1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
  2. Merhaba Ziyaretçi Ödüllü yemek yarışması
  3. Notu Gizle

Doğum kontrol hapı kullananlar

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve ece111 tarafından 14 Haziran 2010 başlatılmıştır.

14 Haziran 2010
    Konu Sahibi : ece111
  1. ece111

ece111 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar ben adetin 3. günü başladım yasmine. Bir arkadaşim 1 ay beklemem gerektiğini anca etkisinin olduğunu söyledi. Bu doğru mu ?
    Bir de uzun süre kullanırsam kısırlık yapabilirmiş fikri olan var mı ? Ne kadar süre kullanılmalı?
    Ayrıca sanki regl olcakmişim gibi hafif bir ağrı var yumurtaliklarimda. Bu normal mı?

2. 23 Haziran 2010
  3. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    Genelde ilk ay ek koruma öneriyor doktorlar demekki ilk 1 ay tehlikeli canım...
    Kısırlık konusunu sağolsun görümcem de sürekli dile getirir ben de hiç takmam, öyle olsa doktorlar kullandırır mı canım. Kaç milyon insan var kullanan...
    O ağrı normaldir ilk kullanıyorsan...

4. 23 Haziran 2010
  5. fascination

fascination Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    sende mi adetliyken başladın canım kullanmaya ben adetli değilken başladım doğumkontrolebilmiyorumkismiledoktor bana adetliyken başla falan demedi

6. 23 Haziran 2010
  7. seabird67

seabird67 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    canm bende kullandım adetin 1. veya 5. günü başlanıyo ben 6. günü basladım bana ilk hafta ek koruma yap dediler 1 ay öncede bıraktım bebeğe karar verdik hayırlısı bakalım!!

8. 27 Haziran 2010
  9. karanfil.29

karanfil.29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba kızlar 21 gün sonunda verilen 7 gün arada ek koruma gerekir mi ? risk nedir sizce ?

10. 27 Haziran 2010
  11. fascination

fascination Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bence gerekmez çünkü o bırakılan arada da adet oluyosun dimi yanlış mıyım bu arada kaçıncı günü adet olucaz ya bıraktıktan sonra o 21 günün sonunda merak ediyorum ben daha başlamadım bu adetimde başlıcam:uhm:

12. 2 Ağustos 2010
  13. BERKAY_ES

BERKAY_ES Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Mrb.ben 3 yıllık evliyim ve 3 aylık bebeğim var.2 yıl doğum kontrl hapı kullandım.adetinin 1.günü başlıyosun.1 aydan sonra daha etkili olduğunu biliyorum.Çünkü ben evlenmeden 1 ay önce başladım doktor kontrolünde.Kısırlık konusuna gelince zannetmiyorum öle bi etkisi olduğunu kaderinde varsa anne olmak rabbim veriyo zaten.Yan etkisi olup olmadığını anlamak için en azından 3-4 ay kullanmam lazım o hapı.ilk başladığında bariyer yöntem kullnmak ii bence.Kafay takma herkesten duyduklarını doktorunla paylaş o seni rahatlatır zaten.