Doğum İzni

gulguzeli_28

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2012
297
282
Kızlar merhaba bu hafta 32. hafta çalışabilir raporu alacağım. Doğum 37. haftada olacak bebek ters olduğu için hemde doğum sigortam bitmeden doğum yapmayı düşünüyorum. Şimdi ben 37. haftaya kadar mı çalışıp doğuma mı gireceğim yoksa doğuma 3 hafta kala izne mi ayrılmam gerekiyor 34. haftada yani ?Bu konuda net bir bilgi bulamadım. Doğum öncesi 5 haftayı doğum sonrasına aktarmam için soruyorum daha çok bilen varsa lütfen beni aydınlatsın.

ferhunde001

Guru
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2008
1.447
2.505
32.haftada calisabilir raporu alip 37. haftaya kadar kendinizi iyi hissettiginiz surece calisip izne ayrilabilirsiniz.atiyorum 35te yoruldunuz.iznin 2 haftasini aktarmis olursunuz.ama bebegin donme ihtimali yok mu.benim de tersti 39+1 de sezaryane gun verdi doktorum.baska bi sorunu yoksa 37 erken degil mi.

ferhunde001

Guru
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2008
1.447
2.505
yani toplamda 16 hafta izniniz var maksimum 37 haftaya kadar calisabilirsiniz.yani 3 dogum oncesi 13 dogum sonrasi olabilir maksimum.

gulguzeli_28

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2012
297
282
32.haftada calisabilir raporu alip 37. haftaya kadar kendinizi iyi hissettiginiz surece calisip izne ayrilabilirsiniz.atiyorum 35te yoruldunuz.iznin 2 haftasini aktarmis olursunuz.ama bebegin donme ihtimali yok mu.benim de tersti 39+1 de sezaryane gun verdi doktorum.baska bi sorunu yoksa 37 erken degil mi.
Doğum sigortam bitecek o yüzden ya yenileyip 12 ağustosta doğum yapacağım en geç o yüzden 5 ağustosta yapmayı düşünüyorum.

gulguzeli_28

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2012
297
282
yani toplamda 16 hafta izniniz var maksimum 37 haftaya kadar calisabilirsiniz.yani 3 dogum oncesi 13 dogum sonrasi olabilir maksimum.
Yani 37. haftaya kadar çalışıyım ondan sonra hop doğuma bende 34. hafta da izne ayrılırım evde dinlenirim diyordum. 37. haftadan sonraki izinler aktarılmıyor mu ki erken doğum olacağı için.

ferhunde001

Guru
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2008
1.447
2.505
Yani 37. haftaya kadar çalışıyım ondan sonra hop doğuma bende 34. hafta da izne ayrılırım evde dinlenirim diyordum. 37. haftadan sonraki izinler aktarılmıyor mu ki erken doğum olacağı için.
34de ayrilin o zaman dinlenin.aktariliyor o izinler.zaten devlet memuru kanununda tum detaylar yaziyor.analik izni dogum izni diye yazin gorursunuz

huriye048

Üçüncü meleğimi bekliyorum
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2009
3.990
4.315
32 haftalıkken çalışabilir raporu alıp isterseniz 37 hafta dolana kadar calisabilirsiniz isterseniz doktora tekrar gidip istediğiniz tarihte (atıyorum 35 haftalıkken) izninizi başlatabilirsiniz. Doğum öncesi çalıştığınız kadar süre doğum sonrasına aktarılır. Ayrıca erken doğarsa (40. Hafta dolmadan) o aradaki sürede aktarılır doğum sonrasına. Yani 37 dolunca doğurdunuz diyelim 40 hafta dolmasına 3 hafta var o da aktarılır yani

Cascade_

....
Pro Üye
8 Ocak 2017
25.219
44.004
Selam bu tip sorulardan anlıyorsunuz sanırım internetten hesaplandığımızda tahmini Doğum tarihini veriyor ya. Doktor da aynısının çıktısını aldı. Şimdiden o tarihimi baz alacaklar ? Yani ben o tarihten önce mi 2 ay Doğum öncesi izne çıkabilicem? Ben belki batı yanlış hatırlıyorum
yoksa doktor ilerleyen zamanlarda bana tahmini bir Doğum tarihi verecek mi ki olmaz herhalde
2 nci sorum ; internette hesaplanan Doğum tarihi , 9 ay kaç günlük? Ve genelde o tarihe kaç gün kala veya geçe Doğum oluyor?

Cascade_

....
Pro Üye
8 Ocak 2017
25.219
44.004
Kızlar merhaba bu hafta 32. hafta çalışabilir raporu alacağım. Doğum 37. haftada olacak bebek ters olduğu için hemde doğum sigortam bitmeden doğum yapmayı düşünüyorum. Şimdi ben 37. haftaya kadar mı çalışıp doğuma mı gireceğim yoksa doğuma 3 hafta kala izne mi ayrılmam gerekiyor 34. haftada yani ?Bu konuda net bir bilgi bulamadım. Doğum öncesi 5 haftayı doğum sonrasına aktarmam için soruyorum daha çok bilen varsa lütfen beni aydınlatsın.
Selam ne yaptınız ?

Yukarı Alt