Doğru mu ?

Aqqes

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2017
919
184
Önce aileler mi tanışır aile tanışırken isteme mi olur sonra söz nişan mı olur sıralama doğru mu yanlış mı biliyorum ?

Zelzele

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2019
1.170
612
Önce aileler mi tanışır aile tanışırken isteme mi olur sonra söz nişan mı olur sıralama doğru mu yanlış mı biliyorum ?
Önce tanışma olur. Daha sonra isteme olur. Benim isteme söz bir olmuştu yüzükler takıldı. 3 ay sonra nişan 8 ay sonra düğün 😊

Zelzele

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2019
1.170
612
Uzaklarsa eğer tanışma isteme beraber olamaz mı
Olmaz canım. Aileni ilk defa görüp kızını istemeye geldik yüzük takıp gidicez denmez. Çok çok uzak değilse 3-4 saatlik yolsa eğer bi hafta tanısmaya gelsinler bi sonraki hafta istemeye gelsinler. Ailenin düşünceleride önemli kızım sen istiyorsan biz vericez tanışmamıza gerek yok senin tanıman yeterli diyorlarsa gelsinler yüzüğü takıp gitsinler

sweetgirlcandy

Evli, Mutlu, Çocuksuz
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2013
1.752
1.023
Önce aileler tanışır. Sonra isteme sonra söz nişan. Bazı durumlarda isteme söz aynı gün de olabiliyor

cactuslove_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2019
1.022
922
Önce tanışma olur tabiki.
Bu kadar uzaksanız girmeyin bu işe bence ilk önce düğün olur sonra nişan sonra tanışma... :işsiz:

Aqqes

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2017
919
184
Olmaz canım. Aileni ilk defa görüp kızını istemeye geldik yüzük takıp gidicez denmez. Çok çok uzak değilse 3-4 saatlik yolsa eğer bi hafta tanısmaya gelsinler bi sonraki hafta istemeye gelsinler. Ailenin düşünceleride önemli kızım sen istiyorsan biz vericez tanışmamıza gerek yok senin tanıman yeterli diyorlarsa gelsinler yüzüğü takıp gitsinler
Peki evlilik teklifi aileler tanışmadan mı edilir

honey bunch

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2018
13.687
22.659
Önce sevgililer tanısır
Sonra sırayla sevgililer karsı tarafın ailesiyle tanısır
Sonra kızın annesine erkeğin annesi gelir tanısır
Sonra erkeğin ailesine kızın ailesi ile gidilir
En son da isteme kızın ailesinde olur
Böyle bişeyler işte

Zelzele

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2019
1.170
612
Peki evlilik teklifi aileler tanışmadan mı edilir
Bizde tanışma sadece kadınlar arası olmuştu. Evlilik teklifide tanışmadan sonra oldu. Sonuçta ailemin kabul etmeme ihtimalide vardı. O yüzden eveeet deyip o yüzüğü takamazdım

captain price

Guru
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2015
23.862
78.338
Siz nasıl istiyorsanız öyle olur. Mesafe varsa tanışma isteme beraber de olur. Siz sevip evlenmeye karar verdikten sonra ilk gelişte isteseler ne ikinci gelişte istleseler ne? Hepsi formalite.

Yukarı Alt