Dikkat Acımasız kadınlar güruhu mu oluşuyor!!!

zeytin1955

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
Feminizm değişik kesimlerde değişik şekillerde yorumlandı..BEN HEP TÜRKİYEDE DEĞİŞİK BÖLGELER OLDUĞUNU HER BÖLGENİN KADIN TİPİNİN DE FARKLI OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜŞÜMDÜR.. Bir elinde cımbız bir elinde ayna tipli kadınların feministlik adına yanlarında olmayı düşünmedim..Ama meslek hayatım boyunca gerçekten yardıma ve desteğe ihtiyacı olan kadınlara da yardımcı olmaya çalıştım..

Son zamanlarda bir gözlemim oldu; yüz yıllarca ihmal edilen, itilen aldatılan ve yanlız bırakılan kadınlar artık sokaktalar..Geleneğinde kadınını kızını namusu olarak gören erkekler tarafından büyük şehirlerde terkedilerek sokoklarda bııraklan kadınar ve kız çocukları ,birer mayına dönüşüp sokaklara döşendi..Bu kadınlar ve kızları; göçtükleri yörelerin ayıbı, dayanışması ailelerinin korumasından da mahrum kalınca; kaybedecek değerleriı kalmadı canlarından başka... Yani işin kısacası ülkemizdeki ekonomk ve siyasi bozukluk, dengesizlk ;geleceğe güvenle bakamama, terör ve sosyal adaletsizlk nedeniyle ;göçlerin yarattığı ,değer yargılarını kaybeden erkekler ,kadınlar ve boşanan ailelerin güven duygusunu kaybetmiş çocukları nedeniyle bir tehlike sezmekteyim..Acı çektikleri için kaybeden oldukları için acımasızlaşan, vicdansızlaşan, sadece kendi çıkarı için başkasının evliliğini bile yıkmaktan çekinmeyen kadınlar...Acımasız kadınlar güruhu mu oluşuyor???

Ne dersiniz??​

1BukeT

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
25
bence hayatkadın _erkek değil insanı acımasızlaştırıyor...zor yaşam şartları yukarıda anlattıkların insanı duygusuz ve bencil yapıyor...

zeytin1955

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
İnsanın acımasızlaşması doğrudur..Benim sorduğum şimdiye kadar ezilen kadınlar olarak dayanışmada bulunduğumuz kadınların artık ezen tarafa geçiyor olması..tehlike sadece ezen erkek değil artık...açıkça saklamadan gizlemeden ikinci kadınlığın meşrulaştırılması gibi geliyor..

1BukeT

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
25
evet haklısın artık evli erkeklerle birlikte olan kadınlarda da bir artış var..hatta daha çekici bulduklarını söyleyenler bile var...kendi cinsine nasıl yapar bunu bir insan anlamıyorum...bir güç savaşına döndürüyorlar..sen sahip olamadın ben kaptım gibi...ama bir düşünse o kaptığı erkeği yine başkası elinden kapabilir...

zeliha42

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Yazdıkların çok doğru bence.Keşke böyle olmasaydı.Bir kızım var ve açıkçası geleceğinden çok endişeliyim.Onu nasıl olurda bu ortamın içine bırakırım bilmiyorum.

zeytin1955

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
sevgili Zeliha...resimdeki senin kızınsa henüz o'nun için üzülecek zamanda değilsin...Ümid ederim ve dilerim kızın hiç üzülmez...

Ayrıca zamanımızın kızları pek üzülecek gibi görünmüyorlar...Daha kolay arkadaşlıklar kuracak ortamlar bulduklarından ilk ve tek aşklar azaldı gibi geliyor bana..Acaba yetişkin kızları olan var mı aranızda? kendi yetişme şekilleri ile kızlarının davranışları arasında hangi farklar var???

M

masal

Ziyaretçi
benim iki tane kızım var.büyüğü artık genç kız oldu. ben yıllardır bu ikinci kadınla mücadele ediyorum. ilerde kızlarım da affetmiyeceğim tek hata evli bir erkekle birlikte olmaları olur. kızlarım da bilirlerki O zaman ben onları hayatımdan ebediyen çıkarırım.

samyeli34

Guru
Pro Üye
Emoji Skoru
420
yorumlarınızda cok haklısınız ben bırde dıger yonunu duşunuyorum bır kışı aldattıgında karşı kışıdemı aldatmalı herkesın namusu kendınden sorulmayacakmı ben buna namus gozuyle bakıyorum sız ne dersınız

M

masal

Ziyaretçi
kısasa kısas, hiç bana göre değil. bazıları ne gurursuz kadınsın diyebilir ama ben sonuna kadar eşimi kazanmaya çalışırım.

Yukarı Alt