devit-3 kaç damla veriyorsunuz?

beyazgxuxl1986

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2008
219
3
devit-3 kaç damla veriyorsunuz benim kafam karıştı doktoru 3 e devam diyor başka bir doktorda 5 e çıkar diyor benim doktor diş çıkarıyor diyor bu doktor da hayır çıkarmıyor deyip benim doktoru kötülüyor diyor diğer doktorda 55 60 yaşlarda bir doktor valla kafam karıştı doktorunu değiştirmeyi düşünüyorum memnundum ama geçen hafta tartışınca vazgeçtim artık ona gitmiyecem erkek doktorlar daha iyi davranıyorlar sizce ne yapmalıyım?:uhm:

E

EU3

Ziyaretçi
canım ben 8 damla veriyorum kaan kilolu olduğu için dr.umuz 3 damlanın yetmiyeceğini söyledi ve 8 damlaya çıkardı

beyazgxuxl1986

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2008
219
3
benim oglumda 4 aylıkken 7950 geldi ama doktor hiç değişmez devitin miktarı dedi 6 aydan sonrada başka bir demir ilacına geçeceğiz dedi ben genede 5 veriyorum daha mantıklı geliyor çünkü cevaplar içinde tşkr

cnnsysl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
283
3
37
ben monovid d3 veriyorum saglık ocagındaki ebe 4 ver demişti bende hep 4 veriyorum dr ada sordum oda 4 ver dedi bilimiyorum artık herkes 5 veriyomuş bak bende 4 veriyorumm

arzum23

melihin annesi melike
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2008
159
2
ben de hep 3 damla veriyordum doktorda bişey demeyince öyle devam ediyordum oğluşumda biraz toplu sorayım bakim ne diyecek doktor

ozlemehm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2008
902
2
biz multitabs kullanıoz onun çubuğu ile 1ml veriom a,c,d vitaminlerini içerio.önce acd3 vermişti o kusturdu oğlumu,multitabs iyi geldi...

Son düzenleme:

ELVXIXN

5 parmak kurabiyemiz
Kayıtlı Üye
18 Mart 2008
2.229
0
44
yaaa hepiniz başlamışsınız demir damlasına çoktan.bu gidişimizde sordum bizim doktor 6.ayda başlayacak anlamadım ben bu işi :KK43:

arzum23

melihin annesi melike
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2008
159
2
yaaa hepiniz başlamışsınız demir damlasına çoktan.bu gidişimizde sordum bizim doktor 6.ayda başlayacak anlamadım ben bu işi :KK43:
canım olur mu doğduktan 15 gün sonra başlicaksın ayrıca demir değil d vitamini demir daha sonra onu sor doktoruna kullandığını sanıyordur belki

papatyam_83

civciv
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2007
1.235
393
37
Elvin sen yanlış anladın sanırım bu devit damla demir başka demir o tadı pas gibi olan damla,,devit doğduğunda 2 haftalıkken başlıyosun

maytap80

varmı aşktan öte?
Pro Üye
15 Eylül 2007
8.746
38
39
biz geçen hafta deviti bıraktık multitabs kullandığımiçin yeterli gördü drumuz 1ml multitabs ayrıca sabah akşam 2şer damla ferrum veriyoruz ama bizimkansızlığımız var normalde ferruma 4 ayda başlanıyo

yagmur25

KAAN & KEREM
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2007
1.196
6
Bizde 5 damla ile başladık ama doktorumuz 8 damlaya çıkardı...Sebeb olarakta bir aylık erken doğumumuzu gösterdi...

E

EU3

Ziyaretçi
valla bilemicem kızlar kiloyla alakası varmı yokmu ama dr.umun dediğini aktardım size kilolu olduğu için 3 damlanın yetmeyeceğini saçlarının dökülmesine sebep olacağını hatta korkacağını bile söyledi bende şaşırdım ama gerçektende 8 damla vermeye başladıktan sonra kaanın saç dökülmeside durdu korkularıda geçti artık ne alakası var onu bilemiyeceğim

E

EU3

Ziyaretçi
Bizde 5 damla ile başladık ama doktorumuz 8 damlaya çıkardı...Sebeb olarakta bir aylık erken doğumumuzu gösterdi...
yağmurcum oğullarımız adaşmış:)allah bağışlasın oğlunu canım buarada sende dvit3 kullanıyosun dimi canım bizde 8 damla kullanıyoruz ayrıca kaanda erken doğdu belkide bizim dr.umuzda bu nedenle 8 damlaya çıkarmıştır

lunet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2008
426
1
bence 3 damlaya devam et.zaten 6 aydan sonra 8 damlaya çıkıcak.bende çocuklarıma öyle verdim.sen rahat ol .sıkıntı yapma kendine.

ecenaz07

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2008
95
0
kızlar bizede ferro sanol verdiler aşıya gittiğimizde 9 damla günde dedi. birde doğduğundan beri multitabs kullanıyoruz onuda devam ediyoruz acd hepsini içeriyor multi_tabs..