devam sütüyle mama hazırlamak

elanurum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
kızlar devam sütüyle nişasta mamasını nasıl yapıyosunuz
iyigeceler mamalarında zaten devam sütüde oldugu için katılmıyor ama birde ben evde nişastadan yapmk istiyorum kararsız kaldıgım konu şu: normlde devam sütü kaynamış suya katılıp çalkalanıyor biberonda hazır oluyor.nişastayı normalde bu şekilde hazırlayamam soguk suya koyup kanayıncaya kadar ateşte karıştıracagım devam sütünü ne zaman koyacagım ,ufff kafam karıştı ,mama yapan annelr bi akıl verin:)

gulce2008

zeynep
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
ben nısastayla hıc yapmadım ama pırınc ununa 1 su bard su 3 kasık pırınc unu karıstırıp pısırıyorum ocaktam alıp devam mamasını eklıyorum.

elanurum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
devam mamasını piştikten sonramı ekliyosun ? pütürlük olmuyormu

burcu_ege

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
nısasta hıc yapmadım ben 1su bardagı su ya 1yemek kasıgı pırınc unuyla muhallebı yapıyorum ocaktan alınca 3olcek aptamıl devam maması eklıyorum

pamuk26

Yabangülü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
Benim bebeklerim 5,5 aylık bende yapsam olurmuki...hiç yapmadım..doktorumuz söylemedi..gece yatarken mi vermem gerekiyor..tok mu tutması için..offf...kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

talu

bal böceği :)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
ıyıce cırparsan pütürlu kalmıyor canım ,ben 1,5 cay bardagına 1 tatlı kasıgı dolusu pirinç unu koyuyorum,pişince ocaktan alıp 3 olcek aptamil devam maması eklıyıp ıyıce cırpıyorum
yalnız besleyıcı degerı pek olmadıgı ıcın beslenme uzmanımız tavsıye etmıyor ,cok nadır yapıyorum o yuzden

elanurum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
teşekkürler kızlar cevaplarınız için
pamukcum evet gece yatarken veriyorumbu mamayı ama senin sütün yeterliyse hiç başlama mamaya devam et emzirmeye..

sule-46

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5
Arkadaşlar,pirinç unundan söz ediyorsunuz ya,hangi marka kullanıyrsunuz?
MilupaSütlüPirinçi kullanıyorduk,bir arkadaşım,biz Ülker kullanıyorduk dedi,Gogly yazıyor filan,bir deneyeyim dedim,pişirmesi ayrı dert,soğutması ayrı.Ve basmışlar vanilyayı için-muzlu almıştım- . ne kızım beğendi ne ben.

eylulum

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
7
Arkadaşlar,pirinç unundan söz ediyorsunuz ya,hangi marka kullanıyrsunuz?
MilupaSütlüPirinçi kullanıyorduk,bir arkadaşım,biz Ülker kullanıyorduk dedi,Gogly yazıyor filan,bir deneyeyim dedim,pişirmesi ayrı dert,soğutması ayrı.Ve basmışlar vanilyayı için-muzlu almıştım- . ne kızım beğendi ne ben.
haklısın ülkerinki hiç güzel değil ben bğenmedim ki çocuk nasıl yesin.şimdi arı mama aldım ona güzl diyolar ama denemedim henüz.

Yukarı Alt