Uyguladığım bir diyet listesi de olmadı.Sağlklı beslenmeyi hepimizin öğrenmesi lazım.Aslında biliyoruz da bir türlü hayata geçiremiyoruz.Ben bunları uyguamaya çalıştım.Burada ilk bıraktığım kötü alışkanlığım gece yemeleri oldu.Gece atıştımalarını kestim.Gece kalktıysamda su içerek kendimi frenlemeye çalıştım,ya da salatalık yoğurt gibi hafif şeyler yedim.Sabahları mutlaka kahvaltı yapıyorum.Peyniri çok tükettim ve yediğim yemek miktarından daha fazla salata yedim.Hiç öğün atlamadım.Uzun süreler aç kalmadım.Ekmeği de hiç kesmedim,sabah mutlaka 2 dilim,diğerlerinde de en az 1 dilim tükettim.Aralarda meyve yedim ama ölçülü.Kesinlikle nasıl olsa meyve deyip fazla yemedim.Genelde tek çeşit yemek yemeye çalıştım.Ama 1 gün içinde her çeşit besin grubundan yemeye çalıştım.Akşamları hafif olsun diye sebze yemekleri ya da çorba salata.yoğurt şeklinde yedim.Porsiyonları küçülttüm.Su çok içtim.Eskiden çok az su içerdim.Su çok önemliymiş kilo vermemde bunu gördüm.Bir de yağı hayatımdan tamamen çıkartmadım.Azalttım ama kesmedim çünkü vücudumuzun yağa da ihtiyacı var arkadaşlar.Tatlıyı çok seven biriyim,ama hamur tatlılarından ve hamur işlerinden uzak durdum.Kahvaltıda 1ya da 2 tatlı kaşığı kadar reçel yedim.Hiç yemesem sonra daha fazla yiyebilirdim o nedenle az az yedim sabahları.Tamamen hayatımdan çıkarttığım şeyler ise gazlı içecekler,başta kola,tüm hazır meyve suları (çok şeker içeriyorlar),kızartmalar şarküteri ürünleri,ön işlemden geçmiş hazır gıdalar. Meyveleri de yanında mutlaka yoğurt,süt,peynir üçlüsünden biriyle tükettim. .Akşam 6 da ya da en geç 7 de akşam yemeğini bitiriyordum.Arada kaçamak hiç olmadımı derseniz oldu tabiki ama onu da sonrasında telafi ettim. Önemli olan ölçüyü kaçırdıktan sonra da devam edebilmek.Battı balık yan gider deyip yemeye devam etmemek gerek.Yemeklerime dikkat ederken sporumu da ihmal etmedim.Her sabah 1 saat tempolu yürüyüş yaptım.İçinde birazcık koşu da vardı.En çok kilo verdiğim dönemde sabah akşam yürüdüm.Gün içinde çok düzenli olmasa da egzersiz de (mekik gibi) yaptım.İşte böyle arkadaşlar.Yarışmanın başında bu sayfaları okuyurken benim buraya yazmam çok uzak görünüyordu.küçük bir ihtimaldi.Arkadaşlar siz de hiç vazgeçmeyin.Azimli olun,kararlı olun.Eminim sizlerde birgün buraya yazacasınız,incecik olup mezun olacaksınızinşallah.Tekrar 3.takımdan tüm arkadaşlarıma,nam ablacıma ve püsküüt sana çok çok teşekkürler.
 

Sweetdimple

Amor Fati
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2013
13.303
15.835
merilcan : 12 haftada 7,6 kilo verdi.

püsküüt cüm teşekkür etmekte geç kaldığım için çok özür dilerim elimde olmayan sebeplerden biraz uzak kaldım..

kk ya tesadüf eseri üye oldum merak ettiğim bir konuyu araştırmak için, 3 günde bağımlısı oldum çıktım sonrasında takımımla tanıştım (2.takım )doğumdan sonra vermekte zorlandığım kilolarımı arkadaşlarımın çok büyük destek ve katkılarıyla büyük keyif alarak verdim sadece kilo vermedim çok samimi dostluklar kurduk sıkıntılarımı paylaştım birlikte çözüm bulduk şimdi istediğim kilodayım ama bir iki kilo alıp uzun vadede versem de tekrar 2. takıma katılsam mı acaba ? bu siteyi kuran emek veren herkese çok teşekkür ederim elleriniz dert görmesin birde rica etsem sigara bırakma yarışması düzenleseniz :nazar:a.s.a.s.a.s.a.s.
 

Sweetdimple

Amor Fati
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2013
13.303
15.835
Deniz_35 : 26 haftada 6 kilo verdi.

merhaba arkadaşlar,
sizlere kısaca kilo alma hikayemi anlatmak istiyorum.
liseye başladığım sene bronşit hastalığımdan dolayı kortizonlu ilaçlar kullanmamdan kaynaklanan bir şekilde kilo almaya başladım.yüzüm annemin deyimiyle ay gibiydi.yaşıtlarımın yanında ablaları gibi görünüyordum vücudumda derin ve kırmızı çatlaklar selülitler oluşmaya başlamıştı ve gün be gün benim yemek yeme isteğim katlanarak artıyordu.yazın yüzerek biraz dengeleniyordum fakat kış olunca yine şişmeye devam ediyordum.annem lise 2 de beni akupuntura götürdü,teşvik etmek için ilk 2 hafta kendisi de diyetimden uyguladı(kendisi şuan bile benden zayıftır aslında.) ve ben ilk hafta 2.5 kilogram verdim.3 ayda 9 kilo verdim.fakat bıraktıgımda hepsini geri aldım kilolarımın.aynı sene okullar kapanınca kendi çapımda diyet ve egzersiz yapmaya karar verdim.dr. muzaffer kuşhan'ın dergilerini inceledim oradaki kilo verme öyküleri ve kişilerin son hallerinin resimlerini görmem beni çok motive etti ve 1 sene de 83 kilodan 58 kiloya düştüm.benim için çok zor oldu,en samimi arkadaşlarım aşırı zayıf denebilecek kadar zayıf ve her gördügünü yiyen insanlardandı.onlar hamburger menüler yerken ben salatamı yedim.hergün mutlaka 2.5 litre su tükettim,şekersiz olmak kaydıyla yeşilçay ve biberiye çayımı içtim.ekmeğe düşkünlüğüm zaten yoktur fakat asıl bırakmaktan üzüldügüm tek şey makarnaydı.3 öğün yiyebilecek kadar çok severim çünkü makarnayı.58 kiloya düştükten sonra sporumu ihmal etmekten ve birden kendime gelen güvenden dolayı birden yine yiyeceklere saldırmaya başlamamla tekrar 62 kiloya çıktım,içimde kilo vermek için hiçbir istek yoktu,ta ki bir diyet takımına katılana kadar.takımımla verdiğim kilo toplamda 6 olsada,çok güzel arkadaşlıklar ve çok değerli hayat görüşleri öğrendim hepsinden.çok güzel bir motivasyon ve birbirimizi kilo alsakta versekte desteklediğimiz için onlara karşı kendimi çok sorumlu hissettim ve takımımdan hedefime ulaşarak mezun oldum.eskiden lisede 44-46 beden giyen ben şuan 34-36 beden giyiyorum esas beni mutlu edense bu,daha yaşım 21 ve ben o hantallıktan kurtularak istediğim vücüda kavuştum.yarışmadaki tüm arkadaşlarımın istedikleri vücuda ve hedefledikleri kiloya kavuşmalarını diliyor,başta sevgili püsküüt olmak üzere,canım takımım 9. takımdaki arkadaşlarıma ve diğer takımlardaki arkadaşlarıma teşekkürler ediyorum.:eek:
 

Sweetdimple

Amor Fati
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2013
13.303
15.835
selduş : 21 haftada 8 kilo verdi.

püsküüt canım ellerine emegine saglık ilk önce beni takımına kabul eden desteklerıni hiçbırzaman esırgemiyen en genç en sevecen kaptanımız nam ablama sosnsuz teşekkur ederim tabiki takım arkadaşlarıma motıvemın sbitigi anlarda ha gayret bırakma dıyen azımlı 3 takımın cıtır hatunlarınada gercekten cok şanslıyım böyle bır takımım oldugu için nıye bukadar üstüne basarak söylüyorum paylaşım destek bu yolda cok önemlı cok sukur ki bızım takımda hersey mevcuttu sadece iş bana kalmıştı
ben hayatım boyunca hiçbirzaman kılolu olmamıştım normaldım ama dogum felan derken bırazda dıkket etmemeye başlamıştım kılom 68 lere cıktı hiçbır kıyafetım olmuyordu artık 46 bedene kadar cıktım ve amacım eskı genç kızlık kıyafetlerım olacak tekrar dedım azım ettım gercekten dıyet yaptım yedıgımın yarısı yemıyordum ayrı olarakta spor arkadaşlar hayatımdan hıç çıkartmadım yatarken tv seyredırken ev işi yaparken hıç normal yapmadım hep hareket yaparak tek çıkarttıgım sey hayatımdan şeker oldu ekmegı tuzuda azalttım bol bol su içtım 2 lıternın aşagısına ınmedım zayıflamak ayrı vucudun incelmesı sıkı olması ayrı dıyet yaparak zayıfladım sporlada vucudum tekrar toparlandı suan 38 ve 40 beden gıyorum kendımı cok iyi hıssedıyorum gerçekten kendıme vucuduma guvenım geldı göbegım sarkacak kalçam cıkacak endışesı bıttı bu herşeye degıyor
zayıflamak istiyen arkadaş bu yarışmaya girin önce bende ınanarak girmemiştım ama sonuç ortada ben tek başıma bır kılo bıle verememıştim
tekarar nam ablama takım arkadaşlarıma cok teş ediyorum ve onları çok seviyorum
 

berilceee

3 kuruşluk adama 5 kuruşluk değer mi olur
Pro Üye
4 Ağustos 2011
27.006
41.411
 1. kelebekcearzum
23 haftada 26.8 kg
 1. 2 Haziran 2012 diyete başladım... 95.40Kg ile....
  9 Haziran 2012 ve ben 91.40Kg'yum.....
  Artık son nokta dediğim an... yıllardır biriktirdiğim tüm diyet listelerini çöpe atıp sağlıklı beslenmek adına ilk adımlarımı atmaya başladım. Bunun sonucunuda verdiğim kilolarla ve daha dinç bir bedenle ödüllendirildiğimi farkettim. daha öncede yaptığım ağır diyetler sonucu tansiyon hastası oldum.. Bununla birlikte son dönemde aldığım kilolar ve dikkatsiz beslenme bana beraberinde kalbimi çok zorladığım gerçeğini gösterdi...
  Tabi bu azmin ardında erkek arkadaşımın büyük desteği var. Destek derken yanlış anlamayın hanımlar konuya şöyle açıklık getireyim... bir hafta önce kadar 100 kilodan fazla olan 1.70 boyundaki sevgilimin tuhaf bakışlarını yakaladım uzun zamandır farkında olduğum bir gerçeği yüzüme vurur gibiydi... hani hissedersiniz ya hissettim ben işte eskisi gibi beğenerek değil candan değil sanki tiksinir bir bakıştı. öyle kırıldım ki ona söylemedim ama zaten görüntümden memnun olmayan ve bunu zaman zaman dile getiren adam artık benden uzaklaşıp daha narin daha ince hatunlara göz süzüp beğenilerini benimle paylaşmaya başlayınca ne oluyoruz yahu dedim. gerçi adam bir konuda haklı adam beni tanıdığında daha ince bir bayan ken şimdi aldım başımı gittim. tabi ona kızgınlığım asla bitmeyecek... artık sağlıklı ve düzgün bir bedene sahip olmak için azimle savaş veriyorum... Yürüyorum... Bol su tüketiyorum (ben bir bardağı zor içerdim).....işlenmemiş taze sebze ve meyveleri tüketiyorum.... Şİmdilik macera yeni başlıyor benim için bu sitedeki arkadaşlar; sizin yazılarınızı hikayelerinizi günlerdir okuyorum başarma azmimi kamçılayan sizsiniz..
  Hepinize çok teşekkür ederim... Bakalım bundan sonra neler olacak....


  Sevgili arkadaşlar,

  Aylar önce yazdıklarımı okuyun istedim benim için 95,4 ile başladığım macera bu hikayeye dayanıyor. Canım kaptanım Akrep beni kanatlarının altına alıverdiği günden bu güne kadar desteğini hiç üzerimden çekmedi zor zamanlarımda pes etmeyi düşündüğümde üzüntümde kederimde sevincimde hep yanımdaydı buradan, telefondan ya da başka bir şekilde hep yanımdaydı öncelikle ona teşekkür ederim. biz 2. takım kaptanımız akrep33 ve arkadaşlarım genic / bahiresemanur /rukgus / krakker / karabiber01 / neslihan / cceylin /banusultan ve tabi Aybikim birbirimizi hep destekledik. iyi günde kötü günde herşeyimizi paylaştık bizim dostluktan ileri bir durumumuz var biz bir aileyiz.
  Ben doğru beslenmeyi hepsinin sayesinde öğrendim. Bu mezuniyet bizim için ayrılık değil aksine bir gurur kaynağı olacak çünkü bunu biz başardık. tek başıma becerebilseydim zaten burada olmazdım. Bu site hayatımı değiştirdi Püsküüt beni ben yapan nedenleri hatırlattınız. bu konuda hepinize ayrı ayrı deşekkür ederim.

  Ben hasta bir insanım kalp krizi geçirdim risk hala devam ediyor, böbrek yetmezliği çekiyorum, tansiyon, kolestrol, ritim bozukluklarım var, ak ciğerim sorunlu, kan değerlerim düşük ve anemi hastasıyım, bunun dışında kandaki pığtılaşma oranım, postasyum ürem ve ak yuvar sayılarım diğer insanlara göre oldukça yüksek, sol göğsümde 3 kitle mevcut, proteğin kaçağı nedeniyle çocuk yapmam imkansızın eşiğinde, miyom var, yılda üç kez regli olabiliyorum... hasta anne ve babaya sahibim 17 yaşımdan beri bir eve hem anne hem baba olmaya çalışıyorum 2 kardeş yetiştirdim okuttum bir avukat ve bir mühendis 2 gurur kaynağım var... birini evlendirdim diğerini nişanladım ve artık sıra bende deyip açıktan üniversitemi bitirdim mastır için hazırlanıyor ve mali müşavir olmak için uğraş veriyorum...
  bunları neden anlattım arkadaşlar ben başarabildiysem herkes başarabilir ben bu tempoda düzenli beslenip sağlıklı olanı seçebildiysem herkes seçebilir. bahaneler değil kararlar doğru, uzun ve sağlıklı yaşama adımlar atmamızı sağlar. Ben takım arkadaşlarımla öğrendiğim herşeyi hayatıma kanalize ettim. yemek kilo aldırmıyor ne yediğiniz ne vakit yediğiniz ve ne kadar yediğiniz sizin hem yaşam kalitenizi hem sağlık kalitenizi belirliyor.

  Her şey için tekrar tekrar teşekkür ediyorum önce kaptanım sonra arkadaşlarım ve site yetkilileri ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN...
 
Son düzenleme: