Dış Gebelik Belirtileri,Tedavi Yöntemleri

benkibele

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2008
4.943
38
hanimlar ben de dis gebelik gecirdim ve sol tupum alindi. sagda da olmasindan cok korkuyorum zaten bir daha ne zaman bebegim olur Allah bilir.

hic lekelenmesi olmadan dis gebelik geciren var mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
S

selinda_

Ziyaretçi
Kibele merhaba
Ben lekelenme olmadan dış gebelik geçirdim. Ama tüpüm alınmadı. Sen yeniden hamilesin şimdi galiba, gözünaydın. Bir de dış gebelikten ne kadar sonra hamile kaldın ve özel birşeyler yaptın mı? Sevgiler...

Teşekkürler yanıtıladığın için. Diğer rüya ile ilgili kısmı görmeden önce yazmıştım buraya.

Son düzenleyen: Moderatör:

LEYDIIII

yaşama sebebim geliyor
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2008
124
1
Arkadaşlar bende mart 25 de dısgebelik gecirdim ve hergün doktor kontrolu kan testi yapılmasına ragmen farketmedi doktor ve sonunda tüpte patlama oldu ölümden döndüm iç kanama gecirdim allah kimseye göstermesin bende kist olusmutu kistten tüpün içinde oldunu görememdi doktor ve ölüme gidiordum nerdeyse sağ tüpüm alındı bende lekelenme oluyordu sürekli progestron kullandım ama sonuc olmadı cok sinsi olabiliyor bazen bu dıs gebelik oyüzdeen cok dikkatli olunması gerekiyor:KK43: allah kimseye yaşatmasın

Makber

🙏🏻
Pro Üye
5 Aralık 2008
13.199
3
selam arkadaşlar,
aranızda dış gebelik geçiren ve tedavi olan var mı acaba
bilgilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirima.s.

Meraba arkadaşlar ben tam 1 ay önce dış gebelik ameliyatı geçirdim.Hamile olduğumu öğrendiğimde doktorum ultrasonda göremedi.Daha çok küçük olabileceğini ve 2 gün sonra tekrar gelmemi söyledi.Ertesi günün akşamında kanamam oldu.hemen acile gittim düşük dediler.bir anda btün dünyam başıma yıkıldı sandım.Yinede kendi doktoruma gitmek için bekledim.Oda aynısını söyledi ve 3 günde bir beta hcg yaptırmamı istedi değerler gittikçe düşüyordu taki son yaptırdığım teste kadar.2 hafta boyunca düşen değerler yeniden yükselmişti.Tekrar muayene edip ameliyat istedi.14.11.2008 tarihinde ameliyat oldum ve sol tüpüm alındı.Bugün tam 1 ay oldu ve ben adet oldum.Bu arada 21 yaşındayım ve 9 aylık evliyim ilk hamileliğimdi :1no2: Şimdi kendimi daha iyi hissediyorum.Ve en kısa zamanda tekrar hamile kalmak istiyorum...

whatdididotodeserveit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2008
8
1
Mrb arkadaşlar:KK43: Ben de dış gebelik geçirdim. Henüz tam anlamıyla atlatamadım ama:KK43: Bu konuyla ilgili başka bir başlık daha vardı, orada yazılanları okudum. Herkesin beta hcg değeri ne kadar düşükmüş öyle:S bahsedilen en yüksek rakam 2000 gibi bişeydi galiba:S Ben reglim bittikten sonra ortaya çıkan kanamadan dolayı eczanede satılan testlerden uyguladım. 2 testte de ikinci çizgi silik çıktı. jinekoloğa gittim. Rahim içinde birşey olmadığını söyledi ama içimin rahat etmesi için kan testine yolladı. İyi ki yollamış. Çıkan değer 4200 dü. şok oldum. doktorum da şaşırdı. hemen o gün methotrexate iğne vurdu. 2 gün sonra beta hcg 4800 e çıktı. 2 gün daha bekledik. 5200 e yükseldi. ilk iğnenin dozunu çok düşük tutmuştu çünkü 50 kiloyum ve bünyemin kaldırmayacağını düşünüp ben de düşük doz istedim. 5200 ü görünce bir iğne daha vuruldum. ama bu süreçte tabi ruhsal olarak da çok yıprandım. fiziksel olarak da tabi. kollarım morardı iğnelerden, ağlayıp duruyordum. 1 gece 4 saat acilde kaldım. o gece beni hastaneye yatırmak istediler, ben istemeyince sorumluluğu kabul ettiğime dair kağıt imzalatıp öyle yolladılar. ikinci iğneden sonra yapılan ölçümde 4100 e düştü. Ondan 1 hafta sonra da 1100 e. Bu arada doktorum kistlerim için bir hap verdi, onu kullanmaya başladım. Tabi içim tam anlamıyla hiç rahat etmedi. sağ yumurtalığımın olduğu bölgede bir şişlik hissediyorum. Şişiyor ve sertleşiyor ara ara. Bi sıcaklık hissediyorum o bölgede. Doktorum bunun normal olduğunu, geçeceğini söylüyor. 2 hafta aradan sonra değerlerim 320 ye ancak düşebildi.Başka bir merkezde ultrason çektirdim ve dış gebelik materyalinin hâlâ orada durduğu, şişliğin kaynağının da o olduğunu söylediler. Bu şişliği birkaç ay daha çekecekmişim:KK43: Ama artık bittim, tükendim:KK43: Öğrendiğim günden beri 1 gece huzurlu uyuyamadım:KK43: En acısı da, bu konuda bana destek olmayan eşim:KK43: Kahroluyorum. Durumumuz biraz karışık. Biraz uzun yazdım biliyorum. Ama içimi dökmek istedim. Kimse yaşamaz inşallah bunu:KK43: :a015:

benkibele

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2008
4.943
38
Mrb arkadaşlar:KK43: Ben de dış gebelik geçirdim. Henüz tam anlamıyla atlatamadım ama:KK43: Bu konuyla ilgili başka bir başlık daha vardı, orada yazılanları okudum. Herkesin beta hcg değeri ne kadar düşükmüş öyle:S bahsedilen en yüksek rakam 2000 gibi bişeydi galiba:S Ben reglim bittikten sonra ortaya çıkan kanamadan dolayı eczanede satılan testlerden uyguladım. 2 testte de ikinci çizgi silik çıktı. jinekoloğa gittim. Rahim içinde birşey olmadığını söyledi ama içimin rahat etmesi için kan testine yolladı. İyi ki yollamış. Çıkan değer 4200 dü. şok oldum. doktorum da şaşırdı. hemen o gün methotrexate iğne vurdu. 2 gün sonra beta hcg 4800 e çıktı. 2 gün daha bekledik. 5200 e yükseldi. ilk iğnenin dozunu çok düşük tutmuştu çünkü 50 kiloyum ve bünyemin kaldırmayacağını düşünüp ben de düşük doz istedim. 5200 ü görünce bir iğne daha vuruldum. ama bu süreçte tabi ruhsal olarak da çok yıprandım. fiziksel olarak da tabi. kollarım morardı iğnelerden, ağlayıp duruyordum. 1 gece 4 saat acilde kaldım. o gece beni hastaneye yatırmak istediler, ben istemeyince sorumluluğu kabul ettiğime dair kağıt imzalatıp öyle yolladılar. ikinci iğneden sonra yapılan ölçümde 4100 e düştü. Ondan 1 hafta sonra da 1100 e. Bu arada doktorum kistlerim için bir hap verdi, onu kullanmaya başladım. Tabi içim tam anlamıyla hiç rahat etmedi. sağ yumurtalığımın olduğu bölgede bir şişlik hissediyorum. Şişiyor ve sertleşiyor ara ara. Bi sıcaklık hissediyorum o bölgede. Doktorum bunun normal olduğunu, geçeceğini söylüyor. 2 hafta aradan sonra değerlerim 320 ye ancak düşebildi.Başka bir merkezde ultrason çektirdim ve dış gebelik materyalinin hâlâ orada durduğu, şişliğin kaynağının da o olduğunu söylediler. Bu şişliği birkaç ay daha çekecekmişim:KK43: Ama artık bittim, tükendim:KK43: Öğrendiğim günden beri 1 gece huzurlu uyuyamadım:KK43: En acısı da, bu konuda bana destek olmayan eşim:KK43: Kahroluyorum. Durumumuz biraz karışık. Biraz uzun yazdım biliyorum. Ama içimi dökmek istedim. Kimse yaşamaz inşallah bunu:KK43: :a015:
Canim benim lekelenmelerim vardi. doktor bhcg takibi istedi. 489 cikti. 2 gu sonra 1150. normal dedi lekelenmeler. ama sinsi hastalik iste. 4 gun sonra bir sanci ile uyandim, oglene kadar gecmedi. ikindi doktorun muayenehanesine zor attim kendimi. hemen bhcg ve ultrason istei. bhcg 6000 lerde ultrasonda ise kese rahimde degil tupte goruldu.
ben ABD deyim burada annem babam yok, kimsem yok.

Amileyat oldum. tupum alindi o gece. yani bebegimin gitmesine mi uzuleyim, tupumu kaybetmeme mi. hepsi ayni anda oldu. hatta dedi yumurtaligi da alabiliriz. gerci tup olmadiginda yumurtalik ne ise yarayacaksa.

Esim en buyuk destekcim oldu. yani 2 kisiydik, suphelerim vardi ona dair. Inan emin oldum ondan. Bu tur seyler normalde esleri birbirine yaklastiriyor. kalkamadim, yasakti. Gunlerce esim yapti yemekleri, kahvalti hazirladi. beceriklide degildir. ben tarif ettim o yapti. Allah razi olsun. Ameliyattan sonra psikolojim bozuldu arada. Tek tup. Zaten iki tup ile 7 ay ugrastik. O da acik mi kapali mi belli degil. Yumurta olusuyor mu olusmuyor mu belli degil. Dedim ya cocugumuz olmazsa. Olmazsa olmasin. allah'tan gelmis bir sey. Ne yapabiliriz ki dedi. Inan beni cok rahatlatti esim bu konuda. Gercekten daha cok yakinlastik esimle.:nazar:

Ama bir cift olmak bugunlerde belli olmaz mi? Bilmiyorum esin ne sekilde sana destek olmadi, seni mi sucladi ama bence cocugunuz yoksa iliskini gozden gecirmeni tavsiye ederim. Zor gununde yaninda olmayan bir es. Cok aci. Daha cok zor gunleriniz olacak. Insallah esin hatasini anlar ve duzelir.

Simdi 9 haftalik hamileyim allah nazarlardan korusun. 1 ay korunduk. 3. ayda hamile kaldim. Allah insallah isteyen herkese bekletmeden verir.

whatdididotodeserveit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2008
8
1
Tebrik ederim Kibele. İnşallah bebeğiniz de aranıza katılınca üçünüz birlikte uzuuuuuun ve mutlu bir hayat geçirirsiniz. Ben henüz tekrar hamilelik düşünecek durumda değilim. Hem psikolojik, hem de fizyolojik olarak. Dış gebelik materyali hâlâ içimde. Birkaç ay da orada kalacakmış. Aslında benim merak ettiğim birşey daha var. Kendi kendine vücut tarafından emilmeme ve ameliyatla alınma ihtimali var mı hâlâ? Böyle bişey duydunuz mu hiç? Teşekkürler, herkese geçmiş olsun:KK43:

whatdididotodeserveit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2008
8
1
Arkadaşlar kimse yok mu:çok üzgünüm: İçimdeki bu kütle beni çok rahatsız ediyor. Sancı yapıyor, yanıyor falan. Artık yan yatamıyorum, çünkü kasıyor. Bir an önce erisin gitsin istiyorum ama o da olmuyor. Artık rahat uyumak istiyorum. Çok moralim bozuk senağlama

snoopy.izmir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2008
84
6
Arkadaşlar kimse yok mu:çok üzgünüm: İçimdeki bu kütle beni çok rahatsız ediyor. Sancı yapıyor, yanıyor falan. Artık yan yatamıyorum, çünkü kasıyor. Bir an önce erisin gitsin istiyorum ama o da olmuyor. Artık rahat uyumak istiyorum. Çok moralim bozuk senağlama
Selam..Hikayeni okudum,çok üzüldüm.inan..Empati yaptım,çünkü bugünlerde benim de başımda şu dış gebelik derdi var,daha doğrusu şüphesi..İlk hcg 1606, 2 gün sonra 2898 yaklaşık 5 haftalık hamilelik ama kese görünmedi,dr. dış gebelikten şüphelendi,4 gün sonra hcg 5000..Ama dr. dış gebelik değil gibi ,değerler iyi dedi,ultrasonla bile bakmadı,6 Ocak'a randevu verdi..Ama senin yazdıklarını okuyunca endişelendim bende...İnternetten araştırdım dış gebelikle ilig olarak ama kafam karıştı...Değer artarsa sorun yoktur deniyo ama kese niye görünmüyo,yada dr. zamanı boşamı geçiriyor..işte böyle...

whatdididotodeserveit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2008
8
1
:1shok: SNOOPY sakın bunu ihmal etme. Panik yapmana neden olmak, seni endişelendirmek istemem ama senin yerinde olsam 6 ocak falan beklemem, hemen giderim doktora. hatta sana izmirde bi doktor ismi de verebilirim. Benim değerlerim çok yüksekti. ilk doz iğneden sonra bile yükselmeye devam etti, ikinci iğneden sonra düştü. Tekrar söylüyorum, amacım seni telaşlandırmak değil, sadece uyarmak. inşallah herşey normaldir. ama yine de bi baktır, zararlı çıkmazsın. sonunda pişman olmaktan iyidir.

Yukarı Alt