Doğum izni hakkinda

byngulensuratt

Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2016
66
85
Merhaba arkadaşlar doğum iznine kaçıncı hafta ayrildiniz acaba hamileliği kötü geçip erken ayrılabilen oldu mu hiç? Benim midemde sorun var ve çok zorluyor. 31. Haftadayim ve dün müdürüm mağazadan kovdu sürekli istifar ediyorum rapor alıyorum diye.. ne yapacağımı şaşırmış durumdayım lütfen bir fikir verin

nane_molla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2011
393
374
32.haftada izne ayrılabilirsiniz ama izinlerinizin 5haftasını doğum sonrasına aktarma şansınız da var. Doktordan alacağınız çalışabilir raporuyla son 3hafta kalana kadar çalışıp, 16haftalık doğum izninizi başlatırsınız. Ama sizin hamileliğiniz zor geçtiği için direkt 32.haftada veya sonraki dayanabildiğiniz süreye kadar çalışırsınız. Sağlıkla kucağınıza alın bebeğinizi inşallah

byngulensuratt

Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2016
66
85
İnşallah cümlemiz için. Ben zaten şuan bile dayanamıyorum. İstifar ettikçe kan piltisi geliyor. Allah'a şükür bebiste sorun yok ama ben üç gündür serumla besleniyordu. Doktoruma Çarşamba günü gidicem. Durumu biliyor acaba konuşsam 31. Haftada baslatamaz mi izni hiç böyle bir hamilelik geçiren duydunuz mu

AnesteziDeniz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2016
183
114
Merhaba arkadaşlar doğum iznine kaçıncı hafta ayrildiniz acaba hamileliği kötü geçip erken ayrılabilen oldu mu hiç? Benim midemde sorun var ve çok zorluyor. 31. Haftadayim ve dün müdürüm mağazadan kovdu sürekli istifar ediyorum rapor alıyorum diye.. ne yapacağımı şaşırmış durumdayım lütfen bir fikir verin
Tam 32 hafta olunca izne ayrılabiliyorsun canım... Uzatıp da daha fazla strese sokma bebeğini. Müdürün yine laf etmedeye devam ederse yaptığınız mobbing borçlar kanununa göre dava hakkım var deyip çenesini kapat.

byngulensuratt

Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2016
66
85
Sağolasın canım. İnşallah bebekte strese girmemiştir. İki gündür mahvettim kendimi zaten çok üzüldüm. Yarın bebişin kontrolü var bakalım hayırlısı artık.

Kleomantis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2012
2.068
2.459
Müdürmüş şuna insan müsveddesi demek lazım. Size bu şekilde davranmaya hakkı yok. Hakkınızı savununuz. Mide bulantısı ve kusma için ilaç da isteyebilirsiniz doktorunuzdan. Sağlıklı doğumlar.

byngulensuratt

Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2016
66
85
Aile sağlığı hekimine anlattım durumu oda şirketi şikayet edin dedi. Maddi yönden şuan sıkısık durumdayım zaten. Şikayet edersem fesih verebilirmis şirket 170 öyle dedi ise iade davası açıp kazanırsınız dedi ama süreç çok uzun oluyormuş ne yapacağımı şaşırdım. Pes ettirmek için yıllık iznimi de vermiyorlar. En üst müdür de bana dayan diyor. Ama magazamdaki müdür de şahıs olarak beni kovdu. İki gündür ağlıyorum sinirlerim çok bozuk

byngulensuratt

Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2016
66
85
İlaç olarak gaviscon verdi. Ama hiç bir işe yaramadı. İstifarim hala devam ediyor. Ama benim ki midemde yara vardı önceden ondan oluyormuş o tedavimi bitiremeden hamile kaldım sonuç bu

Yukarı Alt