Demir ilacı

Viola

Yiğitim bitanem..
Pro Üye
Emoji Skoru
3
4.aydan itibaren sağlık bakanlığı tarafından bebeklere demir ilacı verilmesi öneriliyormuş.Bende internetten okumuştum,dün doktoruma sordum.. Ferro sanolun damlasını verdi.oğlumun kilosu başına bir damla olmak üzere günde 8 damla vericem.tadı biraz kötüymüş ama ne yapalım..
ne kadar vermeye devam edicem dediğimde doktorum ;1 yaşına kadar ama bu genel bir tanımlama sen 6.aydan sonra bebeğine kıyma,yumurta vermeye başlayınca gerek bile kalmaz dedi.bazı arkadaşlardan da kabızlık yapıyormuş diye duydum..pazartesi başlıycam...

__zeynep__

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
canım zaten 15. günden itibaren devit3 vermedin mi o yeterli geliyor... onuda bir yaşına kadar kullanmak lazımmış...

Viola

Yiğitim bitanem..
Pro Üye
Emoji Skoru
3
d vitaminini 1 haftalıktan itibaren hergün 3 damla zaten veriyorum canım.benim dediğim demir damlası...4 aylıktan itibaren verilmeye başlanıyor...

elma xsxekeri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
bizimde 4. ayımız yeni bitti yeni başladık ferro sanol kullanmaya ben 6 damla veriyorum ama şimdi kafama takıldı kilosu arttıkça damlada artıcakmı acaba kiloya göre kullanılıyomuş ya o bakımdan sordum

Viola

Yiğitim bitanem..
Pro Üye
Emoji Skoru
3
doktorumuz kilo başına 1 damladan 8 damla dökersin dedi.biz şu anda 7800 gramız..bence artıyordur ama doktoruna sor istersen.ya da sağlık ocağına götürdüğünde orada sor:)

Yukarı Alt