Doğal diş macunu: Çay

BenCano

~HürGeneral~
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
10
Çayda bulunan florür, diş minesini kuvvetlendiriyor. Uzmanlar, çayın, bazı kanser türlerinden kolesterole kadar birçok hastalığı iyileştirici özelliği olduğunu belirtiyor.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İlkay Tosun; çayın, bazı kanser türlerinden kolesterole kadar birçok hastalığı iyileştirici özelliği olduğunu belirtiyor. Çayın bilinen faydalarının dışında diş sağlığı için de yararlı olduğunu belirten Tosun, "Çay doğal olarak florür içerdiği için diş minesini kuvvetlendirir. İçeriğindeki florür sayesinde çay ayrıca ağızdaki bakterileri kontrol altında tutar. Böylece diş yüzeyinde plak oluşumunun azalmasına da yardımcı olur" diyor.

mesure

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
12
Aynı zamanda dişleri sarartmazmı?Ben hep öyle bilirdim :uhm:

BenCano

~HürGeneral~
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
10
bende öyle biliyodum, haberde boyle yazıyo ama :s

E

EU1

Ziyaretçi
evet ya bende dıslerı sararttıgını ve demlıcayın kansızlık yaptıgını bılıyordum dogrusu sasırdım ama neden olmasın olabılır tabi

mesure

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
12
evet ya bende dıslerı sararttıgını ve demlıcayın kansızlık yaptıgını bılıyordum dogrusu sasırdım ama neden olmasın olabılır tabi
Bende diyorum o kadar çay içmeme rağmen dişlerim yinede beyaz demek ondanmış :içelim:

burtay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
kahve dişleri çok sarartıyor kızlar ama çayın diş üzerindeki etkisini bilmiyordum bilgilendirdiğin için teşekkürler canım.

burtay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
çayla ilgili bildiğim tek şey: menapoz dönemini rahat geçirirmiş çay içen bayanlar...

Yukarı Alt