Dalgalı,kabarık,şekilsiz saçlar

mor_salli

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
17
Kızlar merhaba,

Çocukluğumdan beri saçlarımı sevmiyorum. Kabarık kendi halinde dalgalı şekilsiz bir saç.

Islak saça köpükle şekil versem tuhaf oluyor. (sevmesemde mecbur öyle yapıyorum.)

İnternette bir sürü zeytin yağ bakımları uyguluyorum hep kabarıklığı azaltırım diye.

Etrafımdaki düz saçları görünce çok özeniyorum.

Örüp söksem yine kabarıyor. Kıvırcık desen kıvırcık değil, dalgalı desen bi taraf düz bi taraf dalgalı garip kabarık bir saç.

Düzleştirirsem yıpranmasından korkuyorum.

Siz neler yapıyorsunuz saçlarınıza? Haftada kaç kere düzleştiriyorsunuz, ne tür bakımlar yapıyorsunuz paylaşır mısınız?

Şimdiden teşekkürer.

bgkmn

Bir mucize olsun. 👶🏻
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.940
Benimde dalgalı ve kabarık
Duştan sonra elidor belirgin bukleler bakım kremi var onu uyguluyorum hem sekil veriyor hem kabarmıyor

Less-is-More

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5.223
Sacin kabarikligini almak icin kuaforde bazi islemler uygulaniyor diye biliyorum. Arastirip iyi bir kuaforde yaptirabilirsiniz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-08-2019

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 41 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 31-33 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2000-2200 gr. aralığında. Bebeğinizin hızlı büyümesi vücut oranlarını değiştirdi. Örneğin, bebeğinizin karaciğeri 9. haftada bebeğinizin toplam ağırlığının %10 kadar iken şimdi toplam ağırlığının sadece %5 kadardır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Aleksandrit

Sil baştan başlamak gerek bazen...
ÜZGÜN
Pro Üye
Emoji Skoru
16.278
Bende biraz bu durumdan şikayetçiyim.
Brezilya fönü yaptırmayı düşünüyorum. Yaptıran varsa , deneyimini yazabilir mi?
Konuyu takipteyim.

nscckts

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Pro Üye
Anneler Kulübü
Emoji Skoru
42.938
benım cok dalgalı saclarım var
yıkanırken son durulama suyum bıraz elma veya beyaz sırke katılmıs soguga yakın suyla durulama
o tum elektrıklenmeyı tıftıklenmeyı alır yumusacak parlak yapar tum sac kremlerıne bin basar 1 lıtre suya yarım cay bardagı sırke olsa yeter kokmuyor bu arada :) yalnız gozunuz yanar oyuzden basınızı one egıp yıkayabılırsınız veya gozunuzu kapatıp yıkayın goze kacmasın yakıyor

dustan cıkınca hındıstan cevızı yagı ıle hafıf nemlendırdıgım sacımı duzlestırıcı ozellıgı olan tarak ıle tarar kendı halınde kurumaya bırakırım bunun ıcın basımıza gecırılen havlu sac bonelerı var bunu kullanırım
saten yastık nevresımı kullanın buda cok yardımcı oluyor

mor_salli

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
17
benım cok dalgalı saclarım var
yıkanırken son durulama suyum bıraz elma veya beyaz sırke katılmıs soguga yakın suyla durulama
o tum elektrıklenmeyı tıftıklenmeyı alır yumusacak parlak yapar tum sac kremlerıne bin basar 1 lıtre suya yarım cay bardagı sırke olsa yeter kokmuyor bu arada :) yalnız gozunuz yanar oyuzden basınızı one egıp yıkayabılırsınız veya gozunuzu kapatıp yıkayın goze kacmasın yakıyor

dustan cıkınca hındıstan cevızı yagı ıle hafıf nemlendırdıgım sacımı duzlestırıcı ozellıgı olan tarak ıle tarar kendı halınde kurumaya bırakırım bunun ıcın basımıza gecırılen havlu sac bonelerı var bunu kullanırım
saten yastık nevresımı kullanın buda cok yardımcı oluyor
Teşekkürler.
Düzleştirici özelliği olan tarak nasıl bir şey ve hindistan cevizi yağı saçımı yıkamadan önce sürüp bekletiyordum siz duştan sonra sürüyorsunuz yağlı kalmıyor mu

Yukarı Alt