Devlette doğum mu? Özelde doğum mu ?

Bahar nisan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
48

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-09-2019

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 67 gün kaldı.

Bebeğiniz bugün doğmuş olsa, baş parmağı anne karnındayken emilmekten dolayı hissisleşmiş olabilir. Bebeğinizin büyüme hızı yavaşlamış olsada bu evrede bebeğinizin iç organları ve dokuları daha işlevsel olmaya ve gelişmeye devam ediyor. Bu nedenden dolayı, kalsiyum, proteyin, demir, B-Kompleks vitaminleri, çinko, A vitamini, ve kolik asit alımı sizin ve bebeğiniz için hala çok önemlidir. Bebeğinizin kalp atış ritmi dakikada yaklaşık 120-160 arasında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Atommkarincaa

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
694
Suda doğum.
Yaşadığınız il de devlet hastanesinde varsa devlet yoksa özel ama suda doğum

Bahar nisan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
48
Amin inşallah tez zamanda sağlıkla kucağına almak nasip olur. En iyisi evde çek sancılarını benim gorumcem ebe yardımcısı yüz defa dedi gitme evde bekle sancinj evde çek seni mahvederler ama dinlemedim. Ama devlet hastanesinde çok memnun kaldım herşeyi düşünüyorlar hiç hazırlıksız doğum yapanlara özel bebek çantaları veriyorlar ici dolu annenin her ihtiyacı ve bebegin sabunundan zibinina kadar yani ben çok memnun kaldim
devletten memnun kalan ender annelerdensınız sız hangı sehırdesınız

Bebeğiniz bugün doğmuş olsa, baş parmağı anne karnındayken emilmekten dolayı hissisleşmiş olabilir. Bebeğinizin büyüme hızı yavaşlamış olsada bu evrede bebeğinizin iç organları ve dokuları daha işlevsel olmaya ve gelişmeye devam ediyor. Bu nedenden dolayı, kalsiyum, proteyin, demir, B-Kompleks vitaminleri, çinko, A vitamini, ve kolik asit alımı sizin ve bebeğiniz için hala çok önemlidir. Bebeğinizin kalp atış ritmi dakikada yaklaşık 120-160 arasında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

MenekseSare

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.262
YA agzına saglık bencr cok güzel bır cevap olmus hem benım ııcn hemxe alaksız cevap yazanlar ıcın evet ya tek korkum özelde para almak ıcın sezaryan yapıyorlar felan dıyorlar sen ne dusunuyorsun bu konu hakkında 😌
Normal doğum yanlısı bir Dr tercih edersen mis gibi normal doğum yaparsın ben özeli de devleti de görmüş biri olarak özelde suni sancı verildi ama açıklık olmayınca kendi isteğimle sezeryana gittim hiç de pişman değilim ama devlet mi özel mi dersen yine doğum yapsam yine özeli tercih ederim verdiğin paranın karşılığını hizmet olarak geri alıyorsun kusmalarımdan dolayı devlette yatmıştım ben 8 kişilik oda da var 3 kişilik oda da var her türlüsünü görmek mümkün normal doğumdan çıkan mı ararsın sezeryandan gelen mi bir de doğumun ilkse korkma da dur

Bahar nisan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
48
Özel bir durumum vardı hiç muayene olamadım suyum geliyordu isteğe bağlı sezeryan oldu
Ozamsn zorunlu sezaryan sayılır netıcede anne ve bebegın saglıklı kavusması ben normal ıstıyorum yaraladım gec ıyılesıyor bırde bana bakıcak kımsem yok annrm rahatsız ama tabı allahın dedıgı olur

H E

Guru
Pro Üye
Emoji Skoru
58.966
Valla ıstanbulda böle kucuk ıllerde devletler guzel cuhku kalabalık değiller sende mı beylıkduzunde oturuyosn acaba hangı hastaneye gıdıceksın dogun ıcın dusundugun bır hastane var mı
Ben hadımköyde oturuyorum .
Gop Medicalparkta doğum yapıcam inşallah .

Esenyurt , beylikdüzü devlet hastanelerine geldim . Doktorlar ilgisiz diye devam etmedm .
Kanunı suktan süleyman zaten ççoook kalabalık .

Devletle uğraşcağıma yaptırdım özel sigorta gidiyorum özele ..
Allahım yardımcımız olsun .
Sağlıkla kucağımıza alalım inşallah

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-10-2019

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 93 gün kaldı.

Bebeğinizin beyin dalga şekilleri artık doğmuş bir bebeğin beyin dalga şekilleri ile aynı. Bebeğinizin beyninin görsel ve işitsel bilgileri işleyen bölümünde faaliyetlenme başladı. Anneler artık haftada 200-400 gr kilo alırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

MenekseSare

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.262
Devlet hastanesinin doğumhanesinde doğum yapmadım fakat o ortamda bulundum ebelerin muamelesi için bişeyler söyleyecek olursam asla azarlama falan yok gayet nazik ve kibar davranıyorlar hijyen derseniz özel hastane ile kafa kafaya yarışır bu benim bulunduğum devlette gördüklerim hepsi aynı mı bilemem sadece birden fazla insanla ilgilendikleri için tabi senin stresten rahatlama gibi bir lüksün olmuyor işte bu durumda maddi imkanın varsa özelde kendi odanda ebelerin kontrole gelmesi ile ilgili biraz daha stressiz bir ortamda süreç ilerler

Yukarı Alt