doğum çantası...

siyah papatya

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
18
Doğum Çantası: Bir anne adayının hastane çantasında olması gerekenler aşagıda sıralanmıştır. Ancak çantanızı hazırlarken dogum yapacagınız mevsime çok önem vermeli ona göre giysi koymalısınız.

Bir anne adayının hastane çantasında olması gerekenler aşagıda sıralanmıştır. Ancak çantanızı hazırlarken dogum yapacagınız mevsime çok önem vermeli ona göre giysi koymalısınız. Ayrıca doğum yapacagınız hastane ile görüsmeli sizin ve bebeginiz için temin edecekleri seyleri ögrenmelisiniz. Böylece çantanızı gereksiz, kullanmayacağınızz esyalarla doldurmus olmazsınız.

Bebek için
2 tane bady (Mevsime göre kisa veya uzun kollu)
2 tane tulum
2 tane çorap
2 tane agiz mendili
2 tane pijama alti
2 tane sapka ve eldiven
2 takim kiyafet (zibin takimi, pijama takimi ,patigi,basligi vs)
Yelek ve hirka
Battaniye
3-4 tane bebek bezi
Araba koltugu/ana kucagi veya portbebe
Havlu
2 tane önlük
2 tane yelek
2 adet Patik
Göbek Bagii
Saç Fırçası
Burun Temizleme Aspiratörü
Biberon

Anne için
2 adet gecelik
1 adet pijama
1 adet sabahlik Alti kaymayan terlik

2 adet çorap
3-4 adet kilot
1-2 adet atlet
2 adet emzirme sütyeni
Hirka ya da sal
Koyu renk havlu
Hijyenik Ped
Gögüs Pedi
Gögüs Kalkani
Gögüs ucu için krem
Gögüs pompasi
Tarak
Dis Macunu-Dis firçasi
Sampuan
Sabun
Toka, Parfüm, makyaj malzemeleri
Kulak Pamugu
Kagit,kalem
(alıntıdır)

Kancicegim

Aysima´nin Annesi:)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
12
ben hazirladim ama burdaki gogus pompasini koymadim cunku burda hastaneden veriyorlar orkid,bebek bezi,pompa filan bosuna cantaya kalabalik olmasin dedim..

melodies

GameOwer
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
kızlar terlikte koyun cantanıza bide ped yerine hasta bezi koyun cünkü pedler yeterli gelmiyo doğumdan sonra cok kanama oluyo..

yaren deniz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
ya bişi sorucam kızlar bu lohusa külodunu nerden alabiliriz
ben bu konuda acayip cahilimde bide işin enterasan kısmı hiçbir yerde karşıma
çıkmadı

radyolog

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
kızlar geçen gün biyerde duydum kafam karıştı bizler doğum çantası hazırlıyoruz ya hastanede bunların çoğuna gerek olmuyormuş çünkü genellikle bunları bebek için lanları hastane karşılıyormuş sadece battaniye ,eldiven şapka zıbın takımı falan lazım oluyomuş tecrübeli olanlar varsa onlar da bu konuda yazsınlar

Thinkerbell

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
hastaneden hastaneye neler gerekli olduğu değişiyo . hastaneye gidip öğrenmek gerek. bizim burda bebeği temizlemek için olan pamuktur hidrofilli bezdir bile hastane çantasına konuyo. başka yerde yoktur heralde :uhm:

ESRAXE

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
28
herşeyden birer tane koysak yetmiyomu arkadaşlar ,bir veya iki gün için çok fazla geldi bana,çantam kapanmıyor,ve daha birsürü eksiğim var

sema43

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
:CüvCüv:canım öğle diyosun ama bebekler çıkmadan bazen sarılık oluyolar doğal olarak 1 hafta kadar kalıyosun hastanede evin yakın değilse bence bulundurmakta yarar var fazla mal göz çıkarmaz zaten ne kadar ağır olabilirki onun eşyaları:CüvCüv:

Yukarı Alt