Dar Alanları Geniş Gösterme Yolları

Kazen

Babalar ve Oğulları
Yönetici
Administrator
Doğa Severler Kulübü
12 Temmuz 2006
16.149
41.315

* Evin uygun bölümlerinde sürgülü gömme dolaplar ile eşya saklama alanları oluşturacak olursanız giysiler gibi pek çok eşyanın saklanması sağlanmış olacak. Bu sayede dar alanları geniş göstermek mümkün hale gelecektir.

* Desenleri çok seviyor olsanız bile küçük ev dekorasyonu uygulanırken çok fazla desen bulundurmamak mekanı daha geniş gösterecektir. Bu nedenle duvar kağıtları ve döşemelik kumaşlar için tercih edilen desenlerin minimum düzeyde kullanılmasına özen göstermelisiniz.

* Mekanınızda seçeceğiniz aksesuar, tablo ve çerçevelerin küçük modellerden seçilmesi çok önemlidir, büyük ve hacimli eşya ve dekorasyon ürünleri küçük evleri boğucu bir hale getirecektir. Bu nedenle dar alanları büyük göstermek için minimalist, sade ve küçük aksesuar ile objeler tercih edilmelidir.

* Dar odaları geniş göstermek için uygulanabilecek bir diğer detay ise duvarların renkleridir, genellikle birbiri ile zıt olan renkler ile koyu renklerin odaları normalden çok daha dar gösterdiğini görüyoruz. Bu nedenle hem açık renklerde boyalar tercih edilmeli hem de odalar arasında renk farklılıkların yumuşak geçişlerle oluşturulması sağlanmalıdır. Bu sayede dar alanlar daha geniş görünecek.

* Küçük mekanlar için en pratik formüllerden bir tanesi depolama alanlarının çok iyi tasarlanmasıdır. Kullanışlı depolama alanları ile evinizde bulunan fazla eşyaları kolaylıkla saklayabilir evinizde geniş alanlar yaratabilirsiniz.

* Buna ek olarak dar alan dekorasyonu için kullanılabilecek en yaratıcı fikirlerden bir tanesi aylanardır. Ancak küçük mekanlarda ayna kullanımını tüm duvarı ayna kaplayarak uygulayacak olursanız göz yanılmasına neden olarak kazalara sebebiyet verebilirsiniz, küçük alanları geniş göstermek için kullanılan aynaların tüm duvarı kaplamaması ancak yünede büyük olması gerekmektedir, bu sayede aynalar mekanlara hacim kazandıran dekorasyon objeleridir.
 
Yukarı Alt