1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Çorbalar Oylama Başladı !
  Notu Gizle
 3. Merhabalar Ziyaretçi, Pınar ürün inceleme ankete katılım için tıklayınız.
  Notu Gizle

Değişik Bir Kahve Falı

Konusu 'Burçlar, Tarot ve Astroloji' forumundadır ve Ev -Hanxixmxix tarafından 18 Kasım 2008 başlatılmıştır.

  18 Kasım 2008
  Konu Sahibi : Ev -Hanxixmxix
 1. Ev -Hanxixmxix

  Ev -Hanxixmxix sevgiler Üye

  Katılım:
  27 Mart 2008
  Mesajlar:
  2.647
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  106
  Fincan falı denince akla kahve falı gelebilir; fakat Çorum ve çevresinde bu fal, tamamen ayrı bir özellik taşımaktadır. Kahve falı ile fincan falı arasındaki en önemli fark, birincide kahve içildikten sonra fincanı ters olarak tabağa koyup bir süre sonra falcının, kahvenin tortusunun fincanda almış olduğu şekilleri yorumlayarak anlatmasıdır. Çorum usulü fal ise şöyle olur.

  Fincan falına, fal açanların cins ve yaşına göre ayrı yerlerde bakılır. Mesela kızlar fala bakarken en küçük erkek çocukları bile yanlarına yanaştırmazlar. Delikanlılar ise kendi eşlerinin yanında bile fincan falı açmazlar.

  Fala bakmak için önce bir fincan alınır, tamamen su konur. İki dikiş iğnesi alınır, bunlann boyları farklıdır. Kısa olanı kız sevgiliyi, uzunu erkek sevgiliyi temsil eder. İğnelerin suda batmamalan için uç-lanna birer pamuk parçası geçilir.

  Sonra iğneler fincanın karşılıklı iki kenanndan suya bırakılır. O zaman iğneler su içinde ucu aşağıda olmak üzere kalır..

  Falın çabucak belirlenmesi için maniler söylenir. Fincanın içindeki su, hafifçe titremeye ve kız ve erkek sevgilileri sembolize eden iğneler hareket etmektedir. İğnelerin hareketleri dikkatle takip edilir.

  Fal açan önceden sevgilisine niyet eder veya niyet tutar. Burada türlü hareketler şöyle sıralanır:

  Küçük iğne (kız) önde gider, büyüğü onu takip ederse bu duruma göre kızın erkekten kaçtığına yorumlanır. Eğer ikisi birbirlerine yaklaşırlarsa kız ve erkeğin birbirlerine hasret çektiği zannedilir. Küçük iğne yerinde sabit durursa kızın kararsız olduğu, büyük iğne sabit durursa erkeğin kararsız olduğu anlaşılır.

  Kazara iki iğneden birinin pamuğu fazla su alır ve iğne fincanın dibine inerse ayrılık var.başka biriyle evleneceği yahut kaçacağına yorumlanır.
  iğneler yüze yüze birbirlerine yaklaştıkça çeşitli aşk manileri söylenir.

  Fincandaki iğneler birbirine yaklaşırlar ve birle-şirlerse ilerde kız ile erkeğin birbirine kavuşacakları yani evleneceklerine yorumlanır
   
 2. 28 Mart 2014
  Konu Sahibi : Ev -Hanxixmxix
 3. missterazi

  missterazi Aktif Üye Üye

  Katılım:
  18 Şubat 2013
  Mesajlar:
  54
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  26
  ay çok değişikmiş canım kültürlendim bir an :KK70: bunu mutlaka denicem bir ara aynı kiibrit falına benziyor :KK70: :KK52: