Dışarıdan çok sık yemek sipariş ediyorum.

mb1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2012
1.978
1.312
Merhaba arkadaşlar, ben bekarım, öğrenciyim. Tezimi yazarken tezin yetişmesi gerektiği için yemekle bir de onun bulaşığıyla uğraşmaya hiç vaktim yoktu. Tezin zamanında yetişmesi gerekiyordu. Ben de dışarıdan sık yemek sipariş etmeye başladım mecburen. Bu durumdan da fast food olup kilo aldırmasından da memnun değilim. Bir de sürekli ders başında olunca arkadaşlar bende moral bozukluğu, üzüntü gibi bir şey oluyor. Zaten aile ve sosyal yaşantım da iyi değil, moral bozukluğu oluyor. Mesela tatlı istiyor canım. o anda sipariş ediyorum.. Siz evli ya da bekar ne kadar sıklıkta dışarıdan sipariş ediyorsunuz? İyi oluyor yemekle uğraşmıyorsun ama daha pahalıya geliyor tabi. Şimdi de yds sınavı ve Ales sınavı var yine ders başındayım yine dışarıdan siparişler gelecek.. Yemek bilmez yapmayan biri değilim. Babannem yaşıyorken annemler burada değilken evin yemeklerini ben yapardım. Başladım mı yaparım ama vakit az.. Bir de halim yok bir şeye..

Limonsuzzcay

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2019
2.648
20.796
Merhaba arkadaşlar, ben bekarım, öğrenciyim. Tezimi yazarken tezin yetişmesi gerektiği için yemekle bir de onun bulaşığıyla uğraşmaya hiç vaktim yoktu. Tezin zamamanında yetişmesi gerekiyordu. Ben de dışarıdan sık yemek sipariş etmeye başladım mecburen. Bu durumdan da fast food olup kilo aldırmasından da memnun değilim. Bir de sürekli ders başında olunca arkadaşlar bende morla bozukluğu, üzüntü gibi bir şey oluyor. Zaten aile ve sosyal yaşandım da iyi değil, moral bozukluğu oluyor. Mesela tatlı istiyor canım. o anda sipariş ediyorum.. Siz evli ya da bekar ne kadar sıklıkta dışarıdan sipariş ediyorsunuz? İyi oluyor yemekle uğraşmıyorsun ama daha pahalıya geliyor tabi. Şimdi de yds sınavı ve Ales sınavı var yine ders başındayım yine dışarıdan siparişler gelecek.. Yemek bilmez yapmayan biri değilim. Babannem yaşıyorken annemler burada değilken evin yemeklerini ben yapardım. Başladım mı yaparım ama vakit az.. Bir de halim yok bir şeye..
Evet çok masraflı olur. Peki bu kadar maddi destek geliyor mu merak ettim. Anne babamız çocuğumuz okusun diye çalışıyorlar sonuçta.

mb1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2012
1.978
1.312
Çok üzüldüm şuan.
Hızlı şekilde yapabileceğiniz bir sürü yemek var. Hem kilo da almazsınız moraliniz de bozulmaz.
Pratik şeyleri yapıyorum. Ama mesela tezimi yazarken çok mecburdum. Belirli süre içinde yetişmesi gerekiyordu yoksa kaydının silinmesi söz konusuydu.

ahlas

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2013
3.131
3.680
ben çalışan, iki çocuklu biri olarak hiç sipariş etmiyorum, aldıkların ne kadar sağlıklı olabilir ki? ya da hijyenik? nasıl hazırlandığını bilemiyorsun sonuçta adam hazırlarken neresini karıştırdı, wc den sonra el yıkadı mı, o eller eldivenli mi..... düşününce hakikaten iğrenç :bicak:kendin hazırla, az olsun sağlıklı olsun temiz olsun:KK14:

mb1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2012
1.978
1.312
ben çalışan, iki çocuklu biri olarak hiç sipariş etmiyorum, aldıkların ne kadar sağlıklı olabilir ki? ya da hijyenik? nasıl hazırlandığını bilemiyorsun sonuçta adam hazırlarken neresini karıştırdı, wc den sonra el yıkadı mı, o eller eldivenli mi..... düşününce hakikaten iğrenç :bicak:kendin hazırla, az olsun sağlıklı olsun temiz olsun:KK14:
Hiç dışarıda yemek yemiyor musunuz?

KudrAlobar

Ayak feministi
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2018
5.305
25.267
Yemek yapmak vakit alan bir şey değil. Burada harcadığınız zamanın yarısı bile etmez tahminimce. En fazla yarım saat yemek yapmak. Bir tencere yemek size en az 2 gün gider. Bu vakitsizlik değil, tembellik, fastfood sevmek.

Dışardan eve sipariş vermeyiz genelde çooook nadirdir, birkaç ayda bir falan. Dışarı yemeğe gideriz o da genelde balık olur. Fastfood ayda bir kere falan hamburger yeriz, onu da zincir hamburgercilerden değil gerçek et kullanan butik bir yerde yeriz. Sağlık her şeyden önemli çünkü. Fastfood beslenmek demek kanseri çağırmak demek.

Alys

Moiraine Damodred
Pro Üye
6 Aralık 2010
17.655
35.306
disaridan siparis edeceksem de yemege vakit ayiririm,
atiyorum doner soylerim, yanina pilavi evde yaparim, 4 kisilik aileyiz cunku, maddiyat acisindan da dusunmek gerekiyo.
pizza soyleriz ama yanina film falan acariz, ailecek vakit gecirmece olur.

Siz bekarsiniz sanirim, ailenizle mi yasiyorsunuz anlamadim, eger oyle ise yemek zamanlarini ailenizle gecirmelisiniz. Yanlizsaniz da bir muzik bir film acin, kafanizi dersten veya sizi strese sokan ne varsa ondan ayirin. Atiyorum, yanina salatasini kendiniz yapin, yemek yapacak kadar vaktiniz yoksa bile.

Bu hem kafanizi rahatlatacak, hem uzun donemde daha saglikli seceneklere yonlendirecek, hem de vucudunuz az biraz hareket edecek, hic yoktan iyidir.

Yukarı Alt