Doğada bulunan şifalı taşlar

benbeyaz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
4 Kasım 2006
Mesajlar
237
Emoji Skoru
1
Yaş
47
Doğada bulunan şifalı taşlar
Doğada bulunan bazı taşların yıllardır insanların beden ve ruh sağlığına iyi geldiğine inanılıyor ve bu nedenle bu tür taşlar takı sektöründe oldukça yaygın olarak kullanılıyor.

Bu taşlardan bazılarının beden sağlığına bazılarının ise ruh sağlığına iyi geldiği, bedeni ve ruhi problemlerin çözümüne yardımcı olduğuna inanılıyor. Özellikle insan bedenindeki negatif elektrik ve enerjiyi çekerek insanı rahatlattığına inanılan bu taşlar özellikle takı sektöründe oldukça tercih edilen madenler arasında yer alıyor. Bu taşlardan bazıları şöyle:

- Kuvars Kristali: Oksijen ve silikon bileşiminden oluşan kuvars, dünya yer kabuğunun yüzde 12'sini kaplayan bir maden. Duygusal dengeleyicidir. Beyin fonksiyonlarını uyarır. Kişinin çevresinde oluşan negatif enerjiyi yok ettiği gibi pozitif enerji toplar, aktive eder, biriktirir, geçirir ve kuvvetlendirir. Ayrıca düşünce formlarını aktive eden bir özelliği de vardır. Rüya taşı olarak da bilinen dumanlı kuvarsın umutsuzluğa, üzüntüye, öfkeye, depresyona ve diğer negatif etkilere karşı taş sahibini koruma altına aldığına inanılır.

- Ametist: Kuvars ailesinden mor ya da mavi-mor renkli bir taştır. Ametist, endoktrin ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, kanı temizler ve enerji verir. Bilinç seviyelerini aktive eder, yatıştırıcı etkisi vardır.

- Yeşim Taşı: Özellikle Çinliler tarafından oldukça fazla kullanılır. Uğur getirmesinin yanı sıra akıl hastalıklarına, dahili hastalıklara, göz bozukluğuna ve kadınların adet ve doğum sancılarına iyi geldiğine de inanılmaktadır.

- Yakut: Elmastan sonra en sert değerli taştır. Kan dolaşımına pozitif canlandırıcı etkisi vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kişiyi sınırlamalarından kurtardığı gibi, kendinden fazla diğerlerini düşünmesine yol açtığına da inanılır.

- Akik Taşı: Bedensel ve zihinsel kuvvetlendirici bir taş olduğuna inanılır. Akik taşının, taşıyanı tehlikeden koruduğu, uyumsuzluklarına son verdiği iddia ediliyor. Akik taşının bunların yanı sıra uykusuzluğa, korkaklığa, karabasana, nazara ve hatta metabolizmanın düzgün çalışmasına faydası olduğuna inanılıyor.

- Lal Taşı: Dairesel veya oval biçimli bir taştır. Üzerinde taşıyanı, bedensel zayıflığa ve acımasızlıklara karşı koruduğu bilinir. Lal taşının bedeni kuvvetlendirdiği, temizlediği ve canlandığına inanılır. Bilhassa kan damarları için çok yararlı bir taş olduğu ileri sürülür.

- Turkuaz: Koyu yeşil renklidir. Turkuaz taşının bütün bedeni kuvvetlendirdiği, hücreleri yenilediği, kan dolaşımı, ciğerler ve solunum sistemini canlandırdığı, ayrıca sakinlik verici ve yaratıcı ifadeye güç kazandırdığına inanılıyor. Turkuaz, duygusal denge, iletişim, sadakat ve dostluğu sembolize eder.

- Oltu Taşı: İnsan bedeni üzerindeki negatif enerjiyi aldığı, bu nedenle stresi azalttığına inanıldığı için yıllardan beri nazar boncuğu ve tespih yapımında sık kullanılır.
 

burtay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
21 Kasım 2006
Mesajlar
247
Emoji Skoru
2
Yaş
46
benim hollandalı bir arkadaşımda bu taşları çok iyi tanır bana bir sürü kolye getirdi.ruhsal durumu ve saglığı güçlendirici taşlar bende zaman zaman kullanıyorum ...özelliklerine göre...ama yararıda olmuyor değil.belkide psikolojik olaraka rahatlatması bile yeterli.
 
K

kutup ışığı

Ziyaretçi
böyle bir olay var galiba son zamanda birçok yerde duyuyorum ama hiç denemedim ben ev hanımıyım gündüz tv de derya baykalın programını vaktim oldukça izlemeye çalışıyorum dünkü programında bir beyi bu taşlarla ilgili bilgi vermesi için davet etmiş bir çok biligi verdi en ilginç olanı kehribarı ezip balın içine katıp tüketin kemik erimesine iyi gelir dedi.bu arada kehribarın aslında taş olmadığını söyledi.
 

efsunnlu

Guru
Kayıtlı Üye
Katılım
25 Şubat 2007
Mesajlar
713
Emoji Skoru
49
Yaş
38
ben bugün aytaşı aldım bana uygun bir taş umarım ihtiyaçlarımı karşılar
 

layd_pacino

sen olmadan asla..
Kayıtlı Üye
Katılım
23 Ekim 2008
Mesajlar
384
Emoji Skoru
13
Yaş
34
her burcun mizacına uygun taşlar varmış.şimdi bende bu yugulamaya geçicem,çünkü ben nazardan ve kötü enerjilerden haddinden fazla etkileniyorum..bu konuda bilgisi olan bi ablamız taşların faydasından bahs etti ve tavsite etti.en kısa zamanda mizacıma uygun taşlardan yüzük yaptırıcam:)..bu arada yay burcu olan arkadaşların taşları:Turkuaz,topaz,ametist,safir ve inci..
 

Yukarı Alt