Damdan Düşenden Sağlıklı Zayıflatan Diyet...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

canavar

Yılmak yok. Yola devam...
Pro Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
3.287
Emoji Skoru
148
Arkadaşlar "Damdan düşenden sağlıklı zayıflatan diyet" adında bir kitap aldım. Bu kitabı iyice okuyup hazmettikten sonra size özetleyeceğim. Biraz göz gezdirdim. İşe yarayacağını umuyorum. Tabii bu bir paylaşım, lütfen sağlıklıysanız ve denemek isterseniz yapın. Sonra bana uyarmadın demeyin. Kitaptan bir alıntı ;


işte bu sıkıntılı tablodan Ökkeş, ilaç ve tedaviyle değil de diyet yaparak kurtuldu. Kilosu 72 kg'a kadar düştü ve yıllardır 75 kg civarında geliyor. Tekrar o eski haline gelmişti. Canlı, neşeli, enerjik ve delikanlı gibiydi. Anksiyetesi (yersiz endişesi) ve paniklerinden eser kalmamıştı, sağlık doluydu.

Kendisinden tecrübelerini yazmasını istedim. Damdan düşmüş biri olarak damdan düşenlere yardımcı olabilirdi.

Ökkeş Geçer yazıda anlattığı gibi tip uzmanı değil. Ancak beslenme, diyet, zayıflama konularında o kadar bilgi sahibi ve inceliklere hakim ki, doktor olarak şaşırdım. Tereddüt ettiğiniz hallerde doktorunuza, konunun uzmanlarına başvurmanızı tavsiye ediyoruz."
Yakında burda görüşeceğiz....:1yes2:

Şimdiye kadar yazılanlar ve bundan sonra yazılacak olanlar Ökkeş Geçer'in "damdan düşenden sağlıklı zayıflatan diyet" kitabından alıntıdır. Ben bu kitab vasıtasıyla yaptığım uygulamayı sizlerle paylaşmak için bu topiği açmış bulunmaktayım.

Kitabı bir göz gezdirdim. ve uygulamaya Allah nasip ederse cumartesi yani 06/01/2007 başlayacağım.Bunun sebebide ilk 2-3 gün halsizlik olacakmış.
İlk olarak vücuttaki fazla suyu ve gereksizleri atmak için detoks tarzı bişiy yapacağız. Bunun içinde 14 günlüğüne karbonhidratları keseceğiz. Yazarın dediğine göre daha önceden birikmiş yağları yakmış oluyoruz.
Yenilecek şeyler:
Köfte
Şiş
Kıyma
Sucuk
Salam
Sosis v.s.
Tavuk
Hindi
Kaz
Ördek v.s.
Yumurta çeşitleri (tereyağı ile unsuz, domatessiz ve soğansız)
Balık (unsuz kızartılabilir ve yağlı balıklar olmalı örnek uskumru,lüfer...)
Bunlar yağda,fırında, ızgarada pişirilebilirmiş. Ancak patates ve soğan konulmadan.
Zeytin yağı tercih edilmelidir.
Yeşil salata (günde 2 tabak zeytinyağlı, sirkeli ama limonsuz ve soğansız)Bunlar yemeklerden önce yenecektir.
Karabiber,kimyon,pulbiber ve şekersiz tüm baharatlar kullanılabilir.
Siyah zeytin
Tam yağlı eritme peyniri veya diğer peynir türleri az olarak yenebilir.
Şekersiz bitki çayları,su,tabi aromasız maden suyu ( Yemekten en az 1 saat sonra içilmelidir.)
Yenilmeyecek şeyler:
Yukarıdakilerin dışında hiçbir şey bu kısıtlı sürede yenilip içilmeyecektir. (Kahve, çay, meyvede bunlara dahildir.)
Bu şekilde geçireceğimiz 14 günün sonunda vücudumuzda sarkma olmayacak kaslardan değil stok yağlardan kilo vereceğiz.
Spor:
Hiçbirşey yapamayanlar için günlük 40 dakika tempolu yürüyüş.

06/01/2007 de görüşmek üzere..


14 gün boyunca bu denilenleri yapınca kilonuzun % 5 ila % 10 vermeniz gerekiyor. Buda 70 kilo için 3,5 ila 7 kilo demek.
eğer bunu başarırsanız metabolizmanız yeterince hızlı çalışıyor demektir. o açıdan hemen mineral takviyesi için 15 gr ceviz ve 20 gr fındık yenmeye başlanmalıdır. bunun dışında tüm öğünlere sebze eklenebilir. sebzelerdende kereviz, kuşkonmaz, mantar,kabak,patlıcan,ıspanak,taze fasulye,bamya,karnabar en az şeker olan sebzelerdir. soğanda sembolik olarak istenirse konulabilir. bunların içine kesinlikle havuç,bezelye,patates konmamalıdır.
bu şekilde daha önceki öğünlerinize bunları ekleyerek ve ya bir öğün eksiltip onun yerine sebzeyi koyayarak 14 gün daha devam edilir.
Bu şekilde 1 ay bitiyor. son 14 günde fazla kilo kaybı beklemeyin.bu süreç 10 gün daha sürecek ve diyete sadık kalındığı sürece ibre aşağıya düşecektir.


Bilgi vermeye devam....
Bilindiği üzere vücudumuzun başlıca enerji kaynağı glikozdur. Bu glikozu ise metobolizmamız iki şekilde sağlıyor:
Karbonhidratlar
Yağlar

Karbonhidratlar aralarında farklılık gösteriyor. Kiminin şekeri yüksek, kimininki düşüktür ama genel olarak metobolizmaya doğrudan şeker girdisi yaparlar.
Yağlar ise farklıdır. Yağ yediğimizde vucüt bunu önce glizkoza pankreas aracılığı ile çevirip sonra yakar. İşte ne olursa bu arada olur. Hem karbonitrat hem yağ yediğimizde birisi hazır şeker, diğeri ise işlenecek ve sonra yakılacaktır.
Biz karbonhidratları kesince; metobolizmamız üzerinde ağırlıkları atacak ve unuttuğumuz yağların enerjiye dönüşerek yakılmasını sağlayacaktır.
Metobolizmamız şekeri ve karbonhidratı bulamadığında çaresiz birikmiş yağları pankreas marifeti ile işleyip enerji olarak yakılmasını sağlayacaktır. bu oluncada vücudumuzda bir sarkma olmayacaktır.
devamı sonra...

Not: kitaptan tek tek pc ye aktarıyorum

İlk 14 Günde Yenilebilinecek Şeyler
Köfte
Şiş
Kıyma
Sucuk
Salam
Sosis
Tavuk
Yumurta
Balık
Marul
Roka
Maydanoz
Siyah Zeytin
Peynir
Soda
Su
Ihlamur
Ada Çayı
Kuşburnu
Sirke
İkinci 14 Günde Yenilebilecek Şeyler
Köfte
Şiş
Kıyma
Sucuk
Salam
Sosis
Tavuk
Yumurta
Balık
Marul
Roka
Maydanoz
Siyah Zeytin
Peynir
Soda
Su
Ihlamur
Ada Çayı
Kuşburnu
Sirke
15 gr ceviz
20 gr fındık
Kereviz
Kuşkonmaz
Mantar
Kabak
Patlıcan
Taze Fasülye
Bamya
Karnabahar

Bu kısma gelinince en az 6 kilo vermiş olanız lazım. Bundan sonra hızlı kilo kaybı olmaz. Metobalizma direnişe geçer bu 10 gün falan sürer.

İkinci Ayda Yenilenebilecek Şeyler
Köfte
Şiş
Kıyma
Sucuk
Salam
Sosis
Tavuk
Yumurta
Balık
Marul
Roka
Maydanoz
Siyah Zeytin
Peynir
Soda
Su
Ihlamur
Ada Çayı
Kuşburnu
Sirke
15 gr ceviz
20 gr fındık
Kereviz
Kuşkonmaz
Mantar
Kabak
Patlıcan
Taze Fasülye
Bamya
Karnabahar
Soğan
Limon

Bu şekilde istenlen kiloya gelene kadar son ayki listeye devam edilecek. bu şekilde ayda ortalama 3 Kg verilebilinilir.​

Fazla Protein Zararlı Değil mi?
Değil. Çünkü vucüt kullandığı kadarını alır, fazlasını ise karaciğer ve böbrek arasında işlem yaparak idrarla atar. Tek yapılacak şey normal, yeteri kadar suyumuzu içmektir.( Karaciğer ve böbrek yetmezliği olanlar için yapılmamsı gereken bir diyet)

Çok Et ve Yağ Kolesterolü Yükseltir mi?
Hayır. Vücut sadece et, yağ ve bunlara bağlı kolestrol alıyor. Ama bunları tamamen yakıyor. Enerji olarak tüketilince vucutta birikmiyor. Ama siz karbonhidrat ve şeker yiyince vücut bunları enerji olarak kullanıp, etten alınanı depo ediyor ve buda kolestrolün çıkmasını sağlıyor. ( hipertasniyonunuz varsa 1 aylı sürede doktorunuzun tavsiye edeceği kolestrol ilacıyla diyete devam edebilirsiniz)


herşey güzelde sucuk salam ve sosisle nasıl bir diyet olacak merak ettim bende kiloluyum ve yıllardır zayıflamaya uğraşıyorum bizi bilgilendir canım benimde ihtiyacım var zayıflmaya
Şimcik
bu yazılanlar sadece 14 gün için geçerli olan bir şey. ama 14 gün sonra diyet bitmiş olmuyor. Bu 14 günde vücudumuzdaki yağları yakabilmemiz için protein yüklemesi yapmamız gerekiyor. O yüzdende sıfır karbonhidrat ve sıfır şekerle ilk ondört günü geçirmemiz gerekiyor.
Daha sonraki zamanlarda diyete meyve, karbonhidrat ve şekerde girecek . Ama şuan vücudumuza yağ yakmayı öğretmemiz gerektiği için bunlar yeniyor. İllaki onları yemek şart değil. 14 günlük süreyi diğer yazılan gıdalarla da geçirebilirsin. Zaten bir müddet sonra mide artık en ufak bir fazla yiyeceği kabul etmiyor ve seni hemen tıkıyor. Sende bir dahaki öğünde aklın başına geldiği için daha azyiyorsun.
Umarım aydınlatmışımdır.

sağol aydınlandım ama bunlardan ne miktarda yicez bu konudada aydınlanmak istiyorum:))))
yemeklerden önce yenen salata seni tıkayacağından yemek fazla yiyebileceğini sanmıyorum. Her zaman ki yemek tabağın kadar yiyebilirsin. Olurda acıkırsan yani cidden miden kazınırsa yani beynin değil miden acıkırsa gene ye. Bunun bir sınırı yok. Çünkü yediklerin yağ yapıcı şeyler değil.

Barbara Bort Crema Modellante Corpo Anticellulite İzmirdeki fiyatı şuanda tüm Halay parfümerilerde 39,90 Ytl iki haftalığına kampanya yapmışlar son bir hafta ona göre ürünü sürünce kızarıklık ve yanma oluyor yanma 2. sürüşten sonra anlaşılmıyor ama her sürüşte yaşanan kızarıklıklar bittimi artık yağlarınız azalmış yada yok olmuş demektir. istediğiniz her bölgeye sürülüyor. gebeler göbeklerine emzirenler göğüslerine sürmesin. hemen hemen her parfümeride olması lazım. etkisini en az iki sürüşte gösteriyor. bende pazartesiden bu yana mide kısmımda 2 cm göbek bölgemde 3 cm civarında incelme oldu. bacaklarımda 1 cm inceldi çünkü ona 2 klere sürdüm. diğer bölgeler daha önemli çünkü :) arayıpta bulamayan olur ise ürün+kargo gönderebilirim. bu fiyat 10 marta kadar ona göre !!!!!!!!
__________________

iremcim şimdi ben kilolu bir bayan olarak araştırmalarım sonucunda şuna karar verdim.
diyettisyenler normal bir insanın yemesi gereken öğünleri ve dengeli beslenme için bize gerenleri veriyorlar. buda biz tombikleri zayıflatıyor. onlar doğru olanı yapıyor..
bir diğer öğrendiğim şeyde iradesiz ve aç gözlü oluşumuz. biz acıkmıyoruz. acıktığımızı sanıyoruz. bu durumda kilo aldırmayan tek şey bize yağ olarak geri dönmeyen şeyleri yemek oluyor. protein kilo aldırmaz. karbonhidrat kilo aldırır. protein kasları destekler ve böylece eriyen yer kaslar değil yağlar olur. bu benim yaptığım bir diyet herkez yapamayabilir. benim sağlık sorunum yok ve benim kilo vermemi sağlayan tek şey bu diyet olduu. bende paylaştım zaten belli bir kiloya ulaştıktan sonra senin yaptığın diyeti hemen hemen bir ömür boyu yapıyorsun bunda. bu diyet sadece fazlalıklardan kutulmayı çabuklaştırıyor..
 
Son düzenleyen: Moderatör:

canavar

Yılmak yok. Yola devam...
Pro Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
3.287
Emoji Skoru
148
kızlar tahmin ettiğimden daha fazla incelmişim. Kartı getimeyi unuttuğum için şuan değerleri yazamıyom. Ama yarın söz scan edip koyacağım. Bu arada en çok bacak bölgesinden zayıflamışım. Yeni program verildi. Bu programda mide bölgesi için daha çok hareket var.
Yeni bir aya girdiğim için diyetime sıfırdan başladım. Bünyem bu diyetin zorluğuna alıştı için artık kasmadan diyeti tam anlamaıya yapabilirm sanırsam diye bundan sonra kaçamak yok. Ama genede süt tozu koymadan kahvemi içiyom. Bide içine tatlandırıcı atmasam tam süper olcak. Gerindikçe midem acıy kızlar ters mekik ne kötü bişiy mi be:çok üzgünüm:
Ayrıca kızlar ben salona gidiyorum ama emin olun evdede bu hareketleri yapabilirsiniz. Aletle yapmak zorunda olduğunuz bir kaç hareket dışında diğerleri ev ortamında yapılabilecek şeyler.
*Mesela bisiklet 10 dak yürüyüş 10 dak. bir garip alet 10 dak yapıyorum ama siz bunu evde 20 dakika koridorda gidip gelerek yapabilirsiniz. 10 dakikada apartmanın merdivenlerini çıkarsınız.
*Sonra yanlara esneme hareketini yapabilirsiniz evde. Elkinize 1 lt şişe alarak.
*Bel çevirme hareketini yapabilirsiniz.
*Düz ve ters mekik gene evde yapılabileceklerden.
*Bacaklarınızı arkaya kaldırıp indirme hareketini yapabilrisiniz bunun için şişeleri ayaklarınıza bağlayabilirsiniz yada boş geçebilirsiniz.
*Onun dışında gene oturarak ayak bileklerinize ağırlık koyarak yapabileceğiniz hareket var.
Bunlar evdede rahatlıkla yapabileceğiniz hareketler...
Eğer sterseniz ben bunların nasıl olduğunu çöp adam çizimleriyle anlatmaya çalışabilirim.:dance:
 

canavar

Yılmak yok. Yola devam...
Pro Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
3.287
Emoji Skoru
148
bişey sormak istiyorum. domates salatalık yemek serbest mi bu diyette?
ilk 30 günde kesinlikle yasak. Daha sonraki dönemlerde serbest. Yanlız eğer bir aylı dönemde istediğin kiloya ulaşamadıysan gene yasak. Ben diyete başladığım günden beri hiç yemedim. Hala daha vermem gereken 10 kilom var çünkü. Şuan 66.1 kg yum. Ve yeni daralttığım pantalonum bool geliyor:sm_cool:olabildiğince aynı tarz poz verip. aynı boyutlara getirmeye çalıştım.


hemen başlıyorum ters mekiğe,başka hangi hareketleri verdi hocan? ben aklımı kaybetmeden bu göbeğin erimesi lazım :1rolleyes:
buyur canım yapman gerekenler bunlar
http://www.kadinlarkulubu.com/gunde-sadece-6-dak-ile-harika-bir-vucunuz-olabilir-video-t141895/index.html?t=141895
süprizzzzz

Bugün itibariyle kendime yaptığm liste ile maratona tekrardan başlıyorum kızlar takip etmek isteyenler olur ise beklerim.
Çayın tarifide bu linkte Angelica Çayıİkinci 14 günlük örnek liste 
Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı Alt