dişleriyle ilgili soruları olanlar sorabilir

abyagmur

DİŞ DOKTORU ANKARA
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
merhabalar görüyorumki herkesin merak ettiği ve danışamadığı şeyler var,bir profesyonel olarak bayan arkadaşlarıma yardımcı olmak isterim

Gandree92

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
95
Merhaba üst çenem çok ufak şekilde ilerde sanırım kapanış bozukluğu deniyor aslında çok göze batan bişi değil fakat ben kafama takıyorum çözüm tel takmakmi? 24 yaşındayım düzelmesi kaç seneyi bulur?

neslihan87

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
40
Merhaba üst çenem çok ufak şekilde ilerde sanırım kapanış bozukluğu deniyor aslında çok göze batan bişi değil fakat ben kafama takıyorum çözüm tel takmakmi? 24 yaşındayım düzelmesi kaç seneyi bulur?
Muhtemelen ortodontik tedavi gerekiyor, gerçekten işten anlayan bir hekime denk gelir sen tedavi olur , ortalama 2 yıl

Tuna Ben

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
207
Benim kalici azi dislerimden birini cektirmistim 2 sene oldu yerine dis takilmasi gerekir mi
Bir de on dislerimden birine icerden bi islem yapmislardi sallaniyordu biraz. Ama simdi o dis karardi morardi ona cozum ne olur
Bir de benim yandaki kopek dislerimden biri seneler once cekilmisti simdi orasi iyice kuculdu. Implant takilmaz aradaki bosluk cok kucuk dedi implant saglikli olmaz bi iki seneye kalmaz duser denildi. Oraya ne yapilabilir[/QUOTE]

hanifkandi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Merhaba oncelikle tesekkurler benim sormk istediğim konu ust on kopek dislerimden bir tanesi daha yukaridan cikmis gulerkn ağzim yamuk gorunuyo bir cozumu varmidir dislerim gayet sağlikli sukurler olsun yas 30 artik tel imkanim yok sanrim

abyagmur

DİŞ DOKTORU ANKARA
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
Öncelikle görmeden kesin birşey söylemek mümkün değil fakat Ortodonti ile düzelir diye düşünüyorum eğer kapanış iyiyse ve dişlerde problem varsa başka estetik tedavi yöntemleriyle beraber de düzeltilebilir ortodontide tedavi süresi vakaya göre değişir geçmiş olsun

abyagmur

DİŞ DOKTORU ANKARA
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
Benim kalici azi dislerimden birini cektirmistim 2 sene oldu yerine dis takilmasi gerekir mi
Bir de on dislerimden birine icerden bi islem yapmislardi sallaniyordu biraz. Ama simdi o dis karardi morardi ona cozum ne olur
Bir de benim yandaki kopek dislerimden biri seneler once cekilmisti simdi orasi iyice kuculdu. Implant takilmaz aradaki bosluk cok kucuk dedi implant saglikli olmaz bi iki seneye kalmaz duser denildi. Oraya ne yapilabilir
[/QUOTE]
Öncelikle çekilen dişlerin yerine İmplant yapılmalı evet çünkü yandaki dişlerde ilerleme oluyor,kararan dişinize de estetik anlamda müdehale edilebilir artık bir çok tedavi yöntemi var renk değiştiren dişler için,çekilen köpek dişinizin yeri çok daraldıysa İmplant zor fakat kesin olarak birşey söyleyemem görmeden İmplant olmazsa başka estetik çözümler düşünülebilir geçmiş olsun

abyagmur

DİŞ DOKTORU ANKARA
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
Merhaba oncelikle tesekkurler benim sormk istediğim konu ust on kopek dislerimden bir tanesi daha yukaridan cikmis gulerkn ağzim yamuk gorunuyo bir cozumu varmidir dislerim gayet sağlikli sukurler olsun yas 30 artik tel imkanim yok sanrim
Ortodontik tedavi her yaşta yaptırılabilir eğer dişsel bozukluk varsa fakat tedavi süresi uzun sürebilir eğer kısa sürede düzeltmek istiyorsanız Lamine diş kron diş gibi çözümler de var geçmiş olsun

Angel27black

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
314
Diş etlerimde şişme ve sürekli kanama paradontax diş macunu bile çok fazla fayda etmiyor sebebi ne olabilir çürük dişim yok kaplama ve dolgularım var günlük fırçalıyorum

badeemmm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
21
merhabalar görüyorumki herkesin merak ettiği ve danışamadığı şeyler var,bir profesyonel olarak bayan arkadaşlarıma yardımcı olmak isterim
Merhaba üst 10 dişime zirkonyum kaplama yaptırıyorum.size sorum şu kaplamaları tek tek mi takmak yoksa 3 parça halinde mi takmak kullanışlı.doktoruma tek tek demiştim ama provada ön 4 lü bir diğer 3,lü birdi.tek tek istediğimi belirttiğimde zamanla araları açılır gibi bir yorumda bulundu.böyle daha kullanışlı dedi.sizce de öyle mi yoksa tek tek kaplamak zor bir işlem mi?

Yukarı Alt